Zpět na seznam míst co vidět ve Vatikánu
Musei Vaticani nápis

Vatikánská muzea

Vatikánská muzea patří mezi největší v Evropě, a to jak svou rozlohou, tak i počtem vystavovaných exponátů. Jednotlivá díla jsou vystavena ve stovkách místností a několika oddělených muzeích. Asi největších lákadlem je Sixtinská kaple se svou výzdobou od největších renesančních umělců včetně Michelangela, který vymaloval strop a výjev posledního soudu.

Na prohlídku zdejších muzeí je třeba si vyhradit spoustu času. Doporučuje se také přijít co nejdříve, abyste se nemuseli prodírat davy turistů. Hlavně v letní sezoně je návštěvnost vatikánských muzeí opravdu obrovská a stojí se před vstupem i kilometrové fronty. V tomto období doporučujeme zakoupit si vstupenky předem na internetu, zaplatíte sice o dvě eura navíc za rezervaci, ale ušetříte mnoho času.

Nenechte se zmást, vstup do muzeí není z Vatikánu, ale z římské ulice Viale Vaticano.

  • Naviguj: 41.9067, 12.4538

Další místa ve Vatikánu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr St
Petr St

Byl jsem před třemi týdny a dlouhá fronta tam stála. My co jsme měli online lístky, jsme šli vedle. Už asi 100 metrů od vchodu to obsluha třídila a ptala se na online lístky, takže se zřejmě vstupenky na místě koupit dají.

Odpovědět
před 21 dny

Dobrý den,

propásli jsme online rezervaci do muzeí a Sixtinské kaple - na dané dny na konci května stránka prostě hlásí vyprodáno. Platí pořád možnost nákupu vstupenek na místě i za cenu vystání si dlouhé fronty, nebo to kvůli covidu zrušili a jde to již jen online?

před 21 dny
Avatar uživatele Sharik
Sharik

Dobrý den,

Byl jsem tam asi před měsícem, neměl jsem rezervaci, fronta byla dlouhá a lidi ve předu říkali, že tam stojí přes 2 hodiny. Odešel jsem a koupil jsem si lístek na následující den na internetu přes jednu z cestovních agentur, které vstupenky nabízely online. Už nevím přesně, která firma to byla, ale zadal jsem do googlu Vatican museums tickets a vyjelo jich hned několik. Pravda, byly o 150 až 300 Kč dražší než kupované přímo, ale těch pár euro jsem do toho investoval.

Přidat odpověď
před 20 dny
Avatar uživatele
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu