Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Svatý Martin
Počasí se regionálně neliší

28 °C

28 °C

29 °C

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

Počasí na Sint Maartenu

Ostrov má intertropické podnebí. Průměrná teplota se pohybuje po celý rok okolo 29 °C. V horkých dnech vás osvěží příjemný větřík, který udržuje nízkou vlhkost vzduchu. Od září do března, kdy je na ostrově zima, je díky vlivu severoatlantské deprese o pár stupňů méně. Teplota vody se pohybuje od 24 do 26 °C, v období od července do prosince se vyskytují hurikány spolu s dešťovými srážkami. Největší pravděpodobnost výskytu hurikánu je od srpna do října.

Kdy jet na Sint Maarten

Hlavní turistická sezona je od poloviny prosince do poloviny dubna. V tomto období je vše podstatně dražší a na ostrově je mnohem více turistů než mimo něj, ale zase máte prakticky jistotu, že vám vyjde počasí. 

Pokud byste však chtěli ušetřit jak za ubytování, pronájem auta, výlety, letenky a prakticky za všechno kromě jídla, které stojí pořád stejně, a pokud byste chtěli mít pláže sami pro sebe a nemačkat se ani na Maho Beach s milionem lidí, tak pak je nejlepší to risknout v hurikánové sezoně. Ono se sice řekne hurikánová sezóna, ale není to zas tak žhavé. Ten hurikán tam není každý rok, a i kdyby ano, tak pravděpodobnost, že tam zastihne zrovna vás, není moc velká. My jsme tam byli v září a za celou dobu pobytu nám tam propršely dvě noci, jinak bylo pořád krásně. Nicméně pokud byste zrovna vy měli tu smůlu a hurikán vás tam zastihl, asi to nebude nic příjemného.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Patrik Chadima
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu