Zavřít boční panel

Ubytování v Laponsku

Kde se ubytovat v Švédském Laponsku

Airbnb je možné sehnat jen v Kiruně a okolí. V ostatních oblastech jsou pouze hotely, hostely, apartmány či kempy. Doporučujeme se ubytovat v kempech a zarezervovat si chatku. Jsou většinou dobře vybavené, často mají i vlastní saunu, kuchyň a koupelnu. Kempy se nachází často poblíž jezera nebo řeky a nabízí venkovní, dřevem vytápěnou saunu a přes kemp si zarezervujete aktivity jako půjčení kola či kajaku nebo jízdu na skútru či se psím spřežením. 

V Kiruně můžeme doporučit Camp Alta: http://www.campalta.se/ a pokud hotel/hostel, tak SPiS Kiruna: http://www.spiskiruna.se/?lang=en, který má skvělou restauraci.

V Národním parku Abisko leží STF Abisko Mountain Station. Jedná se o řetězec ubytování Švédské turistické asociace vlastněné státem. V Abisku nabízejí ubytování v hotelu, hostelu a chatkách: https://www.swedishtouristassociation.com/facilities/stf-abisko-mountain-station/

Kousek za Národní parkem Abisko leží Björkliden Fjällby, který také nabízí hotel, hostel a chatky: http://bjorkliden.com/en/.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco mimořádného, je tu Ledový hotel. V roce 2016 byl postaven Ledový hotel 365, který je stálý, nemění se a funguje po celý rok. V hotelu si můžete zarezervovat jednu noc a vybrat si ze dvou stylů pokoje, levnější je Art Suite se sdílenou saunou. Dražší naopak Deluxe Suite, v němž máte k dispozici soukromou saunu a láhev šampaňského. Všechny pokoje jsou vybavené nádhernou ledovou postelí a vytvořené v jedinečném stylu. V ceně ubytování je prohlídka hotelu s průvodcem, speciální spacák, snídaně, horký brusinkový džus po probuzení, sauna a můžete si dát drink z ledových sklenic na ledovém baru. V prosinci se otevírá vždy nově vytvořený sezonní hotel a je otevřený, dokud se nezačne oteplovat. Do hotelu se můžete podívat i pokud nemáte rezervaci, fungují zde organizované prohlídky: https://www.icehotel.com/.

Ceny

Průměrná cena za pokoj v airbnb činí 70 eur/noc. Průměrná cena dvoulůžkového pokoje v hotelu stojí 100 eur/noc. Cena chatky v kempu se pohybuje kolem 50 eur/noc za dvě osoby. Možností jsou také hostely, cena činí kolem 30 eur/noc/osoba. Je dobré si pamatovat, že ve Švédsku často není v ceně ubytování zahrnuté povlečení a ručník, spacák je z hygienických důvodů zakázán. Pokud chcete ušetřit, zabalte si své povlečení a ručník s sebou, nebo si ho můžete půjčit – cena činí cca 15 eur za pobyt.

Vyhledej si svůj hotel v Laponsku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Laponsko je rozlehlá oblast na severu Evropy zasahující do čtyř zemí – Norsko, Švédsko, Finsko, Rusko – každá oblast je něčím specifická. 

Švédské Laponsko je velmi rozmanité, oblast Kiruny je zalesněná s kopci a má mnohem více sněhu během zimy. Severnější část okolo Národního parku Abisko je kamenitá s velkolepými horami a výhledy na obrovské jezero Torneträsk. Hlavní sezonou je tu zima nabízející obrovské množství aktivit a jedinečných zážitků. V létě vás uchvátí nádherně barvité louky a neustálé světlo.

Průvodce pro tebe napsal Kristýna Mertová
Připrav se na
4–7 dní
Na delší treky či túry budete potřebovat mnohem více času.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Na zimu či v létě
V zimě za polární září a romantikou, v létě za nekončícími dny a přírodou.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Ideálně letecky do Kiruny, možností je však více.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu