Průvodce ostrovem

Potápěčské Ko Tao

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Nejmenší ze Samuiských ostrovů je vyhledávanou destinací potápěčů z celého světa. Potápěčské certifikáty patří mezi nejlevnější na světě a podmořský svět je tu naprosto monumentální. 

Poloha v Thajském zálivu navíc zaručí vždy hezké tropické počasí, nádherné pláž, typickou živou thajskou atmosféru i spoustu klidných míst. Na Ko Tau si zkrátka přijdou na své všichni milovníci moře a sluníčka.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
3-5 dní
Postačí na průzkum ostrova i jeho podmořského světa.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Leden - březen
V tomto období panuje hlavní sezona. Méně turistů a nižší ceny jsou pak brzy z jara.
Více o počasí
Letenky od
16 500 Kč
Kombinace ceny letenky z Evropy a lodě z pevniny.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Koh Nang Yuan

Nádherný ostrůvek na dohled od Koh Tao nabízí pláž s úžasně bílým pískem, který nádherně kontrastuje s křišťálově čistou vodou. Krásu ostrova kazí snad jen davy návštěvníků, již zaplaví místo už od včasných ranních hodin. Pohled z vyhlídky je k nezaplacení, ale počítejte s až několika desítkami minut strávených ve frontě. Vstupné na ostrov činí 100 bahtů na osobu.

Není třeba dopředu objednávat dopravu na ostrov. Stačí si objednat vodní taxi jen pár minut před odjezdem a vyjednat cenu přímo na místě. Loď vás odveze zpět na Koh Tao ve smluvený čas. Zpáteční cesta vyjde na 500 bahtů.

Zavřít boční panel

Shark Island

Neobydlený ostrůvek pouhých 300 metrů na jih od Koh Tao je oblíbeným místem potápěčů, kteří tu obdivují nádherné korály a bohatý podmořský život.

Zavřít boční panel

Mango Bay

Zátoka Mango Bay se řadí mezi nejoblíbenější místa díky výborným podmínkám pro šnorchlování. Malá pláž je přístupná lodí nebo průchodem skrze resort, který vyžaduje zaplacení vstupného ve výši 100 bahtů.

Zavřít boční panel

Sairee Beach

Nejoblíbenější pláž ostrova s největší koncentrací ubytování, restaurací a barů. Pláž je dlouhá a písečná, a tak se tu spousta návštěvníků lehce rozptýlí. K zapůjčení tu jsou kajaky i paddleboardy (250 bahtů/hod).

Zavřít boční panel

Mae Hat

Přístav Mae Hat je hlavní tepnou ostrova, kam dennodenně přijíždí desítky trajektů z okolních ostrovů. Stejnojmenná vesnička nabízí velké množství ubytování, restaurací a barů.

Zavřít boční panel

John-Suwan Viewpoint

Vyhlídka nabízí panoramatický pohled na zátoku Chalok Baan Kao a Thian Og. Vstup na vyhlídku se nachází naproti hotelu Freedom Beach Resort. Jméno získala díky svým objevitelům, panu Suwanovi a jeho příteli Johnovi.

Zavřít boční panel

Mango Viewpoint

Snadno dostupnou vyhlídku Mango Viewpoint nevynechejte během vaší návštěvy Mango Bay. Počítejte však se vstupným 100 bahtů.

Zavřít boční panel

Deisha Viewpoint

Vyhlídka nabízí jedinečný výhled na zátoku Chalok Baan Kao a ostrovy Koh Samui a Koh Phangan.

Počasí a sezóny na Ko Tau

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Ko Tao
Počasí během roku

29 °C

29 °C

30 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

30 °C

29 °C

29 °C

Počasí

Koh Tao má tropické klima a celý rok tu panuje teplé a slunečné počasí se silnými dešti během monzunového období. Přestože se dá klima ostrova rozdělit na tři období, nelze zcela předpovídat, jaké počasí bude na ostrově panovat.

Únor–květen

Období od února do května panuje na Koh Tao horké a suché klima. Nebe je bez mráčku a teploty málokdy klesají pod 28 °C. Teplota moře může dosáhnout až neuvěřitelných 30 °C. Během března a dubna máte nejlepší šanci vidět velrybí žraloky.

Květen–říjen

Po spalujícím horku předchozích měsíců přichází období větru, který přináší příjemné ochlazení celého ostrova. Teplota vzduchu zůstává i nadále vysoká s průměrem kolem 34 °C a teplotou vody těsně pod 30 °C.

Říjen–únor

Přestože od října do konce února na Koh Tao panuje období dešťů, jen málokdy prší celý den. V odpoledních hodinách se přiženou bouřky, které přinesou příjemné ochlazení. Nejdeštivějšími měsíci jsou říjen a listopad, kdy vydrží pršet i několik dní v řadě. Listopad je také ideálním měsícem pro pozorování velrybích žraloků.

Sezóny a kdy vyrazit

Turisté berou Thajsko útokem především v prosinci a lednu. Ideální je vyhnout se hektickému vánočnímu období a dorazit na ostrůvek nejdříve na konci ledna. Období od konce ledna až do konce března je nejlepší k návštěvě ostrova nejen kvůli ideálnímu počasí, ale také kvůli dobrým podmínkám pro potápění.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu