Kde se ubytovat ve Stockholmu

Nejvíce ubytování se pochopitelně nachází v blízkosti Starého Města – Gamla Stan (samotné Staré Město), Södermalm, Norrmalm, Östermalm, Vasastan a Kungsholmen. Tyto oblasti jsou širším centrem Stockholmu, budete tu ve středu dění, v blízkosti obchodů a restaurací a v docházkové vzdálenosti od nejdůležitějších památek.

Čím dál od centra se ubytujete, tím méně peněz zaplatíte. Dbejte však na to, aby váš hotel či penzion byl alespoň v docházkové vzdálenosti od metra či vlaku. Stockholm je rozlohou poměrně velké město a případné dojíždění autobusem se může velmi protáhnout.

Ceny

Ceny hotelů odpovídají celkové cenové úrovni ve Švédsku, počítejte cca s 3.000 Kč za 2 osoby / noc. Nepotřebujete-li soukromé ubytování, výrazně levnější variantou je sdílený pokoj v hostelu, kterých Stockholm nabízí spousty. Přijatelným kompromisem je soukromý pokoj se sdílenou koupelnou v blízkosti centra, u nichž se ceny pohybují kolem 2.000 Kč za 2 osoby / noc. 

Ve vzdálenějších částech Stockholmu se ceny pohybují víceméně podobně, ale dá se narazit i na cenově přívětivější nabídky kolem 2.000 Kč za 2 osoby / noc v soukromém pokoji či apartmánu. Strávíte sice více času v MHD, ale pokud si stejně plánujete pořídit SL kartu, tak žádné peníze navíc neutratíte. 

Portály booking a airbnb nabízí podobné ceny. Stejně jako v každém větším městě, i zde hojně funguje couchsurfing – ubytování zadarmo na gauči u místních.  

Vyhledej si svůj hotel ve Stockholmu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu