Taipei

Co dělat v Taipei

Treky

Taipei není město cihel a betonu. Dojeďte metrem mimo hlavní centrum a rázem se ocitnete uprostřed zeleně.

Trasy jednotlivých turistických stezek snadno dohledáte třeba na mapy.cz.

Tou nejznámější je ta, která vede podél Sloní hory, z níž je nádherný výhled na město s Taipei 101. Doporučit můžeme i trek na jihu města v okolí Maokong, kam se dostanete lanovkou ze stanice metra Taipei Zoo, viz níže.

Lanovkou na čaj do čajových plantáží Maokong

Maokongská lanovka neboli Maokong Gondola je nejznámější a první lanovkou v Taipei. Měří 4 kilometry a z první zastávky do poslední pojedete asi 25 minut.

Samotná lanovka vyjíždí ze stanice Taipei Zoo Station, kam se dostanete metrem. Následují stanice Taipei Zoo South Station, Zhinan Temple Station a poslední Maokong Station.

Jízdné stojí 70, 100 nebo 120 TWD podle počtu ujetých zastávek a lanovka je v provozu od 9 do 21 hodin denně.

Na vrcholku navštivte čajové plantáže a posaďte se v jedné z mnoha čajoven. Ochutnat byste měli především tradiční čaje Muzha Tieguanyin a Wenshan Pouchong.

Horké prameny

Odpočiňte si ve veřejných nebo soukromých spa. Nejznámější lokalitou v okolí Taipei je Beitou. Dojedete sem pohodlně metrem na stanici MRT Xinbeitou.

Tradiční koupele ve veřejných lázních vyžadují základní etiketu. Před vstupem se umyjte a svlečte donaha (mimo veřejné prameny). Vstup do pramenu je zakázán osobám s vysokým krevním tlakem, srdečním onemocněním a otevřenými ranami. Ženy si mají svázat vlasy, aby si je po čas koupele nenamáčely.

Po výstupu ze stanice metra v okolí najdete spoustu hotelů a tradičních spa. Jeden z levných a venkovních pramenů se nachází v Beitou Public Hotspring, cena vstupného činí 40 TWD, plavky si vezměte s sebou.

Gastronomie

Kde jinde proniknout do tchajwanské kuchyně než v Taipei? Ochutnejte tradiční čínské pokrmy na nočních trzích v Shilin Night Market, Ning Yia Yeshi a jiných.

Ochutnat pak musíte doslova lahodné knedlíčky. Proslulou restauraci najdete v přízemí Taipei101 ze sítě Din Tai Fung.

Objevujte malé kavárničky

Jedním z nejlepších měst, kde si vychutnáte kávu, je bezesporu Taipei. Podle BBC patří mezi 6 hlavních měst na celém světě.

Kavárny nemusíte nikterak hledat, stačí jít za nosem. Většina z nich si totiž praží vlastní kávu a aroma se tak line celou ulicí.

Objevujte kavárny v různých stylech od americké industrializace, přes francouzskou eleganci až po skandinávskou pohodu.

Chystáš se do Taipei?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.