Průvodce státem
Svatý Kryštof a Nevis
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost na Svatém Kryštofu a Nevisu

Zdraví

Zdravotnictví není až tak na vysoké úrovni. Na ostrovech se může vyskytovat horečka dengue, jejímiž přenášeči jsou komáři. Proto je lepší vybavit se s sebou repelentem.

Očkování

Žádné z očkování není povinné, ledaže přijíždíte z oblasti s výskytem žluté zimnice. Doporučuje se očkování proti žloutence A a B, břišnímu tyfu a dále proti tetanu, spalničkám a záškrtu.

Kriminalita

Svatý Kryštof a Nevis je bezpečnou zemí, kriminalita je minimální. V Basseterre vás mohou „obtěžovat“ pouze místní nabízeči různých služeb a výletů, jsou dost neodbytní, ne však nepříjemní. Ovšem doporučuje se nenechávat své věci bez dozoru na pláži.

Internet, telefon, elektřina

Internetové kavárny zde nenajdete, neboť wifi je dostupné v každém ubytovacím zařízení či restauraci. GSM má americké parametry, tak zvažte, zda je třeba mít mobil s sebou. S evropskými GSM se na Svatém Kryštofu a Nevisu nedovoláte. Elektřina 230 V/ 60 Hz

Důležité kontakty

Zastoupení ČR v zemi: Svatý Kryštof a Nevis zastoupení v ČR nemá. 

Adresa nejbližšího zastoupení: Vysoká komise pro Svatý Kryštof a Nevis, High Commission for Saint Christopher and Nevis, Kensington Court 10, GB London W8 5DL, Velká Británie.

Zastoupení země v ČR: Nejbližší zastoupení ČR v oblasti: Embajada de la República Checa, Calle Los Cedros, Qta. Isabel, Urbanización Country Club, Caracas 1060, Venezuela.

Tak trochu jiný Karibik

Bohatství Svatého Kryštofa a Nevise tkví především v jejich nádherné přírodě, která je jako stvořena k podnikání pěších túr do deštných pralesů. Nenajdete tu sice ty nejkrásnější pláže Karibiku, zato se můžete kochat výhledy nezapomenutelného panoramatu mořského pobřeží, slaných jezer a hory Nevis Peak. V jižní části většího ostrova se dokonce můžete ve volné přírodě setkat s divokými kočkodany zelenými. 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza obdržíš zdarma. Platí se daň na odletu 50 EC$.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec – duben
Typická karibská sezóna trvá v období naší zimy.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Svatý Kryštof a Nevis