Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte malého dárečku od Alitalie v podobě zlevněných letenek hned z několika italských letišť do Santiaga de Chile, za něž dáme jen něco kolem 11.500 Kč. Jednoznačným přínosem tarifu je fakt, že je aktivní i během Vánoc a Nového roku, tedy v hlavní místní sezóně (v Chile je tou dobou vrchol léta). Za letenky z Prahy běžně v tomto období zaplatíme od 25 tisíc Kč výš.

Santiago de Chile poslouží jako ideální výchozí bod, protože se nachází přímo uprostřed nudle, tedy Chile. Ať už vyrazíte po vinařstvích v okolí, na poušť Atacama na severu, nebo až na úplný jih pozorovat tučňáky do Punta Arenas, nic nebude problémem. Vnitrostátní letenky po Chile jsou levné! 

Kupříkladu za zpáteční let ze Santiaga na konec světa a oblasti národních parků (Torres del Paine, Alberto de Agostini a další) do města Punta Arenas zaplatíte s místní společností Sky Airline jen 84$ / 1.820 Kč, s kufrem pak + 700 Kč. A to je pecka! Za cestu na druhou stranu, směrem k poušti Atacama pak dáte ještě méně – od 55 $ / 1.200 Kč.

Jak na přípoje do Itálie?

Nejlepší ceny najdeme při odletu z Milána, Benátek a Boloni. Odlety z Itálie jsou vždy až po 19 hodině večerní, naopak návraty ještě před polednem, nebude tak žádný problém lety z Prahy na sebe navázat tak, abyste v Itálii nemuseli nocovat. Vždy věnujte pozornost datům, na zpáteční cestě je přílet do Itálie vždy o den později, než odlet z Chile!

Pozor si jen dejte v případě Milána. Lety začínají/končí na letišti Linate, ze kterého se budete muset přesunout na Malpensu či do Bergama, časová rezerva ale bude vždy dostatečná, za přejezd z Malpensy na Linate zaplatíte celkem 9,50 €, z Bergama pak 6,50 €. Plusem pro Miláno je nejširší nabídka levných spojení z Prahy.

Dobře taky vychází spojení přes letiště v Benátkách bez nutnosti změny letiště (easyJet), případně lze samozřejmě využít i Wizz Air na letiště Treviso.

Tak či onak, za přípoj do Itálie nedáte v součtu více než 1.600 Kč, se zavazadlem pak do 3.000 Kč.

Přípoje hledejte:

 • Benátky – z Prahy easyJet a Volotea, na letiště Treviso pak Wizz Air
 • Milán – do Bergama z Prahy Ryanair a Wizz Air, z Bratislavy a Ostravy Ryanair
 • Boloňa – z Prahy a Bratislavy Ryanair, dobře na cestě tam, zpět jen s odlety z Chile ve středu a příletem do Boloni ve čtvrtek.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Milán
Milán LIN
Itálie
SCL Santiago de Chile
Chile
Santiago de Chile
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Benátky
Benátky VCE
Itálie
SCL Santiago de Chile
Chile
Santiago de Chile
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)
Boloňa
Boloňa BLQ
Itálie
SCL Santiago de Chile
Chile
Santiago de Chile
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)
Santiago de Chile
Santiago de Chile SCL
Chile
PUQ Punta Arenas
Chile
Punta Arenas
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Santiago de Chile
Santiago de Chile SCL
Chile
ANF Antofagasta
Chile
Atacama
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 20 000 Kč . Ušetříš přibližně 43 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejvíce termínů v listopadu a v druhé polovině prosince s přesahem do ledna, dále pak v únoru.

Jsou během letu přestupy?

Jeden rychlý přestup na letišti Řím Leonardo da Vinci-Fiumicino.

S kým poletím?

Všechny lety zajistí ITA Airways.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenek z Itálie do Chile je odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, rád bych se zeptal jaké jsou možnosti sjednat si pojištění proti úpadku (krachu) aerolinek? Při nákupu přes cestujlevne je umožněno pouze pojištění zrušení cesty (ze zdravotních důvodů).

Předem děkuji za info.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele jstrnad1
jstrnad1

Mozna by neskodilo v pripade nakupu sjednat si pojisteni pro pripad krachu aerolinky. Etihad odriznul AB a je otazkou, jak dlouho bude dotovat Alitalii.

Odpovědět
před 5 lety

Jak je to v Chile s počasím v listopadu ? Docela by mě to zajímalo za tuto cenu.

před 5 lety

Tak počasí v listopadu tam bude docela fajn, předpokládám že něco o Chile máte nastudovano a víte kam chcete jet....ono Atacama a patagonie je hodně odlišná na počasí, ale problém spíš může být, že za pár týdnů alitalie může být v situaci stejně jak dnes Airberlin, trochu loterie...

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4330 komentářů
 • Poslat zprávu

Listopad je konec jara/počátek léta, takže počasí bych se opravdu nebál. V Santiagu kolem 17-19 stupnů, srážky minimální.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4330 komentářů
 • Poslat zprávu

A Alitalia? Ta je v podobné situaci už (deseti)léta :D Alitalia bude létat, když my už tu dávno nebudeme :D

před 5 lety

Přesně! :)

V roce 2013 jsem řešil něco podobného. Koupil jsem levnou letenku s Alitalií a začaly se objevovat zprávy, že jsou na tom ekonomicky špatně. Pak jsem se podíval na historii aerolinky a zjistil jsem, ze za celou dobu své existence snad nikdy nebyli v zisku!! Poslední roky se jim situace trochu komplikuje tím, že podle pravidel EU už je nemůže Itálie tak dotovat jako dřív. Ale zatím to pořád vypadá, že se nakonec vždycky nějaký způsob najde.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4330 komentářů
 • Poslat zprávu

Správně řečeno, EU pravidla jsou jedna věc, jejich italský výklad a umění to zakamuflovat pak druhá :D

před 5 lety
Avatar uživatele romanbrn
romanbrn

o osudu Alitalie se rozhodne zacatkem rijna...muze to dopadnout jakkoli - nerizeny krach, cast letadel bude prevedena pod ryanair/easyjet/lufthansu, to nikdo ted nevi. V kazdym pripade dal letat tak jak doted nebude - 2 miliony euro ztrata denne.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
A už tam budem?
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 5 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
A už tam budem?
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Jedem!
5564 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Milán
Itálie Přílet na letiště Milán Linate

Rychlou dopravu do centra města zajišťuje „Air Bus“, který s jednou zastávkou na Piazza Dateo dojede asi za 40 minut na hlavní nádraží. Odtud pak můžete pokračovat frekventovaným spojením na letiště Malpensa nebo Bergamo.

Stejně drahou alternativu představuje nové spojení easyBus taktéž k hlavnímu nádraží. Jednosměrná jízdenka vyjde na 5 €, zpáteční není cenově zvýhodněná. Spoje využijete od 5:30 do 22:45 každých 30 až 60 minut.

Dále můžete využít levnější městský autobus číslo 73, který jezdí přes východní část města ke stanici metra linky M1 San Babila. Autobus jezdí každých 10 minut a cesta zabere asi 30–40 minut.

 • jízdenka stojí 1,50 €, celodenní na celou síť milánské MHD pak 4,50 €,
 • autobus jezdí od 5:30 do 0:30.

Na letiště Malpensa a Bergamo

Přímé spojení na letiště Malpensa zajišťuje autobusová společnost Malpensa Shuttle. Autobusy zastavují u obou terminálu Malpensy, ale jezdí jen 5x denně ve zhruba dvouhodinovém intervalu.

Obdobná situace panuje při dopravě na letiště Bergamo. Autobusy Orio Shuttle jezdí 6x denně, ale opět existuje varianta frekventovaného spojení s přestupem u hlavního nádraží v centru Milána.

Alternativou pro cesty na obě letiště je frekventované spojení přes milánské hlavní nádraží.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Linate

Zavřít boční panel
Santiago de Chile
Chile Přílet na letiště Santiago de Chile

Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Průvodce pro Chile
Průvodce pro letiště Santiago de Chile

Zavřít boční panel
Benátky
Itálie Přílet na letiště Benátky Marco Polo

Autobusem

Přímo od letištního terminálu jezdí autobusové linky 5 AeroBus (do Benátek) a 15 (do Mestre). Cesta do Mestre zabere asi 20 minut, do Benátek pak 30–40 minut. Linka číslo 5 jezdí od 4:35 do 1:10 (přes den každých 15 minut), linka číslo 15 jezdí od 6:00 do 20:15 jednou za 30 minut. Detailní jízdní řády všech autobusů v Mestre. Na letišti zastavuje i linka 45, která však jezdí jen do okrajové části Mestre.

Jízdenka stojí 8 EUR a pořídíte ji v automatu na zastávce autobusu.

Nejlevnějšího způsobu dopravy z letiště však dosáhnete pěší chůzí do 1 km vzdálené zastávky Triestina Tessera, odkud vás autobus 5 doveze do centra Benátek a linka 15 do pevninské části města Mestre, kde zastavuje u hlavního vlakového nádraží. Jízdenka vás přijde na 1,50 EUR, kterou si koupíte v trafice cca 20 metrů od zastávky po levé straně nebo v hotelu Courtyard přímo na recepci. Na letišti vám jízdenku za 1,50 € neprodají, můžete zde však zakoupit 24hodinový lístek za 20 EUR (platí však pouze ze zastávky Triestina Tessera). 

Další variantou jsou přímé autobusy „ATVO Airport Shuttle“ jedou jednou za půl hodiny do Mestre i přímo do Benátek (jízdní řády všech linek) od 6 do cca 0:45. Cena je 8 EUR. Jízdenky pořídíte v automatu, u stánku v příletové hale u pásů na zavazadla nebo online. Při cestě na letiště jsou stánky s automaty vždy poblíž zastávky.

Lodí

Stylově vás přímo do historického centra Benátek doveze také loď. Společnost Alilaguna provozuje z letiště tři linky, lodě jezdí přímo na Náměstí svatého Marka nebo k mostu Rialto. Cesta trvá asi hodinu při intervalu cca 15 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 15 EUR, zpáteční vás vyjde na 27 EUR, na ostrov Murano pak jen 8 EUR, resp. 15 EUR zpáteční. Míříte-li na Lido nebo Murano, časově i finančně se vyplatí jet lodí, v jiných případech jde spíš o pocit a atrakci.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=12QHP71qwl4EY85gKL7UliXlXfX8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Treviso

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Marco Polo a Treviso, vydejte se nejprve do Mestre (viz oddíl doprava z letiště výše), kde přestoupíte na autobus ATVO přímo na letiště Treviso. Celkem vás cesta vyjde na 20 EUR, v případě, že dojdete pěšky do obce Tessera, tak na 13,50 EUR

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Benátky Marco Polo

Zavřít boční panel
Boloňa
Itálie Přílet na letiště Boloňa Guglielmo Marconi

Macroni Express

Automatický vláček (monorail) zvaný Macroni Express je hlavní, nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy mezi letištěm a centrem Boloni. Nástupiště je ihned před terminálem a cestu nelze minout - následujte zelené značení Macroni Express. V Boloni přijíždí na hlavní vlakové nádraží Bologna Centrale, odkud už můžete směle pokračovat i vlaky mířícími do Rimini nebo San Marina.

Trasu letiště-centrum jede vláček pouhých 6 minut a odjíždí v intervalu jednou za 4 až 10 minut.

Jednosměrný lístek stojí 9,70 EUR. Zpáteční jízdenku zakoupíte za 17 EUR.

Jízdenky lze zakoupit dvěma způsoby - tradičně v samoobslužných terminálech u výdeje zavazadel nebo přímo u vstupu na stanici vláčku a nebo moderněji přiložením platební karty u vstupních a výstupních turniketů. Jízdné vám bude odečteno automaticky.

Při cestách zpět na letiště si udělejte časovou rezervu, neb kapacita vláčku je asi 50 osob a při vytížených časech můžete čekat na odjezd.

Oficiální informace na webu marconiexpress.it.

Městské autobusy ze zastávky Birra

Nejlevnější způsob dopravy tkví ve využití městských linek operovaných dopravcem Tper. Ty ale nezajíždí na letiště, nýbrž na 1 kilometr vzdálenou zastávku Birra.

Na zastávku Birra můžete dojít po chodníku do 15 minut nebo využít autobus linky 54. Ten však z letiště odjíždí jednou za hodinu vždy v celou.

Z Birra poté využijete autobusy linky 81 nebo 91. Ty jezdí každých 15 minut na shodně na vlakové nádraží Bologna Centrala a trasu urazí za 26 minut.

Lístek stojí 1,50 EUR při nákupu v trafice Bar Incontro na zastávce Birra. Další prodejní místa najdete na stránce tper.it/rivendite. Platnost lístku je 75 minut od označení při nástupu do autobusu.

Autobus 944

Pokud máte cestu z/na letiště v časných hodinách nebo pozdních večerních, můžete využít i expresní autobus linky 944. Odjíždí z boloňského nádraží v 5:00 a 5:20. V opačném směru linku 944 využijete při odjezdu z letiště v 00:15 a 00:45.

V mezičase jezdí tento autobus pouze k hlavní nemocnici Ospedale Maggiore. Sice zde můžete přestoupit na další městské autobusové linky, ale levnější a stejně komfortní varianta je výše uvedených autobusů ze zastávky Birra.

Linka 944 jede z letiště k nemocnici 10 minut a odjíždí v 20 minutových intervalech. Lístek zakoupíte za 4 EUR v jednom směru.

Podrobné informace k této lince vč. jízdního řádu najdete na adrese tper.it/navettaaeroporto.

Spoje do okolních měst

Shuttly autobusy do okolních měst vyjíždí taktéž z letiště, konkrétně do měst Rimini, Florencie, Modena, Ferrara, Cervia a Marche. Konkrétní rozpis spojů včetně cen najdete zde bologna-airport.it/to-and-from-the-city. Stále však platí, že je levnější kombinace bus+vlak.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Boloňa Guglielmo Marconi

Zavřít boční panel
Punta Arenas
Chile Přílet na letiště Punta Arenas

Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Průvodce pro Chile
Průvodce pro letiště Punta Arenas

Zavřít boční panel
Atacama
Chile Přílet na letiště Antofagasta Cerro Moreno

Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Průvodce pro Chile
Průvodce pro letiště Antofagasta Cerro Moreno