Letiště Kapské město

Cape Town International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CPT (IATA)
FACT (ICAO)
Jihoafrická republika

Třetí nejrušnější africké letiště a zároveň druhé v JAR se nachází asi 20 km od centra ikonického Kapského Města a 79 km od mysu Dobré naděje. Létají sem především vnitrostátní linky a dálkové lety z Evropy, pro přestupy do okolních afrických zemí je lepší využít největší letiště v zemi – Johannesburg.

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

 


Letenky

Do Kapského Města bývají obyčejně o trochu dražší letenky než do Johannesburgu, ceny z Prahy a okolí se tak pohybují od 15.000 do 20.000 Kč.

Relativně často se objevují zvýhodněné letenky za ceny kolem 12.000 Kč hlavně ze západoevrpských měst jako je Amsterdam nebo Frankfurt.

Doba letu z Prahy do Kapského Města bude i s přestupem asi za 15–20 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

V Kapském Městě najdete jediný moderní a velice přehledný terminál, který je rozdělen na vnitrostátní a mezinárodní část.

Přestup je snadný a rychlý, z jednoho konce na druhý se pěšky dostanete do 10 minut. V případě přestupu z mezinárodní na vnitrostátní linky je nutné počítat s pasovou kontrolou, a proto je minimální čas 60 minut.


Doprava z/na letiště

Do centra vás doveze autobusová linka A01 místního dopravního podniku. Systém MHD je nový (teprve od roku 2010), rychlý a bezpečný.

Autobusy jezdí každých 20 až 30 minut od 4:00 do 22:00 a dovezou vás asi za 30 minut bez zastávky na hlavní přestupní bod většiny linek MHD poblíž centra.

Jízdné se platí speciální kreditní kartou, kterou si můžete koupit na letišti a mnoha zastávkách po celém městě za R30 a dále neomezeně dobíjet kredit. Jízdné se počítá podle vzdálenosti a z letiště do centra bude stát R13,70 mimo špičku a R21,10 ve špičce (6:45–8:00 a 16:15–17:30).

Více informací na webu MHD myciti.


Služby na letišti

Wi-fi můžete využít po dobu 30 minut zdarma.

V příletové části vnitrostátních letů je umístěna úschovna zavazadel. Za jeden den zaplatíte R20.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Jihoafrické republiky? Nastav si hlídače