Usambarské hory
Usambarské hory

12 míst co vidět v Usambarských horách

Amani Nature Reserve

Usambarské hory

Dostat se do Amani Nature Reserve ve východních Usambarách není tak snadné, jako dostat se do Lushota, ale rozhodně to stojí za to. Nachází se zde deštný prales, kde se vyskytuje okolo sta endemických druhů rostlin a živočichů a je zde spousta příležitostí k pěším výletům. Navzdory tomu je zde ještě méně turistů než v západních Usambarách.

Oblast je také zajímavá svou nedávnou historií – v roce 2003 zde vypukla zlatá horečka a počet obyvatel se během dvou měsíců více než ztřicetinásobil, ze tří set na deset tisíc. Brzy však zasáhla vláda a prospektoři byli vypuzeni, neboť těžba zlata vedla k deforestaci a znečišťování vod. Místní jsou vládou a mezinárodními organizacemi vedeni k tomu, aby si vydělávali jinak než těžbou třeba, například chovem motýlů, výrobou medu nebo rybařením.

Vstup do Amani Reserve stojí deset amerických dolarů pro dospělého, které se musí uhradit u brány do parku ve vesnici Zigi. Zde je také možné si zajistit průvodce, který však není naprostou nutností. V Zigi a Amani si též můžete koupit brožuru, v níž jsou popsány turistické trasy v parku.

Chystáš se do Usambarských hor?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.