Svatý Kryštof a Nevis
Svatý Kryštof a Nevis

Co vidět a navštívit na Svatém Kryštofu a Nevisu

7 míst co vidět na Svatém Kryštofu a Nevisu

Svatý Kryštof a Nevis
Brimstone Hill

Pevnost, která je také památkou na seznamu světového dědictví UNESCO. Brimstone Hill Fortress je 38akrový komplex bastionů a kasáren postavených Brity pomocí otrocké práce a je jedním z nejlepších příkladů vojenského opevnění 17. a 18. století v Karibiku. Stavba začala v roce 1690 a pokračovala asi 100 let. Vstupné činí 10 USD. Můžeme doporučit, v jasném dni je pohled na šest ostrovů: Nevis, Montserrat, Saba, St. Barth's, St. Eustatius a St.…

Zobrazit místo
Svatý Kryštof a Nevis
Basseterre

Má ještě několik přeživších budov z 18. století, především koloniálních domů, které přežily desetiletí hurikánů, požárů a zemětřesení. Smíchejte ty s malovanými dřevěnými a prostými bloky a dostanete karibský mix architektonických slohů. Centrem je Cirkus, kruhový objezd ve stylu londýnského Piccadilly Circus, s věží s hodinami uprostřed (Pozor na auta a davy při přecházení). Náměstí nezávislosti, obklopené nádhernými gregoriánskými domy bylo…

Zobrazit místo
Svatý Kryštof a Nevis
St. Kitts Scenic Rail

Úzkorozchodná železnice, která krouží na ostrově na jeho severním okraji, je jedinečnou atrakcí v Karibiku. Byla postavena v letech 1912 a 1926 pro přepravu cukrové třtiny z polí do cukrovaru v Basseterre. Tříhodinová cesta je dlouhá 30 mil a obvykle zahrnuje 18 mil ve vlaku a 12 mil na turistických autobusech. Očekávejte, že zaplatíte okolo 100 USD nebo více za osobu. Vlak jezdí jen tehdy, když kotví v přístavu výletní loď.

Zobrazit místo
Svatý Kryštof a Nevis
Carib Petroglyphs

Severně od Basseterre poblíž vjezdu do Wingfield Manor Estate jsou petroglyfy Karibů. Leptané na obrovských černých skalách nabízí pohled do života lidí, kteří původně osídlili ostrov.

Zobrazit místo
Svatý Kryštof a Nevis
Blackrocks

Na Černých skalách, podél severovýchodního břehu, uvidíte dramatické scenerie obrovských lávových usazenin v neobvyklých tvarech. Je to příhodné místo pro fotografování. Na vyhlídce si můžete dát i za 2 USD výborné kuře na ohni.

Zobrazit místo
Svatý Kryštof a Nevis
Wingfield Estate

Wingfield Estate je bývalý cukrovar s rumovarem sousedící s řekou Wingfield v bujném deštném pralese, který se nachází ve Staré silnici v St. Kitts. Vstupné zdarma.

Zobrazit místo
Svatý Kryštof a Nevis
Romney Manor

Wingfield sousedí s Caribelle Batik v Romney Manor. Vstupuje se do krásné bujné zahrady, kde máte možnost vidět, jak se vyrábí ručně batikované výrobky z pravé bavlny. Vstupné 3 USD.

Zobrazit místo

Chystáš se na Svatý Kryštof a Nevis?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 08. 2020