Taipei

Ubytování v Taipei

Kde se ubytovat v Taipei

Díky levné a kvalitní městské hromadné dopravě nebude problém si rezervovat ubytování v jakékoli čtvrti města. I přesto však můžeme doporučit následující oblasti, z nichž první 2 jsou ideální pro krátké návštěvy měst.

Hlavní nádraží – ideální pro noční příjezdy do města. Nemusíte řešit, kterým nočním autobusem se přesunete z vlaku či expresního autobusu z letiště k ubytování.

Shi–men Ting – jen o pár kroků jižně od hlavního nádraží dorazíte do čtvrti Shi–men Ting (Ximeding) připomínající rušné tokijské ulice. Osvětlené billboardy rozzáří ulice a vůně kaváren či street foodu vás bude neustále doprovázet. V docházkové vzdálenosti máte chrám Lungshan i National Chiang Kai-shek Memorial Hall.

Čung–Šan – severní část města je ideální pro milovníky kultury a umění. V distriktu leží několik muzeí a galerií, jimž vévodí Taipei Fina Arts Museum.

Xiniy – na samotném konci linky červeného metra se nachází nejen hlavní dominanta města mrakodrap 101, ale též oblíbená čtvrť Xiniy. Kromě bujarého nočního života tu přes den uvítáte klidná zákoutí v parcích a navazující zeleň v kopcích s mnoha možnostmi nenáročných treků.

Ceny

Taipei není nikterak drahá metropole. Složit hlavu můžete v hostelu s cenami od 200 Kč za osobu či v hotelech, které nabízí pokoje od 800 Kč za noc v dvoulůžkovém pokoji.

Pokud máte však náladu na trochu luxusu a tradičního stylu, zamiřte do impozantního 5* Grand hotelu. Cena za pokoj bez oken tu začíná na 2.000 Kč, za ubytování s nádherným výhledem ve vyšších patrech pak zaplatíte dvojnásobek.

Chystáš se do Taipei?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020

Vyhledej si svůj hotel v Taipei. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.