Taipei

Co vidět a navštívit v Taipei

14 míst co vidět v Taipei

Taipei

Taipei 101

Mezi lety 2004–2010 byla Taipei 101 se svou výškou 508 metrů a 101 patry nejvyšší budovou světa a dnes zaujímá své místo na 9. příčce mezi mrakodrapy. Budova tvaru bambusu symbolizuje rychlý růst a flexibilitu, a proto je Taipei 101 sídlem mezinárodního finančního centra. Vnitřní vyhlídku najdete v 89. patře, která je postavena 382 metrů nad zemí, a ještě vnější vyhlídku v 91. patře. Ta je přístupná pouze za příznivých povětrných podmínek. Na…

Zobrazit místo
Chiang Kai Shek

National Chiang Kai-shek Memorial Hall

Na rozlehlém náměstí Svobody (Liberty Square) vyčnívá nad ostatními budovami ta nejznámější, tou je National Chiang Kai-shek Memorial Hall. Tento památník byl vystaven s úctou k prvnímu prezidentu Čínské republiky Chiang Kai-sheka. Stavba započala rok po úmrtí prezidenta v roce 1976 a dokončena byla v roce 1980. Bílá budova s modrou střechou ukrývá velkou bronzovou sochu prezidenta hlídanou gardou, která se každou hodinu střídá s ceremoniálem. …

Zobrazit místo
Náměstí svobody Taipei

Liberty Square

Rozlehlé náměstí je domovem několika budov a památníků. Nejvýznamnější je National Chiang Kai-shek Memorial Hall, na jehož protější straně skrze celé náměstí leží oblouk Liberty Square Arch. Dále tu najdete brány DaXiao a Dazhong Gate či národní koncertní halu National Concert Hall a národní divadelní hala National Theater Hall. Na náměstí můžete každé ráno od východu slunce zhruba do 8 hodin pozorovat Tchajwance při cvičení. Nejsnadnější…

Zobrazit místo
Národní palácové muzeum

Národní palácové muzeum

National Palace Museum je domovem světově nejlepší sbírky čínské historie a jejich artefaktů. Otevřeno je denně od 8:30 do 18:30. Vstupné stojí 350 TWD za dospělého a pro držitele studentských karet 150 TWD. Dopravit se sem je zapotřebí v kombinaci metra a autobusu. Detailně vše popsané najdete na webových stránkách muzea. npm.gov.tw/en.

Zobrazit místo
Lungshan Temple

Chrám Lungshan

Buddhistický chrám Lungshan najdete ve čtvrti Wanhua. Místo, které vás vytrhne z kontextu mrakodrapů a moderních technologií, je provoněno kouřem z vonných tyčinek a z dekorací sloupů, zdí i stropů se vám zamotá hlava. Na místě najdete stovky buddhistických, taoistických a konfuciánských soch. Místní chrám lidé využívají k modlitbám a přáním v lepší budoucnost. Buďte proto tiší a ohleduplní. Brány Lungshanu jsou otevřeny denně od 5 do 22 hodin…

Zobrazit místo
Xingtian

Chrám Xingtian

Xingtian (Hsing Tian Kong) je nejnavštěvovanějším chrámem v severní části Taiwanu a denně přiláká na 10.000 návštěvníků. Unikátnost chrámu tkví především v tom, že věřícím nedovoluje pálit duchovní peníze pro štěstí a nenajdete zde ani schránky pro dary a v celém areálu je zakázána komerční činnost. Snadno se sem dostanete metrem na stanici Xingtian Temple Station.

Zobrazit místo
Yangmingshan

Yangmingshan National Park

Yangmingshan je ze všech národních parků na Tchaj-wanu nejblíže městskému centru Taipei. Nabídne krásnou přírodu, rozmanitý terén a také vzácné a endemické druhy ptáků. Na jaře se můžete těšit na kvetoucí ovocné stromy a po opadání květů přichází čas kvetení lilií kala na jezeře Bamboo. Nejfotografovanějším bodem celého parku jsou květinové hodiny Flower Clock. V parku najdete mnohé stezky. Inspirovat se můžete na mapy.cz.

Zobrazit místo
Sun Yat Sen

Sun Yat-sen Memorial Hall

Tato pamětní hala byla vybudována na počest Sun Yat-sena, zakladatele Čínské republiky (Tchaj-wanu). V současnosti je s přilehlým parkem ideálním místem k odpočinku pro obyvatele Taipei.

Zobrazit místo
Xinbeitou

Horké prameny v Xinbeitou

Oblast s vyvěrajícími horkými prameny Xinbeitou by se měla stát vaší zastávkou i v případě, kdy se koupat nehodláte. Xinbeitou se proslavil za dob japonské kolonie. Nabídne historické památky a malebná přírodní místa ideálně položené do jedné ulice. Dostanete se sem snadno metrem na stanici Xinbeitou.

Zobrazit místo
Daan Park

Daan Park

Městský park napodobující les se stane ideální zastávkou v parných dnech a skvělým prokysličením vašeho těla. Daan parku se totiž přezdívá plíce Taipei.

Zobrazit místo
Taipei

Sloní hora

Sloní hora známá též jako Xiangshan je vyhlídkou nad městem. Zejména ve večerních hodinách se vám rozsvítí jedinečný výhled na noční Taipei, kterému vévodí Taipei 101 a je odsud skvěle viditelná. Dostanete se sem z konečné metra Xiangshan Station přes park a následně mírným výstupem po stezce a schodech. Výstup zabere necelou půlhodinu poklidné chůze.

Zobrazit místo
Taipei

Red House

Atypická červená budova byla v Taipei vystavena v roce 1908 japonským architektem Kondo Juro a byla prvotně určena jako místo pro konání trhů. Červený dům si za poslední století prošel několika změnami své funkčnosti. Od trhu, přes knihovnu, kino až k divadlu. Dnes je toto místo hlavním bodem pro pořádání kulturních a kreativních akcí na celém Tchaj-wanu.

Zobrazit místo
Taipei

Chrám Bangka Qinqshan

Chrám Bangka Qinsqhan pochází z minulého století a byl vybudován na počest generála Tří království Zhang Guna.  Skládá se ze tří nádvoří a pater. Vnitřek chrámu zdobí kamenné a dřevěné dekorace. O vysoké kvalitě umění nejvíce vypovídá socha Qingshan, kdy vás boží oči doslova sledují ať stojíte, kde stojíte. Chrám stojí jen kousek od nočního trhu Huaxi Street.

Zobrazit místo
Taipei

Snake Alley

Noční trh Snake Alley, také bývá někdy nazýván jako Huaxi Street Night Market, leží nedaleko chrámu Longshan a rozprostírá se na území 2 bloků. Najdete tu jak tradiční tchajwanská jídla, tak i speciality jako hadí krev, hadí maso a jiné výrobky z hadů – od čehož plyne i název Snake Alley. Místní vnímají tuto čtvrť spíše negativně, neboť krom hadích a želvích výrobků je Snake Alley i red districtem.

Zobrazit místo

Chystáš se do Taipei?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020