Zimbabwe
Zimbabwe

Víza do Zimbabwe

Vízum

Občané ČR mohou obdržet turistická víza na kterémkoli zastupitelském úřadě Zimbabwe nebo na hraničních přechodech včetně všech tří mezinárodních letišť (Harare, Bulawayo, Victoria Falls). Poplatek za udělení víza na hraničním přechodu je 30 USD za jeden vstup (platnost 30 dní), 45 USD za dva vstupy. Platí se v hotovosti. Doporučuje se mít připravenou přesnou částku v amerických dolarech (USD). Do formuláře (k dispozici na každém přechodu) je nutno uvést jako účel cesty „tourism“, pro jiné účely nelze vízum na přechodu získat.

Od ledna 2017 lze opět využívat společná KAZA Visa se Zambií. Ta pořídíte na hraničním přechodu za 50 USD a můžete mezi Zimbabwe a Zambií cestovat kolikrát chcete bez dalších omezení. V budoucnu se plánují rozšířit i o další země regionu.

Další dokumenty

Při cestě do Zimbabwe je nutné mít pas platný ještě minimálně 6 měsíců od doby návštěvy. Po příletu probíhá kontrolní screening kvůli ebole. Je také nutné mít u sebe potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

Očkování

Na cestu je třeba se připravit již před odjezdem, a to kvůli preventivním očkováním. Očkování proti žluté zimnici je povinné, rozhodně lze doporučit očkování proti choleře, popřípadě proti vzteklině, to je samozřejmě závislé na konkrétním programu. Ke zvážení zůstává také očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a tetanu. Doporučené je mít s sebou antimalarika a další výbavu v podobě léčiv určených pro tropické nemoci.

Celní předpisy

Mohou se objevit potíže s penězi v hotovosti při odjezdu ze země. Ačkoliv není dovoz zahraničních měn omezen, doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR celkovou sumu deklarovat, protože hrozí nebezpečí, že při cestě ze země nebude dovoleno vyvézt částku přesahující 300 USD.

Chystáš se do Zimbabwe?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.