Svatý Martin
Svatý Martin

15 míst co vidět na Sint Maartenu

Pinel

Ostrov, Písčitá pláž

Pinel

Přírodní rezervace na ostrově Pinel se nachází na severní straně Svatého Martina a lze se na něj dostat lodí, která v pravidelných intervalech vyplouvá z přístavu ve vesničce Cul-de-Sac.

Po ostrově si lze udělat krásnou procházku přírodou a následně si lehnout na krásné pláži s barem. Doporučujeme si sem naplánovat minimálně půldenní výlet.

Rezervuj hotel u pláže se slevou na booking.com

Pláže a šnorchlování

Ostrůvek Pinel měří jen asi 350 metrů a celý jej obejdete za 10 minut. Leží v závětrné straně hor ve srážkovém stínu, takže tu velmi málo prší.

Na ostrově najdete dvě krásné pláže s jemným bílým pískem.

Větší pláž je u přístaviště lodí, má dva bary, půjčovny lehátek se slunečníky (cca 30 EUR na den za set 2 lehátek) a malý obchůdek.

Menší pláž na severní straně je zcela bez vybavení a málo navštěvovaná, takže tu budete mít dost prostoru sami pro sebe.

Díky velmi mělkému moři v okolí pláží na ostrově Pinel vznikají skvělé podmínky pro šnorchlování. Podmořský život tu sice není tak bohatý jako v jiných karibských lokalitách, ale pro nenáročné rekreační šnorchlování je Pinel ideální.

Trajekt na Pinel – cena a jízdní řád

Ostrov je přístupný veřejným trajektem z mola ve městě Cul-de-Sac.

Loď jezdí každou půlhodinu cca od 9:00 do 16:00. Zpáteční jízdenka se platí v přístavišti Cul-de-Sac a stojí 10 EUR nebo 12 USD. Platit lze pouze v hotovosti.

Chystáš se na Sint Maarten?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Patrik Chadima
naposledy aktualizováno 24. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.