Průvodce městem
Basilej tří zemí
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Basileji

Kde se ubytovat v Basileji

Město je velmi malé. Nemusíte tedy shánět nutně ubytování v samém centru okolo Altstat Grossbasel na levém břehu Rýna nebo Altstat Kleinbasel na břehu pravém, ale klidně se poohlédněte i po hotelech na okraji města za podmínky, kdy se poblíž hotelu nachází tramvajová zastávka pro snadnou dostupnost do centra dění.

Jednou z takových lokalit může být čtvrť Breite, kde se nachází jeden z nejlevnějších a námi ověřených hotelů v Basileji Hotel Alfa***. Při běžné ceně 1.700 Kč získáte na evropské podmínky nadprůměrně kvalitní ubytování se snídaní a tramvaj staví přímo před vchodem do recepce.

Levné podmínky k přespání nabízí také hotely Ibis Budget a Ibis Styles na východní straně hlavního vlakového nádraží. S hotely sousedí i prémiový hotel Novotel, který taktéž můžeme doporučit. Tyto hotely pak často mívají akce 1+1 noc zdarma, kdy srazíte cenu na bezkonkurenční částky, mnohdy i pod 1.350 Kč za noc se snídaní. Akce se objevují několikrát za rok v týdenním cyklu zde: accorhotels.com

Ceny

Jak z předchozích řádků vyplývá, ubytování v Basileji nebude patřit k levnějším. Standardní ceny se běžně pohybují nad 2.000 Kč za noc, jediné levnější podmínky nabízí již zmíněné hotely a několikrát do roka běžící akce 1+1 zdarma, o níž informujeme společně s letenkami v našich akcích.

Nabídky všech hotelů si zobrazíte na booking.com/basel.

Vyhledej si svůj hotel v Basileji. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Basilej je ideálním městem „do kapsy“ na víkend. Malé historické centrum tohoto švýcarského městečka zvládnete projít během několika hodin a na koho by i to bylo příliš, uvítá městskou dopravu pro turisty zdarma, s níž se třeba v tramvaji vydejte přes státní hranice do Německa a dále přes most do Francie.

Pohodová atmosféra na váš čiší ze všech stran. Vydejte se sem za jarním basilejským karnevalem s dlouholetou tradicí, díky čemuž se zapsal na seznam světového dědictví UNESCO, a před Vánoci za kouzelnými vánočními trhy, jež se každoročně umísťují mezi nejkrásnějšími vánočními trhy v Evropě.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–2 dny
Basilej je ideální destinací na víkend. Centrum projdete za den.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Nezdráhejte se sem vydat po celý rok, a to za každého počasí.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Standardní ceny zpátečních letenek z Prahy. V předstihu je seženete levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu