Průvodce státem
Svatý Kryštof a Nevis
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Svatém Kryštofu a Nevisu

Jak na Svatý Kryštof a Nevis

Dostat se z Čech na St.Kitts je poněkud obtížnější. Jedinou přímou linku z Evropy na letiště Roberta L. Bradshawa na Svatém Kryštofu provozuje nízkonákladová společnost XL Airways, která létá z londýnského Gatwicku. V ostatních případech musíte odletět na některý ze sousedních ostrovů, jakými jsou třeba Antigua, St. Maarten, Guadeloupe nebo Portoriko a odtud pak s některým z regionálních dopravců na St.Kitts nebo Nevis. Na Antiguu létají British Airways, Virgin Atlantic, XL Airways a BMI, spojení mezi Antiguou a Sv. Kryštofem zajišťují společnosti LIAT a dále pak WinAir nebo Carib Aviation. Na St. Maarten se dostanete s KLM nebo Air France a odtud dál s WinAir nebo LIAT. Nesrovnatelně lepší letecké spojení má St. Kitts s USA a Kanadou, odkud létá hned několik společností, například American Airlines z Miami, US Airways z Charlotte nebo Delta Airlines z Atlanty.

Také na ostrově Nevis je malé letiště Vance W. Amory airport, kde přistávají letadla společností American Eagle na lince z Portorika, respektive WinAir ze St. Maartenu a Sv. Kryštofa nebo Carib Aviation z Antiguy.

Před odletem ze Sv. Kryštofa se platí odletová taxa ve výši 58 XCD.

Jak se nejlépe dopravovat

Půjčení auta

Pokud plánujete si pronajmout auto, je to dobrá varianta. A za nás nejlepší způsob, jak prozkoumat celý ostrov. K dispozici je několik půjčoven. Ceny se pohybují od 70 do cca 120 USD, v závislosti na typu a velikosti auta. Přestože silnice St. Kitts jsou širší a snadnější k jízdě než na mnoha karibských ostrovech, je nutné jezdit pomalu. Děti chodí do školy přes silnice a lidé často zastavují své vozy, aby si popovídali. Kozy, ovce, osli a krávy mají přednostní právo!

Při půjčení auta je nutné si zřídit i místní řidičský průkaz, který vám zřídí na základě mezinárodního řidičského průkazu, bez problému vám ho zřídí při půjčení auta v autopůjčovně za 24 USD (62,50 ECD).

Autobusová doprava

Na obou ostrovech funguje i autobusová doprava, která je velmi levná, avšak je spíše pro místní a nemá pevné jízdní řády.

Taxi a minibusy

Pro turisty jsou k dispozici taxi a minibusy. Pokud si zrovna nepůjčíte svůj vůz, můžete využít některý z dostupných taxíků; pevně stanovené ceny pro různé destinace po celém ostrově. Minibusy jsou také po celý den k dispozici. Taxi sazby jsou standardní a stanoveny pevně na základě vzdálenosti. I přesto si před jízdou dohodněte cenu, kterou ve finále zaplatíte. Očekávejte, že budete platit zhruba 15–20 dolarů za auto za jednu cestu, abyste se dostali na nedalekou pláž (z Basseterre), jako je North Frigate Bay. Některé z mnoha minibusů poznáte podle zelené SPZ s písmenem H. Taxi mají žluté značky a písmeno T.

Loď

Nejsnazší možností je pravidelná lodní doprava, která spojuje hlavní města obou ostrovů, Basseterre a Charlestown. Jednosměrná jízdenka stojí 10 USD za dospělého a 5 USD za dítě. Cesta trvá kolem 45 minut. Můžete také využít trajekt Sea Bridge Ferry přepravující osoby i auta mezi Major's Bay na St.Kittsu a Cades Bay na Nevisu. Z jednoho ostrova na druhý se dostanete za 20 minut. Loď jezdí z St. Kitts každou lichou hodinu od 9 do 19 hodin a každou sudou hodinu z Nevisu od 8 do 18 hodin. Pěší turista zaplatí 15 EC$ za jednu cestu, auto s řidičem platí 75 EC$ za jednu cestu. Pokud se vracíte ještě týž den, zaplatíte celkově 125 EC$.

Tak trochu jiný Karibik

Bohatství Svatého Kryštofa a Nevise tkví především v jejich nádherné přírodě, která je jako stvořena k podnikání pěších túr do deštných pralesů. Nenajdete tu sice ty nejkrásnější pláže Karibiku, zato se můžete kochat výhledy nezapomenutelného panoramatu mořského pobřeží, slaných jezer a hory Nevis Peak. V jižní části většího ostrova se dokonce můžete ve volné přírodě setkat s divokými kočkodany zelenými. 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza obdržíš zdarma. Platí se daň na odletu 50 EC$.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec – duben
Typická karibská sezóna trvá v období naší zimy.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Svatý Kryštof a Nevis