Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 90 dní získáš po příletu na letišti.
Hlavní sezóna
listopad - duben
Teplo bude vždy, od září více prší na pevnině.
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 12x do roka a ušetříš cca 38 %. Akční letenky do Tanzanie

Praktické tipy před cestou do Tanzanie

Vrchol Kilimandžára
Co vidět v Tanzanii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Tanzanii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Tanzanii

Viktoriino jezero
Co dělat v Tanzanii

Co dělat v Tanzanii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Tanzanie.

Počasí v Tanzanii

Přehledně o počasí v Tanzanii a teploty během roku. Kdy jet do Tanzanie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Auto na safari
Doprava v Tanzanii

Jak se dopravovat a cestovat v Tanzanii? Cestování v Tanzanii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Tanzanský šilink
Peníze a ceny v Tanzanii

Čím platit v Tanzanii a jaké jsou ceny? Místní měna je Tanzanský šilink. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Tanzanii?
Aktuální kurz 1 Kč = 101.15

Tanzanské jídlo
Jídlo v Tanzanii

Co ochutnat v Tanzanii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Tanzanii a kde se stravovat.

Tanzanské děti
Kultura a lidé v Tanzanii

Jak se mluví v Tanzanii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Tanzanie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Tanzanii

Je Tanzanie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Tanzanii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Tanzanie

Je potřeba vízum a pas do Tanzanie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Tanzanie?

Další průvodce v Tanzanii a okolí

Usambarské hory
Sisi kuangalia mbele na wewe!
Těšíme se na tebe!
Usambarské hory
Průvodce regionem
Zanzibar
Karibu, rafiki yangu!
Vítej, příteli!
Zanzibar
Průvodce ostrovem
Keňa
Hapa utakuwa kufurahia!
Tady se ti bude líbit!
Keňa
Průvodce zemí
Komory
مرحبا بكم، يا صديقي!
Vítej, příteli!
Komory
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Mosambik
Estamos ansiosos para você!
Těšíme se na tebe!
Mosambik
Průvodce zemí

Cestopisy z Tanzanie od cestovatelů jako ty

Čtení na 1 minutu
Národní park Gombe ráj šimpanzů
Jack 2021-12-10T21:38:52+01:00 0 komentářů
Tanzanie 2021

Národní park Gombe ležící u jezera Tantzanika, park nejvíce proslavila známá antropoložka Jane Godall. Národní park Gombe leží na západě Tanzanie u jezera Tanganika. My se k jezeru  dostáváme z Kigomy odkud pokračujeme lodí, až na naše ubytko přímo v parku. Doba kovidová navíc způsobila, že jsme…

Čtení na 6 minut
Výstup na Kilimandžáro trasou Rongai
Stanley _1 2021-01-06T18:58:12+01:00 8 komentářů
Tanzanie 2018

Jsme parta čtyř nadšenců, kteří si splnili svůj sen a v roce 2018 podnikli úspěšný výstup na Kilimandžáro (Kilimanjaro). . Výstup nebyl úplně bez obtíží, ale všichni jsme se nakonec dostali na první pokus až na nejvyšší vrchol Kilimandžára s názvem Uhuru Peak.Pro výstup jsme si zvolili trasu Rongai. Je to jediná trasa…

❤️ Oblíbené
Čtení na 30 minut
Tanzánie corona ride
Jakub Vonšovský 2021-01-04T06:47:07+01:00 4 komentáře
Tanzanie 2020

Ani vražedná pandemie mě nezastaví. Potřeboval jsem někam vypadnout. Do tepla. Kde mají restaurace a kavárny. Jako ajťák můžu přece pracovat odkudkoliv. Raději home office u moře, než v šerém a plesnivém království českém. Na světě je…

Čtení na 14 minut
Z Keni až na Mys Dobré naděje
Andrea Kaucká 2020-12-30T08:37:56+01:00 2 komentáře
Afrika 2008

Konečně ten divný rok končí, tak rychle do cíle a pak? Vzhůru na další cesty...v Africe se člověk alespoň prohřeje a unikne covidové mlze . Keňské Masaje v červeném ohoze jsme nechali na pospas africkým dešťům. Nasměrovali jsme si to ke Kilimandžáru. I když neříkám, že bych v Keni nezůstala déle. Je krásná a rozmanitá na zážitky opravdu…

3 další cestopisy
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu