Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 90 dní získáš po příletu na letišti.
Hlavní sezóna
listopad - duben
Teplo bude vždy, od září více prší na pevnině.
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 12x do roka a ušetříš cca 38 %. Akční letenky do Tanzanie

Praktické tipy před cestou do Tanzanie

Vrchol Kilimandžára
Co vidět v Tanzanii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Tanzanii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Tanzanii

Viktoriino jezero
Co dělat v Tanzanii

Co dělat v Tanzanii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Tanzanie.

Počasí v Tanzanii

Přehledně o počasí v Tanzanii a teploty během roku. Kdy jet do Tanzanie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Auto na safari
Doprava v Tanzanii

Jak se dopravovat a cestovat v Tanzanii? Cestování v Tanzanii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Tanzanský šilink
Peníze a ceny v Tanzanii

Čím platit v Tanzanii a jaké jsou ceny? Místní měna je Tanzanský šilink. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Tanzanii?
Aktuální kurz 1 Kč = 105.84

Tanzanské jídlo
Jídlo v Tanzanii

Co ochutnat v Tanzanii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Tanzanii a kde se stravovat.

Tanzanské děti
Kultura a lidé v Tanzanii

Jak se mluví v Tanzanii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Tanzanie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Tanzanii

Je Tanzanie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Tanzanii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Tanzanie

Je potřeba vízum a pas do Tanzanie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Tanzanie?

Další průvodce v Tanzanii a okolí

Usambarské hory
Hi!
Ahoj!
Usambarské hory
Průvodce regionem
Zanzibar
Hi!
Ahoj!
Zanzibar
Průvodce ostrovem
Keňa
Sisi kuangalia mbele na wewe!
Těšíme se na tebe!
Keňa
Průvodce zemí
Komory
مرحبا!
Ahoj!
Komory
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Mosambik
Aqui você vai se divertir!
Tady se ti bude líbit!
Mosambik
Průvodce zemí

Cestopisy z Tanzanie od cestovatelů jako ty

Čtení na 11 minut
Tanzánie a Zanzibar
Avatar uživatele
Zuzana 2019-11-21T16:03:58+01:00 8 komentářů
Tanzanie 2019

Ne, v Africe nejsou jenom zloději, a ano, je tam 4G internet. Měsíc v Tanzánii byl skvělý.. Dovolenou jsme měli naplánovanou na září. Když konečně nastal ten den, odletěli jsem z Vídně do Istanbulu, kde nás čekal celý den stop-over.  Cíl by jasný: razítko do pasu a sednout na autobus, který…

📷 Krásné fotky
Čtení na 25 minut
Za exotikou do jižní Tanzanie
Avatar uživatele
Libor Beneš 2019-04-29T21:58:08+02:00 8 komentářů
Tanzanie 2018

Chcete zažít ta nejúžasnější zvířata světa přímo v jejich přirozeném prostředí a zároveň si užít úžasné pláže a křišťálově čistý oceán? Vsaďte na Tanzanii a Zanzibar!. Děkuji za váš zájem o tento cestopis!Zajímá-li vás primárně safari a fotky krásných zvířátek, přeskočte klidně až na Den 3. Pokud ale třeba uvažujete o cestě do Afriky, věřím, že se vám budou hodit…

🙏 Praktické
Čtení na 18 minut
Tanzanie a Zanzibar 2018
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka 2019-01-06T10:12:09+01:00 9 komentářů
Tanzanie 2018

Africké safari a ostrov koření v jednom. Proč zrovna Tanzanie?Pokud chcete do Afriky na safari, možností je hned několik. Vedle Tanzanie jsou to především Keňa, Botswana, Jihoafrická Republika a třeba také Uganda. Je škoda letět takovou…

Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu