Lokality 

Kyjev je velké město, větší než vypadá na mapě, už jen díky své kopcovité topografii. Na tom, kde budete bydlet, tak velmi záleží. Budete-li chtít mermomocí ušetřit každou korunu a vyberete si hotel mimo centrum (je jich dost a kvalitou nejsou nijak špatné), dbejte alespoň na to, aby byl v blízkosti metra. V opačném případě se totiž vystavujete riziku klidně 45minutovému dojíždění do centra dění. 

V Kyjevě je v nabídce velké množství soukromých apartmánů, jak přes booking.com, tak přes airbnb, nebojte se využít této možnosti a nahlédněte trochu do života běžných lidí.  

Nejlépe uděláte, když se ubytujte v centru poblíž Majdanu. Ceny jsou sice vyšší, ale stále jen na podprůměrné západní úrovni. Budete v centru dění, poblíž všech zajímavostí a všechny tři linky metra v docházkové vzdálenosti. Ubytovat se můžete i v ikonickém Hotelu Ukrajina přímo na Majdanu. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejznámější hotel v zemi, je cena 1.500 Kč za pokoj velmi solidní. 

Pokud chcete poznat starý Kyjev, který trochu připomíná pražské Nové Město nebo Vinohrady, zvolte čtvrť Podil severně od centra, kam jezdí zelená trasa metra (středem je stanice Kontraktova plošča). Ubytování je tu ale mnohdy dražší než v centru. 

Dobrý poměr cena/výkon s množstvím menších hotelů nabídne oblast podél Velké Žitomírské ulice kousek od Chrámu svaté Sofie. 

Nejlevnější hotely nabízí sídliště Nivki na západě města. Výhodou je relativní dostupnost metrem, ale do centra už budete tak jako tak dojíždět minimálně půl hodiny. 

A máte-li radši klid, pěkný výhled a solidní dostupnost, zvolte Bakkara hotel na ostrově v Hidroparku. Nabídne se vám krásný výhled na Dněpr, v okolí je jen největší kyjevský park a stanice metra 200 metrů pěšky. 

Ceny 

V Kyjevě je levněji než u nás. Ty lepší hotely stojí mezi 1.500 a 2.000 Kč na noc, za průměrné 3* hotely a penziony pak zaplatíte kolem 900 Kč za dvoulůžkový pokoj. Na kraji města se pak klidně dostanete pod 600 Kč. 

Apartmány, hostely a airbnb nebudou mnohdy stát víc než 300 Kč na noc. 

Vyhledej si svůj hotel v Kyjevě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu