Kiruna
Švédské Laponsko

Ubytování v Laponsku

Kde se ubytovat v Švédském Laponsku

Airbnb je možné sehnat jen v Kiruně a okolí. V ostatních oblastech jsou pouze hotely, hostely, apartmány či kempy. Doporučujeme se ubytovat v kempech a zarezervovat si chatku. Jsou většinou dobře vybavené, často mají i vlastní saunu, kuchyň a koupelnu. Kempy se nachází často poblíž jezera nebo řeky a nabízí venkovní, dřevem vytápěnou saunu a přes kemp si zarezervujete aktivity jako půjčení kola či kajaku nebo jízdu na skútru či se psím spřežením. 

V Kiruně můžeme doporučit Camp Alta: http://www.campalta.se/ a pokud hotel/hostel, tak SPiS Kiruna: http://www.spiskiruna.se/?lang=en, který má skvělou restauraci.

V Národním parku Abisko leží STF Abisko Mountain Station. Jedná se o řetězec ubytování Švédské turistické asociace vlastněné státem. V Abisku nabízejí ubytování v hotelu, hostelu a chatkách: https://www.swedishtouristassociation.com/facilities/stf-abisko-mountain-station/

Kousek za Národní parkem Abisko leží Björkliden Fjällby, který také nabízí hotel, hostel a chatky: http://bjorkliden.com/en/.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco mimořádného, je tu Ledový hotel. V roce 2016 byl postaven Ledový hotel 365, který je stálý, nemění se a funguje po celý rok. V hotelu si můžete zarezervovat jednu noc a vybrat si ze dvou stylů pokoje, levnější je Art Suite se sdílenou saunou. Dražší naopak Deluxe Suite, v němž máte k dispozici soukromou saunu a láhev šampaňského. Všechny pokoje jsou vybavené nádhernou ledovou postelí a vytvořené v jedinečném stylu. V ceně ubytování je prohlídka hotelu s průvodcem, speciální spacák, snídaně, horký brusinkový džus po probuzení, sauna a můžete si dát drink z ledových sklenic na ledovém baru. V prosinci se otevírá vždy nově vytvořený sezonní hotel a je otevřený, dokud se nezačne oteplovat. Do hotelu se můžete podívat i pokud nemáte rezervaci, fungují zde organizované prohlídky: https://www.icehotel.com/.

Ceny

Průměrná cena za pokoj v airbnb činí 70 eur/noc. Průměrná cena dvoulůžkového pokoje v hotelu stojí 100 eur/noc. Cena chatky v kempu se pohybuje kolem 50 eur/noc za dvě osoby. Možností jsou také hostely, cena činí kolem 30 eur/noc/osoba. Je dobré si pamatovat, že ve Švédsku často není v ceně ubytování zahrnuté povlečení a ručník, spacák je z hygienických důvodů zakázán. Pokud chcete ušetřit, zabalte si své povlečení a ručník s sebou, nebo si ho můžete půjčit – cena činí cca 15 eur za pobyt.

Chystáš se do Laponska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Laponsku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.