Torres del Paine

Akční letenky do Chile v top sezoně (i Vánoce) z Itálie. Letenky od 11 448 Kč

9 komentářů
2017-09-08T11:19:20+02:00

O akci

Využijte malého dárečku od Alitalie v podobě zlevněných letenek hned z několika italských letišť do Santiaga de Chile, za něž dáme jen něco kolem 11.500 Kč. Jednoznačným přínosem tarifu je fakt, že je aktivní i během Vánoc a Nového roku, tedy v hlavní místní sezóně (v Chile je tou dobou vrchol léta). Za letenky z Prahy běžně v tomto období zaplatíme od 25 tisíc Kč výš.

Santiago de Chile poslouží jako ideální výchozí bod, protože se nachází přímo uprostřed nudle, tedy Chile. Ať už vyrazíte po vinařstvích v okolí, na poušť Atacama na severu, nebo až na úplný jih pozorovat tučňáky do Punta Arenas, nic nebude problémem. Vnitrostátní letenky po Chile jsou levné! 

Kupříkladu za zpáteční let ze Santiaga na konec světa a oblasti národních parků (Torres del Paine, Alberto de Agostini a další) do města Punta Arenas zaplatíte s místní společností Sky Airline jen 84$ / 1.820 Kč, s kufrem pak + 700 Kč. A to je pecka! Za cestu na druhou stranu, směrem k poušti Atacama pak dáte ještě méně – od 55 $ / 1.200 Kč.

Jak na přípoje do Itálie?

Nejlepší ceny najdeme při odletu z Milána, Benátek a Boloni. Odlety z Itálie jsou vždy až po 19 hodině večerní, naopak návraty ještě před polednem, nebude tak žádný problém lety z Prahy na sebe navázat tak, abyste v Itálii nemuseli nocovat. Vždy věnujte pozornost datům, na zpáteční cestě je přílet do Itálie vždy o den později, než odlet z Chile!

Pozor si jen dejte v případě Milána. Lety začínají/končí na letišti Linate, ze kterého se budete muset přesunout na Malpensu či do Bergama, časová rezerva ale bude vždy dostatečná, za přejezd z Malpensy na Linate zaplatíte celkem 9,50 €, z Bergama pak 6,50 €. Plusem pro Miláno je nejširší nabídka levných spojení z Prahy.

Dobře taky vychází spojení přes letiště v Benátkách bez nutnosti změny letiště (easyJet), případně lze samozřejmě využít i Wizz Air na letiště Treviso.

Tak či onak, za přípoj do Itálie nedáte v součtu více než 1.600 Kč, se zavazadlem pak do 3.000 Kč.

Přípoje hledejte:

  • Benátky – z Prahy easyJet a Volotea, na letiště Treviso pak Wizz Air
  • Milán – do Bergama z Prahy Ryanair a Wizz Air, z Bratislavy a Ostravy Ryanair
  • Boloňa – z Prahy a Bratislavy Ryanair, dobře na cestě tam, zpět jen s odlety z Chile ve středu a příletem do Boloni ve čtvrtek.
  • Ušetříš až 43 % oproti obvyklé ceně 20 000 Kč
  • Hledej v období Nejvíce termínů v listopadu a v druhé polovině prosince s přesahem do ledna, dále pak v únoru.
  • Čeká tě přestup na letišti Jeden rychlý přestup na letišti Řím Fiumicino.
  • Poletíš s aeroliniemi Všechny lety zajistí ITA Airways.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně letenek z Itálie do Chile je odbavené zavazadlo do 23 kg.
LIN/Milán
SCL/Santiago de Chile
Zpáteční letenky
15 hodin letu (1 přestup)
VCE/Benátky
SCL/Santiago de Chile
Zpáteční letenky
18 hodin letu (1 přestup)
BLQ/Boloňa
SCL/Santiago de Chile
Zpáteční letenky
18 hodin letu (1 přestup)
SCL/Santiago de Chile
PUQ/Punta Arenas
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
SCL/Santiago de Chile
ANF/Antofagasta
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Milán Linate, letiště Santiago de Chile, letiště Benátky, letiště Boloňa, letiště Punta Arenas, letiště Antofagasta.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-09-08T09:30:19+02:00

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Martin
před 6 lety

Dobrý den, rád bych se zeptal jaké jsou možnosti sjednat si pojištění proti úpadku (krachu) aerolinek? Při nákupu přes cestujlevne je umožněno pouze pojištění zrušení cesty (ze zdravotních důvodů).

Předem děkuji za info.

Avatar uživatele jstrnad1
jstrnad1
před 6 lety

Mozna by neskodilo v pripade nakupu sjednat si pojisteni pro pripad krachu aerolinky. Etihad odriznul AB a je otazkou, jak dlouho bude dotovat Alitalii.

Avatar uživatele
dejv
před 6 lety

Jak je to v Chile s počasím v listopadu ? Docela by mě to zajímalo za tuto cenu.

Avatar uživatele
Richard
před 6 lety

Tak počasí v listopadu tam bude docela fajn, předpokládám že něco o Chile máte nastudovano a víte kam chcete jet....ono Atacama a patagonie je hodně odlišná na počasí, ale problém spíš může být, že za pár týdnů alitalie může být v situaci stejně jak dnes Airberlin, trochu loterie...

Kryštof Hájek
před 6 lety

Listopad je konec jara/počátek léta, takže počasí bych se opravdu nebál. V Santiagu kolem 17-19 stupnů, srážky minimální.

Kryštof Hájek
před 6 lety

A Alitalia? Ta je v podobné situaci už (deseti)léta :D Alitalia bude létat, když my už tu dávno nebudeme :D

Avatar uživatele
Martin Malina
před 6 lety

Přesně! :)

V roce 2013 jsem řešil něco podobného. Koupil jsem levnou letenku s Alitalií a začaly se objevovat zprávy, že jsou na tom ekonomicky špatně. Pak jsem se podíval na historii aerolinky a zjistil jsem, ze za celou dobu své existence snad nikdy nebyli v zisku!! Poslední roky se jim situace trochu komplikuje tím, že podle pravidel EU už je nemůže Itálie tak dotovat jako dřív. Ale zatím to pořád vypadá, že se nakonec vždycky nějaký způsob najde.

Kryštof Hájek
před 6 lety

Správně řečeno, EU pravidla jsou jedna věc, jejich italský výklad a umění to zakamuflovat pak druhá :D

Avatar uživatele romanbrn
romanbrn
před 6 lety

o osudu Alitalie se rozhodne zacatkem rijna...muze to dopadnout jakkoli - nerizeny krach, cast letadel bude prevedena pod ryanair/easyjet/lufthansu, to nikdo ted nevi. V kazdym pripade dal letat tak jak doted nebude - 2 miliony euro ztrata denne.

Další akce