Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Ko Tao
Počasí během roku

29 °C

29 °C

30 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

30 °C

29 °C

29 °C

Počasí na Ko Tau

Koh Tao má tropické klima a celý rok tu panuje teplé a slunečné počasí se silnými dešti během monzunového období. Přestože se dá klima ostrova rozdělit na tři období, nelze zcela předpovídat, jaké počasí bude na ostrově panovat.

Únor–květen

Období od února do května panuje na Koh Tao horké a suché klima. Nebe je bez mráčku a teploty málokdy klesají pod 28 °C. Teplota moře může dosáhnout až neuvěřitelných 30 °C. Během března a dubna máte nejlepší šanci vidět velrybí žraloky.

Květen–říjen

Po spalujícím horku předchozích měsíců přichází období větru, který přináší příjemné ochlazení celého ostrova. Teplota vzduchu zůstává i nadále vysoká s průměrem kolem 34 °C a teplotou vody těsně pod 30 °C.

Říjen–únor

Přestože od října do konce února na Koh Tao panuje období dešťů, jen málokdy prší celý den. V odpoledních hodinách se přiženou bouřky, které přinesou příjemné ochlazení. Nejdeštivějšími měsíci jsou říjen a listopad, kdy vydrží pršet i několik dní v řadě. Listopad je také ideálním měsícem pro pozorování velrybích žraloků.

Kdy jet na Ko Tao

Turisté berou Thajsko útokem především v prosinci a lednu. Ideální je vyhnout se hektickému vánočnímu období a dorazit na ostrůvek nejdříve na konci ledna. Období od konce ledna až do konce března je nejlepší k návštěvě ostrova nejen kvůli ideálnímu počasí, ale také kvůli dobrým podmínkám pro potápění.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu