9 míst, která doporučujeme ve Stockholmu navštívit

Stockholm

Gamla Stan

Srdcem Stockholmu je jeho Staré Město, švédsky Gamla Stan. Středověké uličky se severskými suvenýry na každém rohu a klasickými švédskými restauracemi vás zcela pohltí.   To „nej” Starého Města představuje malebné náměstíčko Stortorget s barevnými kupeckými domky a Královský palác (Kungliga Slottet), sídlo švédského krále. Královský palác lze běžně navštívit denně od 10:00 do 16:00 / 17:00 h. (dle sezony). Nenechte si ujít výměnu stráží každý…

Zobrazit více
Stockholmská radnice

Stockholmská radnice

Určitě nevynechejte Stockholmskou radnici, dominantu města z červených cihel, která je zajímavá mimo jiné tím, že se v jejím Modrém sále každoročně 10. prosince vyhlašují noví laureáti Nobelovy ceny. 

Zobrazit více
Riddarholmský kostel

Riddarholmský kostel

Riddarholmský kostel se nachází v těsné blízkosti Gamla Stanu a je místem posledního odpočinku švédských králů. 

Zobrazit více
Djurgarden

Djurgården a muzeum ABBA

Jeden z největších stockholmských ostrovů Djurgården bývá označován jako "muzejní", protože na něm najdete hned několik významných – mnohdy světově – muzeí: • Severské muzeum – největší muzeum v zemi, mapuje švédskou kulturu a historii od 16. století po současnost, vstupné činí 140 SEK,  • Muzeum lodi Vasa – uvidíte zde jedinou a téměř plně dochovanou loď ze 17. století, která se potopila krátce po svém vyplutí, vstupné stojí 150 SEK,  •…

Zobrazit více
Nobelovo muzeum

Nobelovo muzeum

Nobelovo muzeum se nachází přímo na náměstí Stortorget. Interaktivní formou vás seznámí jak s Nobelovou cenou a jejím laureáty, tak se samotným zakladatelem ocenění Alfredem Nobelem. Za vstup zaplatíte 120 SEK

Zobrazit více
Moteliusvagen

Monteliusvägen

Monteliusvägen je krátká stezka po kopcích Södermalmu, z níž uvidíte Staré Město přesně tak, jak ho znáte z obrázků Google.  

Zobrazit více
Stockholm

Katarina Elevator

V případě Katarina Elevator se jedná o technickou stavbu, která se tyčí na druhé straně od mostu přímo nad Gamla Stanem. Název je matoucí, neboť výtah (= elevator) je zavřený, tudíž budete muset po svých, výhled ovšem stojí za to. Za návštěvu nic nezaplatíte a otevřeno tu mají nonstop.  

Zobrazit více
Ericsson Globe

Ericsson Globe

Ericsson Globe je multifunkční aréna a domácí stadión švédské hokejové reprezentace ve čtvrti Globen City. Kromě sportovních nadšenců by ji měli vidět příznivci architektury, neboť se jedná o největší stavbu půlkulatého tvaru na světě. Za 150 SEK se můžete nechat vyvézt venkovním „výtahem“ až na samotný vrchol a kochat se výhledem na všechny strany města. 

Zobrazit více
Hagaparken

Hagaparken

Ke Stockholmu neodmyslitelně patří rozlehlé a všudypřítomné parky. Tím nejznámějším je zřejmě Hagaparken, obrovská zelená plocha s lesy a jezery, která za slunného počasí přímo vybízí k tomu, abyste zde strávili odpoledne. 

Zobrazit více
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu