Stockholm

Počasí ve Stockholmu a kdy sem jet

Počasí ve Stockholmu

Stockholm se nachází v mírném podnebném pásu, tudíž se zde střídají čtyři roční období. Teplota v zimních měsících se běžně pohybuje kolem -3 °C, v letních měsících pak stoupá až ke 20–25 °C, výjimkou ovšem nejsou ani teploty vyšší. Červenec a srpen jsou zároveň měsíci s největším množstvím srážek. Podzimy jsou zde deštivé a chladné s teplotami kolem 10 °C, jaro je naopak nejsušším obdobím.  

Na švédskou metropoli dopadá více sluneční záře než na většinu ostatních evropských měst, přičemž jeho poloha na severu je příčinou velkých rozdílů mezi množstvím slunečního svitu během jednotlivých ročních období. Uprostřed léta si tak místní sluníčka užívají i déle než 18 hodin denně, uprostřed zimy je to pouhých cca 6 hodin. 

Tabulka teplot během roku

Stockholm - Počasí během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
-2 °C
únor
sníh
-1 °C
březen
přeháňky
3 °C
duben
polojasno
10 °C
květen
polojasno
16 °C
červen
polojasno
20 °C
červenec
polojasno
23 °C
srpen
polojasno
21 °C
září
polojasno
16 °C
říjen
přeháňky
10 °C
listopad
přeháňky
4 °C
prosinec
sníh
0 °C

Kdy jet do Stockholmu

Každá roční doba ve Stockholmu má něco do sebe a kdy ho navštívit záleží na osobních preferencích. Nejoblíbenějšími měsíci pro cestu na sever jsou pochopitelně červen až srpen, a to právě z důvodu dlouhého slunečního svitu. Po nekonečné zimě si zdejší obyvatelé váží každého dlouhého slunného dne, a jakmile takový nastává, všichni vyráží ven a ve městě vládne nakažlivě příjemná atmosféra. Mimo to se tím zbavujete problému, kde se během prohlídky města každé dvě hodiny ohřát, a nabízí se vám nepřeberné množství aktivit, které byste při teplotách okolo nuly museli vynechat. 

Pokud chcete zažít pravý švédský mráz (včetně outdoorových sportů na sněhu) a nevadí vám tma, vyrazte v některém ze zimních měsíců. Například březen je už v tomto směru o něco přívětivější, teploty se stále pohybují okolo nuly a doba východu a západu slunce se podobá tomu, na co jsme v zimě zvyklí u nás. Máte tedy šanci zažít nádherné mrazivé, avšak slunečné dny, což je při procházkách historickým centrem a podél pobřeží zkrátka jedinečné. Město oplývá nepřeberným množstvím vnitřních aktivit, zajímavých výstav, muzeí, divadel, útulných kaváren a barů, kam se lze ukrýt. Dalším plusem je menší množství turistů. 

Chystáš se do Stockholmu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 08. 07. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.