Ukrajina blízká a vzdálená

Ukrajina se nachází ve východní Evropě a co do rozlohy je po evropské části Ruska druhou největší zemí starého kontinentu. Na západě hraničí s Polskem, Slovenskem a Maďarskem, na jihu s Rumunskem a Moldávií, na severu s Běloruskem a na východě s Ruskem. Je to země divokého historického vývoje, který neustává ani v současnosti, a zároveň je i místem střetu různých kultur, z nichž mnohé jsou našincům blízké a mnohé naopak velmi vzdálené. To vše ve spojení s přírodní různorodostí, s otevřeností a vřelostí místních je důvodem, proč by mnohdy podceňovaná a přehlížená Ukrajina měla mít svou vlaječku na mapě každého pořádného cestovatele.

Víza
90 dní zdarma
Razítko do pasu získáš zdarma po příletu na Ukrajinu.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Ideálně jeď na jaře či na podzim. V létě bude horko a v zimě mrazy.
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 60 %. Akční letenky na Ukrajinu
Průvodce pro tebe napsal Vítek Jakšič

Praktické tipy před cestou na Ukrajinu

Co vidět na Ukrajině

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Ukrajině

Mapa s místy co vidět a navštívit na Ukrajině

Co dělat na Ukrajině

Co dělat na Ukrajině a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Ukrajina.

Počasí na Ukrajině

Přehledně o počasí na Ukrajině a teploty během roku. Kdy jet na Ukrajinu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava na Ukrajině

Jak se dopravovat a cestovat na Ukrajině? Cestování na Ukrajině letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny na Ukrajině

Čím platit na Ukrajině a jaké jsou ceny? Místní měna je Ukrajinská hřivna. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Ukrajině?
Aktuální kurz 1 Kč = 1.08 ₴

Jídlo na Ukrajině

Co ochutnat na Ukrajině a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Ukrajině a kde se stravovat.

Kultura a lidé na Ukrajině

Jak se mluví na Ukrajině? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Ukrajina a jakou má rozlohu?

Bezpečnost na Ukrajině

Je Ukrajina bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Ukrajině + očkování a pojištění.

Víza na Ukrajině

Je potřeba vízum a pas na Ukrajinu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Ukrajinu?

Další průvodce na Ukrajině a okolí

Привіт!
Ahoj!
Kyjev
Průvodce městem
Ми чекаємо Вас!
Už na tebe čekáme!
Záporoží
Průvodce městem
уже ждет вас!
Už na tebe čekáme!
Rusko
Průvodce zemí
Aici vă veți bucura!
Tady se ti bude líbit!
Moldavsko
Průvodce zemí
Bine ai venit, prietene!
Vítej, příteli!
Rumunsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Ukrajiny od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Zakarpatská Ukrajina aneb teenagerka na cestách za dobrodružstvím
Kateřina 2020-01-19T18:13:21+01:00 10 komentářů
Ukrajina 2019

Užhorod, Mukačevo, Volovec, vodopády "Shypit", výšlap na horu Hymba, Olbrachtova Koločava a nádherné Siněvirské jezero. Termín: 12.-18.7.2019Myšlenka navštívit zakarpatskou Ukrajinu padla již před dvěma lety, ovšem tehdy mi bylo 16 a neměla jsem na to odvahu, zejména kvůli chaotické dopravě, která se v mnoha případech…

Čtení na 1 minutu
Od Kyjeva po Kišinev (alebo posledný vostok roku 2019)
tonic 2019-11-13T11:12:38+01:00 10 komentářů
Evropa 2019

Zápisky z posledného tohtoročného výletu na východ - podzemie Kyjeva, parádne Černivci, osobák do Moldavska, koňaky v Balti a skoro letný Kišinev.. Ak nerátame trpaslíkov ako San Maríno alebo Lichtenštajnsko, malé Moldavsko skryté medzi Rumunskom a Ukrajinou je najmenej navštevovaná krajina v Európe. Úprimne, niet sa čomu čudovať – nenájdeme tu…

Čtení na 1 minutu
Slavutyč & Kyjev
cizy 2019-10-17T13:21:28+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Víkendová otočka do Kyjeva a Slavutyču – jedného z najmladších ukrajinských miest, ktoré vzniklo po Černobyľskej havárii. . Po jednom víkende strávenom doma nastal opäť čas vyraziť na výlet. Piata návšteva Kyjeva len v tomto roku ho tak definitívne zaraďuje na čelo pomyselného rebríčka mojich najčastejších zahraničných…

Čtení na 1 minutu
Jesenný roadtrip po Uhorsku
tonic 2019-10-09T22:45:52+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

1800 kilometrov po rôznych končinách Slovenska, Maďarska, Rumunska a Ukrajiny. . Začiatok jesene je pravdepodobne najlepšie obdobie na cestovanie. Hlavná turistická sezóna je na konci, no počasie je zvyčajne stále príjemné. Vďaka mojej dlhoročnej vernosti Korporácii a Kristovým…

18 dalších cestopisů
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 15 dny
Navrhni úpravu