Cestování Covid-19

Minimálně do 22.6. je vstup na Ukrajinu zakázán pro všechny cizince. Dle aktuální situace bude zákaz zrušen či prodloužen. Více info na webu Ministerstva zahraničí.

Ukrajina blízká a vzdálená

Ukrajina se nachází ve východní Evropě a co do rozlohy je po evropské části Ruska druhou největší zemí starého kontinentu. Na západě hraničí s Polskem, Slovenskem a Maďarskem, na jihu s Rumunskem a Moldávií, na severu s Běloruskem a na východě s Ruskem. Je to země divokého historického vývoje, který neustává ani v současnosti, a zároveň je i místem střetu různých kultur, z nichž mnohé jsou našincům blízké a mnohé naopak velmi vzdálené. To vše ve spojení s přírodní různorodostí, s otevřeností a vřelostí místních je důvodem, proč by mnohdy podceňovaná a přehlížená Ukrajina měla mít svou vlaječku na mapě každého pořádného cestovatele.

Víza
90 dní zdarma
Razítko do pasu získáš zdarma po příletu na Ukrajinu.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Ideálně jeď na jaře či na podzim. V létě bude horko a v zimě mrazy.
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 60 %. Akční letenky na Ukrajinu
Průvodce pro tebe napsal Vítek Jakšič

Praktické tipy před cestou na Ukrajinu

Záporoží
Co vidět na Ukrajině

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Ukrajině

Mapa s místy co vidět a navštívit na Ukrajině

Tunel lásky Klevan
Co dělat na Ukrajině

Co dělat na Ukrajině a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Ukrajina.

Počasí na Ukrajině

Přehledně o počasí na Ukrajině a teploty během roku. Kdy jet na Ukrajinu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Vlaky na Ukrajině
Jak se dostat na Ukrajinu

Jak levně na Ukrajinu? Čím a jak se nejlevněji dostat na Ukrajinu, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Jak se dopravovat
Doprava na Ukrajině

Jak se dopravovat a cestovat na Ukrajině? Cestování na Ukrajině letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Ukrajinská hřivna
Peníze a ceny na Ukrajině

Čím platit na Ukrajině a jaké jsou ceny? Místní měna je Ukrajinská hřivna. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Ukrajině?
Aktuální kurz 1 Kč = 1.13 ₴

Ukrajinský boršč
Jídlo na Ukrajině

Co ochutnat na Ukrajině a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Ukrajině a kde se stravovat.

Majdan v Kyjevě
Kultura a lidé na Ukrajině

Jak se mluví na Ukrajině? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Ukrajina a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost na Ukrajině

Je Ukrajina bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Ukrajině + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza na Ukrajinu

Je potřeba vízum a pas na Ukrajinu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Ukrajinu?

Další průvodce na Ukrajině a okolí

Kyjev
Ми чекаємо Вас!
Už na tebe čekáme!
Kyjev
Průvodce městem
Záporoží
Ласкаво просимо, мій друг!
Vítej, příteli!
Záporoží
Průvodce městem
Moskva
уже ждет вас!
Už na tebe čekáme!
Rusko
Průvodce zemí
Orhei Monastery
Așteptăm cu nerăbdare să vă!
Těšíme se na tebe!
Moldavsko
Průvodce zemí
Venkov Karpaty
Aici vă veți bucura!
Tady se ti bude líbit!
Rumunsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Ukrajiny od cestovatelů jako ty

Čtení na 12 minut
Moldavsko - Kišiněv a Tiraspol
Jakub Vonšovský 2020-04-04T12:02:03+02:00 15 komentářů
Evropa 2019

Poslední nedobytá pevnost Evropy. Všechno jednou končíMoldávie. Chudý stát někde na okraji Evropy s HDP na obyvatele na úrovni Afriky. Destabilizovaná země kvůli zlověstnému separatistickému území Podněstří. Navíc není oproti jiným…

Čtení na 1 minutu
Zopár hodín na okraji Kyjeva
Avatar uživatele
tonic 2020-02-18T10:19:12+01:00 0 komentářů
Ukrajina 2020

Po kratšej prestávke prvý letecký výlet roku 2020 - ako inak ako do Kyjeva, kde som šiel aspoň na pár hodín preskúmať okrajové časti . Návrat z Moldavska začiatkom novembra minulého roku ukončil jednu etapu mojej “cestovateľskej kariéry”. O mesiac neskôr sa naša dvojčlenná rodina rozšírila o malé bebelo a domov som začal chodiť s…

Čtení na 7 minut
Lvov 2019
Avatar uživatele
Sabina H 2020-02-15T19:36:45+01:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Město provoněné kávou a dobrým jídlem. Tuším někdy koncem léta byla u Leoexpressu sleva 50% na jízdenky do Lvova. A to pro mě bylo jako červená plachta pro býka. Jenže se naskytl problém. Sleva nešla uplatnit na cesty v pátek a v neděli,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Zakarpatská Ukrajina aneb teenagerka na cestách za dobrodružstvím
Avatar uživatele
Kateřina 2020-01-19T18:13:21+01:00 21 komentářů
Ukrajina 2019

Užhorod, Mukačevo, Volovec, vodopády "Shypit", výšlap na horu Hymba, Olbrachtova Koločava a nádherné Siněvirské jezero. Termín: 12.-18.7.2019Myšlenka navštívit zakarpatskou Ukrajinu padla již před dvěma lety, ovšem tehdy mi bylo 16 a neměla jsem na to odvahu, zejména kvůli chaotické dopravě, která se v mnoha případech…

21 dalších cestopisů
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu