Tak trochu jiný Karibik

Bohatství Svatého Kryštofa a Nevise tkví především v jejich nádherné přírodě, která je jako stvořena k podnikání pěších túr do deštných pralesů. Nenajdete tu sice ty nejkrásnější pláže Karibiku, zato se můžete kochat výhledy nezapomenutelného panoramatu mořského pobřeží, slaných jezer a hory Nevis Peak. V jižní části většího ostrova se dokonce můžete ve volné přírodě setkat s divokými kočkodany zelenými. 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza obdržíš zdarma. Platí se daň na odletu 50 EC$.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec – duben
Typická karibská sezóna trvá v období naší zimy.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Svatý Kryštof a Nevis

Co vidět a navštívit na Svatém Kryštofu a Nevisu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Svatém Kryštofu a Nevisu

Zavřít boční panel
>

Brimstone Hill

Pevnost, která je také památkou na seznamu světového dědictví UNESCO. Brimstone Hill Fortress je 38akrový komplex bastionů a kasáren postavených Brity pomocí otrocké práce a je jedním z nejlepších příkladů vojenského opevnění 17. a 18. století v Karibiku. Stavba začala v roce 1690 a pokračovala asi 100 let.

Vstupné činí 10 USD. Můžeme doporučit, v jasném dni je pohled na šest ostrovů: Nevis, Montserrat, Saba, St. Barth's, St. Eustatius a St. Maarten. Výhled je opravdu krásný.

Pozor: nerovná a lehce kluzká dlažba, mohla by snadno vést k vyvrknutí kotníku, po cestě dolů.

Zavřít boční panel
>

Basseterre

Má ještě několik přeživších budov z 18. století, především koloniálních domů, které přežily desetiletí hurikánů, požárů a zemětřesení. Smíchejte ty s malovanými dřevěnými a prostými bloky a dostanete karibský mix architektonických slohů. Centrem je Cirkus, kruhový objezd ve stylu londýnského Piccadilly Circus, s věží s hodinami uprostřed (Pozor na auta a davy při přecházení). Náměstí nezávislosti, obklopené nádhernými gregoriánskými domy bylo kdysi známé pod obchodním názvem Pall Mall a byl domovem neslavného otrokářského trhu v Basseter.

Zavřít boční panel
>

St. Kitts Scenic Rail

Úzkorozchodná železnice, která krouží na ostrově na jeho severním okraji, je jedinečnou atrakcí v Karibiku. Byla postavena v letech 1912 a 1926 pro přepravu cukrové třtiny z polí do cukrovaru v Basseterre. Tříhodinová cesta je dlouhá 30 mil a obvykle zahrnuje 18 mil ve vlaku a 12 mil na turistických autobusech. Očekávejte, že zaplatíte okolo 100 USD nebo více za osobu. Vlak jezdí jen tehdy, když kotví v přístavu výletní loď.

Zavřít boční panel
>

Carib Petroglyphs

Severně od Basseterre poblíž vjezdu do Wingfield Manor Estate jsou petroglyfy Karibů. Leptané na obrovských černých skalách nabízí pohled do života lidí, kteří původně osídlili ostrov.

Zavřít boční panel
>

Blackrocks

Na Černých skalách, podél severovýchodního břehu, uvidíte dramatické scenerie obrovských lávových usazenin v neobvyklých tvarech. Je to příhodné místo pro fotografování. Na vyhlídce si můžete dát i za 2 USD výborné kuře na ohni.

Zavřít boční panel
>

Wingfield Estate

Wingfield Estate je bývalý cukrovar s rumovarem sousedící s řekou Wingfield v bujném deštném pralese, který se nachází ve Staré silnici v St. Kitts. Vstupné zdarma.

Zavřít boční panel
>

Romney Manor

Wingfield sousedí s Caribelle Batik v Romney Manor. Vstupuje se do krásné bujné zahrady, kde máte možnost vidět, jak se vyrábí ručně batikované výrobky z pravé bavlny. Vstupné 3 USD.

Počasí a sezóny na Svatém Kryštofu a Nevisu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
St. Kitts
Počasí v hlavním městě

24 °C

24 °C

24 °C

25 °C

25 °C

26 °C

26 °C

26 °C

26 °C

26 °C

25 °C

24 °C

Počasí

Země má tropické podnebí typické pro oblast Karibiku. V období od května do října je zde období s většími srážkami. Mezi měsíci srpen až říjen je v zemi zvýšený výskyt hurikánů. Oba ostrovy mají stálé počasí s průměrnou teplotou od 27 ºC v noci, do 30 ºC ve dne.

Sezóny a kdy vyrazit

Vhodnou dobou pro cestování jsou měsíce od prosince do dubna.

Skvělé akce na Svatý Kryštof a Nevis

ušetříš až 32%
Akce starší 2 týdnů
Letní prázdniny v Karibiku z Prahy
13 685 Kč
2017-04-02T19:55:00+02:00 5 komentářů
1 starší akcí