Zimbabwe
Zimbabwe

Jídlo v Zimbabwe

Zimbabwská kuchyně

V zemi silně přetrvávají koloniální tradice. Mnohdy vám bude v hotelu nabízen odpolední čaj nebo večerní drink. 

Základem většiny jídel je kukuřičná mouka. Typickým pokrmem je sadza, jedná se o kukuřičnou kaši vařenou s arašídovým máslem. Většinou se jí se zeleninou a kozími vnitřnostmi. Kapenta jsou zase drobné sušené ryby. Oblíbené jsou i jiné druhy sušených mas, místní využívají i antilopy. Deštivé měsíce přejí zelenině a ovoci, dýni, papáje, batátům, kukuřici, arašídům a tak dále.

Jak se stravovat jako místní

Stravování místních je ve své podstatě nezáviděníhodné. Po hyperinflaci zůstaly obchody zcela prázdné a plní se jen pozvolna. Místní kuchyně je svérázná, využívá zdrojů země, které jsou k dispozici, ty pak zpracuje kompletně celé. Tedy neobvyklé nebudou různé druhy vnitřností. Nejběžnější součástí jídelníčku je však kukuřičná mouka.

Největším jídlem dne je večeře. Oběd je spíše jednoduchý (oblíbená vařená kukuřice), ale večeře je momentem, kdy se schází rodina, s jídlem se nespěchá, večeře je obřad. 

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou poměrně vysoké. Opět za to může dovoz surovin.  V restauraci vás bude jídlo stát od 20 USD, speciality budou samozřejmě dražší.

Chystáš se do Zimbabwe?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.