Jak se dostat na Koh Tao

Koh Tao nemá letiště a jediná možnost, jak se na ostrov dopravit, je loď. Nízkonákladová letecká společnost Air Asia nabízí letenky do Surat Thani spolu s následným přesunem autobusem z letiště do přístavu a plavbu trajektem na ostrov.

Hlavním přístavem ostrova je Mae Hat.

Loď

Lodní společnosti Lomprayah, Seatran Discovery a Songserm nabízejí pravidelné a spolehlivé spoje mezi ostrovy Samui, Phangan a Tao. Jednosměrná jízdenka na nejbližší ostrov Phangan vzdálený 1 hodinu cesty od Koh Tao vyjde na 500–600 bahtů. Na vzdálenější Koh Samui si připlatíte o 100 bahtů víc a cesta zabere o hodinku déle. Několikrát za den taktéž odjíždí přímé spoje na ostrov Tao z pevninského Surat Thani.

Během oblíbené Full Moon Party nezapomeňte objednat jízdenky pár dní předem.

Jak cestovat na Koh Tao

Motorka

Automatické skútry se dají pronajmout na každém kroku a jsou nejjednodušším způsobem přepravy na ostrově. O pronájmu skútru by měli přemýšlet zkušenější řidiči, kteří zvládnout jízdu v hustém provozu a v levém jízdním pruhu.

Sorng-taa-ou

Dalším oblíbeným dopravím prostředkem jsou automobily s korbou, která je přeměněna na prostor pro cestující. Cesta z přístavu do Sairee Beach a Chalok Ban Kao vás vyjde na 100–200 bahtů. Cena se odvíjí od počtu pasažérů ve voze. Doporučujeme sehnat co nejvíce cestujících, aby jízda vyšla co nejlevněji.

Vodní taxi

Vodní taxi z přístavu Mae Hat do Chalok Ban Kao stojí přibližně 100 bahtů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu