Průvodce regionem
Pestré Usambarské hory
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Usambarských horách

Kde se ubytovat v Usambarských horách

Ideální základnou pro výlety je Lushoto, ovšem můžete se samozřejmě ubytovat kdekoli jinde a výlety do přírody začínat tam. Zajímavé je ubytování na farmě Irente (Irente Farm Lodge), která se nachází v příjemném klidném prostředí pár kilometrů od Lushota, navíc se zde vyrábí velmi chutné domácí potraviny a je to nedaleko k proslulé vyhlídce Irente. Pro movitější cestovatele lze doporučit Swiss Farm Cottage, jež se taktéž nachází několik kilometrů od centra Lushota a nabízí klid a pohodlí v podhůří usambarských hor. Za zmínku stojí rozhodně také ubytování Mambo Viewpoint Eco Lodge kousek od monumentální vyhlídky Mambo.

Ceny

Ceny dvoulůžkových pokojů začínají na 50.000 šilincích (cca 500 Kč), ale mohou vystoupat až ke dvěma stům tisícům, airbnb stojí podobně jako standardní hotely a hostely. Na některých místech (např. Irente Farm Lodge nebo Lawns Hotel) je možné za nižší cenu (cca 15.0000) kempovat. Můžete vyzkoušet také couchsurfing, není ovšem vyloučeno, že po vás vaši hostitelé budou chtít nějaký druh kompenzace (například návštěvu restaurace, kterou vlastní kamarád apod.).

Vyhledej si svůj hotel v Usambarských horách. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Usambarské hory stojí trochu ve stínu velkých turistických atrakcí Tanzanie, jako je například Kilimandžáro nebo národní park Serengeti. Oblast má však rozhodně co nabídnout – pestrou tropickou přírodu, nádherné vyhlídky, zajímavou kulturu a historii, příjemné podnebí a také klid – méně turistů a méně otravných prodejců čehokoli, kteří okupují turistická centra země.

Divoké scenerie střídají široká klidná údolí s mnoha vesničkami, hustě zelené pralesy zase louky s pasoucím se dobytkem. Usambarské hory leží na severovýchodě Tanzanie nedaleko hranice s Keňou.

Průvodce pro tebe napsal vojtech.andrs
Připrav se na
3-5 dní
Je to jen na vás. Nudit se tu nebudete ani víc než týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Čereven - únor
Vyrazit sem lze celoročně, vyjma období dešťů, které probíhá mezi březnem a květnem.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Bude celková cena letu do Tanzanie a přesunu autobusem z Dar es Salaamu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu