Vatikán
Vatikán

3 místa co vidět ve Vatikánu

Vatikánská muzea

Musei Vaticani nápis

Vatikánská muzea patří mezi největší v Evropě, a to jak svou rozlohou, tak i počtem vystavovaných exponátů. Jednotlivá díla jsou vystavena ve stovkách místností a několika oddělených muzeích. Asi největších lákadlem je Sixtinská kaple se svou výzdobou od největších renesančních umělců včetně Michelangela, který vymaloval strop a výjev posledního soudu.

Na prohlídku zdejších muzeí je třeba si vyhradit spoustu času. Doporučuje se také přijít co nejdříve, abyste se nemuseli prodírat davy turistů. Hlavně v letní sezoně je návštěvnost vatikánských muzeí opravdu obrovská a stojí se před vstupem i kilometrové fronty. V tomto období doporučujeme zakoupit si vstupenky předem na internetu, zaplatíte sice o dvě eura navíc za rezervaci, ale ušetříte mnoho času.

Nenechte se zmást, vstup do muzeí není z Vatikánu, ale z římské ulice Viale Vaticano.

Chystáš se do Vatikánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr St
Petr St
před 11 měs

Byl jsem před třemi týdny a dlouhá fronta tam stála. My co jsme měli online lístky, jsme šli vedle. Už asi 100 metrů od vchodu to obsluha třídila a ptala se na online lístky, takže se zřejmě vstupenky na místě koupit dají.

Avatar uživatele
Eda
před 11 měs

Dobrý den,

propásli jsme online rezervaci do muzeí a Sixtinské kaple - na dané dny na konci května stránka prostě hlásí vyprodáno. Platí pořád možnost nákupu vstupenek na místě i za cenu vystání si dlouhé fronty, nebo to kvůli covidu zrušili a jde to již jen online?

Avatar uživatele Sharik
Sharik
před 11 měs

Dobrý den,

Byl jsem tam asi před měsícem, neměl jsem rezervaci, fronta byla dlouhá a lidi ve předu říkali, že tam stojí přes 2 hodiny. Odešel jsem a koupil jsem si lístek na následující den na internetu přes jednu z cestovních agentur, které vstupenky nabízely online. Už nevím přesně, která firma to byla, ale zadal jsem do googlu Vatican museums tickets a vyjelo jich hned několik. Pravda, byly o 150 až 300 Kč dražší než kupované přímo, ale těch pár euro jsem do toho investoval.