Jak akci využít?

Další ze slevových nabídek v rámci černého pátku je na světě. Tentokrát potěšily rakouské aerolinky Austrian Airlines se svým slevovým kuponem, který snižuje cenu o 20% dolů. Platí na všechny mezinárodní trasy, nejvýhodnější však bezpochyby je na dálkových přímých letech z Vídně, především do Los Angeles (261 € v květnu) nebo Kapského Města (413 € v lednu a na začátku února). Na zajímavou cenu 11.090 Kč se ale dostaneme například i u letu z Prahy na Seychely s přestupem ve Vídni, například v termínu 23. – 31.1.

Sleva platí jen při rezervaci přímo na webu Austrian Airlines, rezervujte přímo přes odkaz se slevovým kódem, případně na první stránce pod výběrem data a počtu cestujících vepište do políčka Voucher code či Gutschein kód: SALE2018.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Los Angeles
Spojené státy americké

od 6 780 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 10 hod letu Rezervace na book.austrian.com
Vídeň
Rakousko
Kapské město
Jihoafrická republika

od 10 725 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 11 hod letu Rezervace na book.austrian.com
Praha
Česká republika
Mahé
Seychely

od 11 090 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 14 hod letu Rezervace na book.austrian.com

  Ukázka letenek z 21. 11. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 8 500 Kč . Ušetříš přibližně 20 %.

Do kdy akce platí?

Platí do 26.11. nebo vyprodání nejlevnějších míst ve třídě K.

Na jaké termíny jsou letenky?

Cesty se musí uskutečnit mezi 7.1. a 30.6., výhodné nabídky se liší dle destinace.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídeň i lety s přestupem ve Vídni z Prahy.

S kým poletím?

Austrian Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 2 příruční zavazadla. Odbavené do 23 kg za poplatek 50 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

28 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Super, díky za akci. Vídeň -> LA v květnu i s odbaveným zavazadlem za 8500 přímý let :)

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Markus
Markus

Ahoj. Dá se tam najít i Miami případně Manila? Odlet 18 duben, návrat 11.květen. Nic za rozumný peníze jsem nenašel. Díky

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, Miami bohužel jen za nezajímavou cenu (nejlevněji koukám kolem 14 tisíc po slevě), do Manily Austrian vůbec nelétají.

před 9 měs
Avatar uživatele Markus
Markus

No těch 14 by se i dalo pokud by to nebyl dlouhý let a max. 1 přestup. Zkusím se na to podívat. Díky

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ta sleva se právě vztahuje pouze na přímé lety z Vídně, resp. jen na lety s Austrian Airlines. Za 14 tisíc už se to moc nevyplatí, z Prahy na podobné termíny běžně seženete kolem 11,5 tisíc s jedním přestupem.

před 9 měs
Avatar uživatele Markus
Markus

Asi hledám špatně. Mohl by jste mi nějaký takový let vyhledat na odlet kolem 19 dubna a přílet 11. květen? Chceme být týden v Miami a pak přeletět do Cancunu nebo Dominikany. Moc díky

před 9 měs
Kryštof Hájek

Noo, máte pravdu, že přímo na tyto konkrétní dny jsou letenky dražší, automaticky jsem vyhledával s rozptylem +-3 dny, tak to se omlouvám se za dezinformaci.

před 9 měs
Avatar uživatele Markus
Markus

No plus minus 2 dny je asi maximum. o 3 na každou stranu už nedám :)

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Tak počkejte...

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak tak. Do půlky dubna je ještě hodně daleko

před 9 měs
Avatar uživatele Markus
Markus

Spíš jsem se ptal, když je dnes BF, jestli tam něco pěkného nevyletělo i do Miami, ale počkám si. Díky a přeji pěkný večer

před 9 měs
Avatar uživatele romanbrn
romanbrn

Chtěli jsme taky letenky do Miami a kupodivu termín víceméně vyšel (let zpět máme o den dřív než byl v plánu)...25.4.-9.5. I teď jsou ještě letenky na tento termín za cca 11500 včetně zavazadla, což není na přímý let z Vídně špatný.

Přidat odpověď
před 9 měs

Zkoušel jsem Seychely a nejde ani ve zmíněném terminu

před 9 měs
Kryštof Hájek

Fakt nevím, kde může být problém, u mně stále vše v pořádku: https://imgur.com/ZSBurEr

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj! Moc díky, přesně na tohle js čekala =). Letíme 6.6.-29.6. za 11 000. Má někdo dobrou radu, kde ve Vídni nechat co nejlevněji auto?

před 9 měs

Vesnice Fischamend za letištěm, parkuju na náměstí, pak je to jedna zastávka vlakem. Jen pozor - mimo špičku jezdí co hodinu.

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Nechte to ve vesnici... místní budou celí bez sebe z těch, co si musí všude dovézt zadek autem, ale už nemají na to zaplatit si parkoviště.

před 9 měs

My vždy parkujeme na parkovišti Mazur a kupujem to přes Student Agency, protože tam mají slevu.... info zde:https://www.studentagency.cz/let...vie-mazur/

před 9 měs

Tak to vypada, ze nas tam bude hodne :)). Jedeme uplne ve stejnem terminu.

Přidat odpověď
před 9 měs

SALE2018... This eVoucher code does not exist. Please try again.

Jak jsi nasel ty letenky na seyschely, na jake terminy jsou tyto ceny? Bohuzel to taky nemuzu najit

před 9 měs
Kryštof Hájek

Termín na Seychely viz výše: 23. - 31.1., lze letět i o týden dřív. Přes přímý odkaz už voucher fungovat bude: https://book.austrian.com/app/fb...r=SALE2018 ?

před 9 měs

Diky moc, ale stale se mi to nedari vyhledat....

"No route found in cache" na zvoleny termin.

před 9 měs
Avatar uživatele landqvist
landqvist

Mam stejny problem: "No route found in cache"

Přidat odpověď
před 9 měs

ahoj...mně to zase píše, že voucher není platný pro můj výběr...přitom všechny podmínky splňuji....Květen 2019 , VIE - LAX...díky

před 9 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3455 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-23T14:21:08+01:00)

Ahoj, zkus zavřít celou stránku a znovu otevřít, zpočátku mi to rovněž nefungovalo.

před 9 měs

bohužel pořád nic :-(

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj, hledám Vídeň LA, nemůžu dohledat ty přímé lety. Je tam nějaké možnost filtrace? hledám termín např. celý únor +-

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, filtr na přímé lety tam nevidím, každopádně jak je psáno výše, tak je dáno ;) "Los Angeles (261 € v květnu)", přímé lety z Vídně do L.A. jsou sezónní a v únoru nelétají. Nejvíce levných termínů je právě v květnu.

před 9 měs

tušila jsem... nevadí. Děkuji:)

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 32%
To budou fotky!
ušetříš až 38%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 48%
To budou fotky!
ušetříš až 29%
To budou fotky!
4423 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

 • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
 • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště Los Angeles

Na letiště jezdí velké množství různých autobusových společností do různých částí města a okolí. Přímo k terminálům zajíždějí autobusy Flyaway, kyvadlové letištní autobusy, shuttle spoje do autopůjčoven a hotelů a dálkové spoje. Vždy odjíždí z druhého nástupiště v příletovém podlaží a jsou přehledně označeny. Jízdné se platí u řidiče.

Nejrychleji

Nejrychlejší cestu do mnoha částí Los Angeles zajišťují autobusy Flyaway (viz oficiální webna čtyřech linkách:

 • Centrum Los Angeles (Union Station): jízdní doba 75 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
 • Hollywood: jízdní doba 70 minut, autobusy jezdí 6:15–22:15, 8 USD
 • Westwood, Van Nuys: do Westwoodu zajíždí jen každý 2. spoj, jízdní doba kolem 100 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
 • Long Beach: cesta trvá 70 minut, autobusy jedou od 5:30 do 22:30, 9 USD.

Nejlevněji

Naopak nejlevnější způsob dopravy do centra Los Angeles nebo Long Beach je metro zelené linky ze stanice „Aviation/LAX“, kam nás od terminálu doveze letištní autobus "G" zdarma. Dále musíte ve stanici „Willowbrook“ přestoupit na modrou linku metra. Celkem cesta do Los Angeles i Long Beach vyjde na 1,75 USD + 1 USD za kartu, na kterou pak dále můžete nabíjet libovolné jízdenky. Lístek za 1,75 $ na kartě je přestupní a platí přesně 2 hodiny.

Celodenní jízdenka na všechny spoje "Metro" (tedy metro a autobusy na zastávkách označených písmenem "M") stojí 7 USD. Pozor, města Santa Monica či Manhattan Beach provozují vlastní systémy autobusů, na které se toto jízdné nevztahuje.

Celková cesta kyvadlovým autobusem k metru + zelenou linkou + modrou linkou bude trvat zhruba 60 až 70 minut. 

Alternativou je přestup na stříbrnou expresní autobusovou linku ve stanici "Harbor Freeway", nicméně zde platí speciální tarif za 2,50 $ + 1,75 $ na metro (přestupní se na Silver Line nevztahuje). Časová úspora navíc není nijak výrazná.

Lokální autobusy (Santa Monica, Venice Beach a další)

Lokální autobusy odjíždějí z autobusového nádraží, kam se od terminálu svezete kyvadlovým autobusem "LOT C" zdarma. Ten (na rozdíl od ostatních kyvadlových autobusů) odjíždí pouze z odletového podlaží, tedy po příletu musíte vyjet o poschodí výše. Interval činí 5 až 10 minut a cesta na autobusové nádraží trvá ani ne 10 minut.

 • Santa Monica, Venice Beach: využijte linku R3, jezdí od 5:30 do 19:30 (ve směru na letiště poslední spoj ve 21:00), intervaly 15 až 20 minut, cena jízdenky 2,50 $, případně pomalejší zastávkovou linkou číslo 3 za 1,25 $.
 • Redondo Beach, Manhattan Beach, Hermosa Beach: využijte autobus číslo 109 s intervalem 45 minut, který jede od 6:00 do 20:30, jízdné za 1 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1t1vXxPBAbxcAy6J7IUs_2a8NBT4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Los Angeles

Zavřít boční panel
Jihoafrická republika Přílet na letiště Kapské město

Do centra vás doveze autobusová linka A01 místního dopravního podniku. Systém MHD je nový (teprve od roku 2010), rychlý a bezpečný.

Autobusy jezdí každých 20 až 30 minut od 4:00 do 22:00 a dovezou vás asi za 30 minut bez zastávky na hlavní přestupní bod většiny linek MHD poblíž centra.

Jízdné se platí speciální kreditní kartou, kterou si můžete koupit na letišti a mnoha zastávkách po celém městě za R30 a dále neomezeně dobíjet kredit. Jízdné se počítá podle vzdálenosti a z letiště do centra bude stát R13,70 mimo špičku a R21,10 ve špičce (6:45–8:00 a 16:15–17:30).

Více informací na webu MHD myciti

Průvodce pro Jihoafrická republika
Průvodce pro letiště Kapské město

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Seychely Přílet na letiště Seychely

Nejlevnější cesta z letiště do míst po celém ostrově směřuje přes autobusové nádraží ve Victorii. Z letiště odjíždí autobus ze zastávky po levé straně budovy u hlavní silnice, doba jízdy zabere 25 minut a lístek stojí nezávisle na místě výstupu vždy 5 rupií (10 Kč). Na autobusovém nádraží přesednete na spoje mířící do Beau Vallon, přístavu a dalších míst ostrova Mahé.

Řidič vás nemusí přijmout, pokud s sebou budete mít velká zavazadla. Příruční projdou bez problémů.

Alternativou je taxi, které však patří k velmi drahým způsobům dopravy. Za jízdu z letiště na Beau Vallon zaplatíte i 50 € a více. Doporučujeme si dohodnout cenu předem, ideálně jet dle taxametru.

Průvodce pro Seychely
Průvodce pro letiště Seychely