Průvodce státem

Svatý Martin

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Tam, kde nad hlavami přistávají letadla

Svatý Martin je ostrov ležící ve východní části Karibského moře asi 250 km východně od Portorika. Patří do severní části Závětrných ostrovů a je součástí Malých Antil. Jedná se o nejmenší ostrov, který je rozdělený mezi dva státy, a to Francii a Nizozemsko. Ostrov má pouhých 87 km2 a 75.000 obyvatel.

Největšími lákadly ostrova jsou jak krásné pláže a příroda, tak především světoznámá Maho Beach, na které je možné z bezprostřední blízkosti zažít start i přistání takového letadla, jako je například čtyřmotorový Airbus A-340. Na ostrově se také neplatí DPH, a tak je možné zde pořídit elektroniku, alkohol, tabák a spoustu dalších věcí za velmi příznivé ceny. 

Průvodce pro tebe napsal Patrik Chadima
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Svatém Martinu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
V srpnu až říjnu se může objevit hurikán, teplo je tu po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 33 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Sint Maarten

Co vidět a navštívit na Sint Maartenu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Sint Maartenu

Zavřít boční panel

Marigot

Hlavní město francouzské části. Nachází se zde spousta restaurací a kaváren francouzského stylu. Leží zde také přístav, ze kterého vyplouvají lodě na Anguillu.

Zavřít boční panel

Philipsburg

Hlavní město nizozemské části. Ve Philipsburgu je spousta krámků a obchodů, kde lze pořídit spoustu věcí za velmi příznivé ceny. Je zde také továrna na rum. Rum je zde výborný a určitě doporučujeme návštěvu právě této továrny. Je zde obrovský výběr a lze ochutnávat vzorky. Philipsburg tvoří dvě hlavní rovnoběžné ulice, které jsou propojeny několika bočními, takže se zde prakticky nedá zabloudit.

Zavřít boční panel

Fort Louis

Pevnost u Marigotu s krásným výhledem. Na pevnost (zříceninu) se lze dostat přímo z Marigotu, vede sem cesta, která začíná kousek za přístavem a vedou tam i ukazatelé. Je to celkem příjemná procházka a vstup je zde zdarma. 

Zavřít boční panel

Pic Paradis

Nejvyšší vrchol na ostrově s krásným výhledem. Z hlavní silnice mezi Marigotem a Grand Case sem odbočuje komunikace vinoucí se tropickou zelení až na vrchol, odkud se můžete kochat pohledy na celý ostrov, nebo se vydat po některé z turistických tras.

Zavřít boční panel

Pinel

Přírodní rezervace na ostrově Pinel se nachází na severní straně ostrova a lze se na něj dostat lodí, která v pravidelných intervalech vyplouvá z přístavu ve vesničce Cul-de-Sac. Cena za lístek činí 7–8 $. Po ostrově si lze udělat krásnou procházku přírodou a následně si lehnout na krásné pláži s barem. Doporučujeme si sem naplánovat minimálně půldenní výlet.

Zavřít boční panel

Maho Beach

Není ve světě leteckého nadšence, který by neznal legendární pláž Maho Beach. Ta se nachází doslova jen pár metrů od prahu přistávácí dráhy místního mezinárodního letiště, přistávající letadla tak máte opravdu jen několik málo metrů nad hlavou, zatímco oblíbeným "sportem" při startu je snaha udržet se ve stoje v silném proudu výkuových plynů leteckého motoru. 

Maho Beach je mekkou pro všechny spottery a milovníky letadel, alespoň jednou za život toto místo musí navštívit opravdu každý nadšenec.

Počasí a sezóny na Sint Maartenu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Svatý Martin
Počasí se regionálně neliší

28 °C

28 °C

29 °C

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

Počasí

Ostrov má intertropické podnebí. Průměrná teplota se pohybuje po celý rok okolo 29 °C. V horkých dnech vás osvěží příjemný větřík, který udržuje nízkou vlhkost vzduchu. Od září do března, kdy je na ostrově zima, je díky vlivu severoatlantské deprese o pár stupňů méně. Teplota vody se pohybuje od 24 do 26 °C, v období od července do prosince se vyskytují hurikány spolu s dešťovými srážkami. Největší pravděpodobnost výskytu hurikánu je od srpna do října.

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní turistická sezona je od poloviny prosince do poloviny dubna. V tomto období je vše podstatně dražší a na ostrově je mnohem více turistů než mimo něj, ale zase máte prakticky jistotu, že vám vyjde počasí. 

Pokud byste však chtěli ušetřit jak za ubytování, pronájem auta, výlety, letenky a prakticky za všechno kromě jídla, které stojí pořád stejně, a pokud byste chtěli mít pláže sami pro sebe a nemačkat se ani na Maho Beach s milionem lidí, tak pak je nejlepší to risknout v hurikánové sezoně. Ono se sice řekne hurikánová sezóna, ale není to zas tak žhavé. Ten hurikán tam není každý rok, a i kdyby ano, tak pravděpodobnost, že tam zastihne zrovna vás, není moc velká. My jsme tam byli v září a za celou dobu pobytu nám tam propršely dvě noci, jinak bylo pořád krásně. Nicméně pokud byste zrovna vy měli tu smůlu a hurikán vás tam zastihl, asi to nebude nic příjemného.

Skvělé akce na Sint Maarten

ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 33%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 22%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
18 starších akcí
Avatar uživatele Patrik Chadima
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu