Průvodce státem
Svatá Lucie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Svaté Lucii

Kuchyně na Svaté Lucii

Kuchyně na ostrově je ovlivněna hlavně Francií a Indií. Mísí se zde francouzská kuchyně s kreolskou a indickou. Na jídelníčku dominují hlavně ryby a mořské plody, které místní restaurace nakupují přímo od rybářů, takže jsou vždy čerstvé, a sehnat je můžete také na místních trzích. Například rybí trhy se ve větších městech konají každou sobotu. A velmi časté jsou indické restaurace. Místní konzumují také hlavně čerstvé exotické ovoce a kokosovou vodu, vše bývá k dostání na každém rohu, podél silnic apod. V hlavním městě a luxusním Rodney Bay narazíte na spoustu restaurací a fast foodů různých světových kuchyní. 

Tuňáci

Jak se stravovat jako místní 

Cenově nejvýhodnější je stravovat se ve fast foodech a stáncích poblíž pláží, které většinou nabízí denní nabídku čerstvých ryb a plodů moře z grilu, čerstvé ovoce. Najíte se skvěle a za třetinovou cenu, kterou byste zaplatili v restauraci. Tento způsob stravování vyhledávají i místní. Scházejí se na plážích u stánků s grily, poslouchají hudbu, baví se s přáteli a popíjejí u toho Piton – místní pivo, ležák plzeňského typu. 

Z tradičních jídel doporučujeme ochutnat například rotti, což je buď masová, nebo rybí, ale i vegetariánská směs na kari zapečená v pšeničné placce (18 EC), bakes – něco jako grilovaný vdolek nebo smažený banán. Z banánů toho dělají opravdu hodně. Zajímavým suvenýrem může být například banánový kečup. 

Obvyklé ceny v restauracích 

V Castries a turisticky navštěvovaných místech jsou možnosti stravování v restauracích široké. Dobrou zkušenost máme s restaurací Jambe De Bois na severu Sv. Lucie na Pigeon Islandu. Vaří tam převážně z ryb a plodů moře. Ale mají i vegetariánskou nabídku. Za hlavní chod (rybu s přílohou) zaplatíte 37 EC, za salát přibližně 20 EC, pivo stojí 5 EC, míchané drinky 17 EC, káva 5 EC, voda 5 EC. Mají obrovské porce a jídlo je vážně chutné. A ceny zde byly nižší než v ostatních restauracích. 

Za menu (hlavní chod, příloha a dezert) v indické restauraci zaplatíte přibližně 70 EC.

Za bagetu v Subway dáte asi 15 EC, za klínek pizzy v Domino’s obdobně.

Nevětrný karibský ostrov láká cestovatele na prales i sopky

Svatá Lucie je malý nezávislý ostrovní stát ležící v Atlantském oceánu, polohou ve východní části Karibského moře, je součástí souostroví Malé Antily, na jihu sousedí se Svatým Vincentem a na severu s Martinikem. 

Dokáže vás okouzlit svými romantickými zátokami s plážemi s bílým pískem, které jsou lemovány palmami. Pokud se věnujete potápění, tak Svatá Lucie se svými křišťálově průzračnými vodami pro vás bude opravdu rájem. Trekoví nadšenci si zase můžou vyšlápnout na vrchol jednoho z Pitonů a poté své tělo zrelaxovat v nedalekých sirných jezírcích. Sever ostrova nabízí luxusní resorty a střediska, na jihu zase každý dobrodruh může objevovat panenskou přírodu tohoto kouzelného ostrůvku v Karibiku.

Průvodce pro tebe napsal Martina Jurčáková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Ostrov je trochu stranou hurikánového pásu, deště nejsou tak silné.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martina Jurčáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu