Usambarské hory

Co vidět a navštívit v Usambarských horách

12 míst co vidět v Usambarských horách

Usambarské hory

Lushoto

Čtvrť

Někdejší německé koloniální město Wilhelmsthal nepatří patrně k nejestetičtějším místům, která za svůj život navštívíte, ovšem přesto má své kouzlo. S průvodcem můžete jít v Lushotu po stopách koloniální architektury. Zajímavé je také zajít se podívat na velmi živý trh v centru města, ve čtvrtek a v neděli je k tomu nejlepší příležitost, protože tehdy je trh největší. Na trhu se dají koupit nejen potraviny, ale například i obnošené oblečení.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Vyhlídka Irente

Příroda

Za pár drobných se můžete dostat na překrásnou vyhlídku ze samotného okraje Usambarských hor, která se nachází několik kilometrů od Lushota. Výhled na rovinu pod horami a okolní kopce je nezapomenutelný, všichni návštěvníci Usambar by sem měli zajít. Vyhlídka je však ovšem bez zábradlí, tak si dejte pozor. Poblíž vyhlídky najdete přístřešek, kde si můžete nakoupit místní uměleckou tvorbu.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Farma Irente

Příroda

Původně německá farma určená k pěstování kávy, která se zde však příliš neuchytila. Dnes farma patří církvi a pěstuje se zde hlavně ovoce, také se zde vyrábí med a mléčné výrobky. Je možné se na farmě ubytovat, ovšem farmu stojí za to navštívit i jen tak. Lze zde poobědvat nebo povečeřet s výhledem na hory (je třeba dát vědět předem) nebo nakoupit domácí chléb, některou z místních domácích marmelád nebo mléčných výrobků. Pokud budete mít štěstí,…

Zobrazit místo
Usambarské hory

Katolická misie Montessori

Museum

V jižní části Lushota směrem k Soni se nachází misie (St. Eugene Hostel), která produkuje marmelády, sýry a banánové víno. Je zde možné jít na prohlídku i se zde ubytovat.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Prales Magamba

Příroda

Nádherný prales, v němž se nachází velké množství stromů a rostlin a žijí zde také opice, konkrétně gueréza angolská. Doporučuje se jít s průvodcem, většina prohlídek končí na vrcholu vysokém 1.800 metrů, z něhož je výhled do kraje. Ze všech pralesů v Usambarách je tento nejsnáze dostupný z Lushota.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Vodopád Mkuzi

Příroda

Působivý vodopád se nachází v pralese Mkuzi, v jezírku u vodopádu je možné se koupat. Výlet lze spojit s výletem do pralesa Magamba.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Hora Kwamongo

Příroda

Poblíž městečka Soni se nachází vrch Kwamongo, v překladu Boží hora. Z kopce je opět pěkný výhled do okolí a je možné zde v sezoně pozorovat vzácné motýly. Místo je také zajímavé tím, že na vrcholku probíhají různé šamanské rituály. Místní lidé zde spalují různé předměty, aby se zavděčili bohům, nebo tancují v kamenných kruzích.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Prales Mazumbai

Příroda

Poblíž vesnice Bumbuli se nachází téměř nedotčený prales Mazumbai Nature Reserve. Lze se sem vydat na několikadenní výlet s průvodcem, v oblasti se nachází dvě horské chaty, kde je možné přespat.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Vyhlídky Mtae a Mambo

Příroda

Na severním okraji Usambarských hor je možné navštívit dvě nádherné vyhlídky Mtae a Mambo, které jsou od sebe vzdáleny pouze pár kilometrů. Z obou je krásný výhled do krajiny, takže i na národní park Mkomazi. Dostat se sem lze buď autobusem z Lushota, nebo je možné sem jít na několikadenní pěší výlet. Přímo u vyhlídky Mambo se můžete ubytovat v hotelu Mambo Viewpoint Eco Lodge nebo v levnějším ubytování Mambo Cliff Inn. V oblasti lze také koupit…

Zobrazit místo
Usambarské hory

Mambo Caves

Příroda

Jedná se o jeskyně a skalní převisy, kde se údajně schovávali místní obyvatelé v době první světové války. Dnes je zde možné spatřit dravé ptáky, například sokola.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Prales Shagayu

Příroda

Další z Usambarských pralesů, který může taktéž nabídnout skvělé výhledy, vodopád a bohatou fauna i flóru. Nachází se na východ od Mtae.

Zobrazit místo
Usambarské hory

Amani Nature Reserve

Příroda

Dostat se do Amani Nature Reserve ve východních Usambarách není tak snadné, jako dostat se do Lushota, ale rozhodně to stojí za to. Nachází se zde deštný prales, kde se vyskytuje okolo sta endemických druhů rostlin a živočichů a je zde spousta příležitostí k pěším výletům. Navzdory tomu je zde ještě méně turistů než v západních Usambarách. Oblast je také zajímavá svou nedávnou historií – v roce 2003 zde vypukla zlatá horečka a počet obyvatel se…

Zobrazit místo

Chystáš se do Usambarských hor?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020