Svatá Lucie
Svatá Lucie

Jídlo na Svaté Lucii

Kuchyně na Svaté Lucii

Kuchyně na ostrově je ovlivněna hlavně Francií a Indií. Mísí se zde francouzská kuchyně s kreolskou a indickou. Na jídelníčku dominují hlavně ryby a mořské plody, které místní restaurace nakupují přímo od rybářů, takže jsou vždy čerstvé, a sehnat je můžete také na místních trzích. Například rybí trhy se ve větších městech konají každou sobotu. A velmi časté jsou indické restaurace. Místní konzumují také hlavně čerstvé exotické ovoce a kokosovou vodu, vše bývá k dostání na každém rohu, podél silnic apod. V hlavním městě a luxusním Rodney Bay narazíte na spoustu restaurací a fast foodů různých světových kuchyní. 

Jak se stravovat jako místní 

Cenově nejvýhodnější je stravovat se ve fast foodech a stáncích poblíž pláží, které většinou nabízí denní nabídku čerstvých ryb a plodů moře z grilu, čerstvé ovoce. Najíte se skvěle a za třetinovou cenu, kterou byste zaplatili v restauraci. Tento způsob stravování vyhledávají i místní. Scházejí se na plážích u stánků s grily, poslouchají hudbu, baví se s přáteli a popíjejí u toho Piton – místní pivo, ležák plzeňského typu. 

Z tradičních jídel doporučujeme ochutnat například rotti, což je buď masová, nebo rybí, ale i vegetariánská směs na kari zapečená v pšeničné placce (18 EC), bakes – něco jako grilovaný vdolek nebo smažený banán. Z banánů toho dělají opravdu hodně. Zajímavým suvenýrem může být například banánový kečup. 

Obvyklé ceny v restauracích 

V Castries a turisticky navštěvovaných místech jsou možnosti stravování v restauracích široké. Dobrou zkušenost máme s restaurací Jambe De Bois na severu Sv. Lucie na Pigeon Islandu. Vaří tam převážně z ryb a plodů moře. Ale mají i vegetariánskou nabídku. Za hlavní chod (rybu s přílohou) zaplatíte 37 EC, za salát přibližně 20 EC, pivo stojí 5 EC, míchané drinky 17 EC, káva 5 EC, voda 5 EC. Mají obrovské porce a jídlo je vážně chutné. A ceny zde byly nižší než v ostatních restauracích. 

Za menu (hlavní chod, příloha a dezert) v indické restauraci zaplatíte přibližně 70 EC.

Za bagetu v Subway dáte asi 15 EC, za klínek pizzy v Domino’s obdobně.

Chystáš se na Svatá Lucie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Martina Jurčáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.