Svatý Kryštof a Nevis
Svatý Kryštof a Nevis

Bezpečnost na Svatém Kryštofu a Nevisu

Zdraví

Zdravotnictví není až tak na vysoké úrovni. Na ostrovech se může vyskytovat horečka dengue, jejímiž přenášeči jsou komáři. Proto je lepší vybavit se s sebou repelentem.

Očkování

Žádné z očkování není povinné, ledaže přijíždíte z oblasti s výskytem žluté zimnice. Doporučuje se očkování proti žloutence A a B, břišnímu tyfu a dále proti tetanu, spalničkám a záškrtu.

Kriminalita

Svatý Kryštof a Nevis je bezpečnou zemí, kriminalita je minimální. V Basseterre vás mohou „obtěžovat“ pouze místní nabízeči různých služeb a výletů, jsou dost neodbytní, ne však nepříjemní. Ovšem doporučuje se nenechávat své věci bez dozoru na pláži.

Internet, telefon, elektřina

Internetové kavárny zde nenajdete, neboť wifi je dostupné v každém ubytovacím zařízení či restauraci. GSM má americké parametry, tak zvažte, zda je třeba mít mobil s sebou. S evropskými GSM se na Svatém Kryštofu a Nevisu nedovoláte. Elektřina 230 V/ 60 Hz

Důležité kontakty

Zastoupení ČR v zemi: Svatý Kryštof a Nevis zastoupení v ČR nemá. 

Adresa nejbližšího zastoupení: Vysoká komise pro Svatý Kryštof a Nevis, High Commission for Saint Christopher and Nevis, Kensington Court 10, GB London W8 5DL, Velká Británie.

Zastoupení země v ČR: Nejbližší zastoupení ČR v oblasti: Embajada de la República Checa, Calle Los Cedros, Qta. Isabel, Urbanización Country Club, Caracas 1060, Venezuela.

Chystáš se na Svatý Kryštof a Nevis?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.