Cesta okolo světa z Prahy včetně dvou zavazadel. Letenky od 20 479 Kč

  • ...
  • Akční letenky
  • Cesta okolo světa z Prahy včetně dvou zavazadel. Letenky od 20 479 Kč

Jak akci využít?

Nové oznámenou spolupráci Singapore Arilines s Lufthansou na letech z Prahy do New Yorku můžeme využít nejen k tradiční cestě za nákupy na 5. avenue, ale třeba rovnou za relativně zajímavý peníz obletět svět kolem dokola.

Základem bude tarif Singapore Airlines z Prahy do New Yorku a z libovolného místa jihovýchodní Asie zpět do Frankfurtu. Odtud pak několikrát denně jezdí autobusové spoje do ČR za 6 stovek.

Mezi New Yorkem a jihovýchodní Asií se ještě na chvíli zastavíme v San Franciscu, případně i na den v Šanghaji (přidejte si odlet následující den).

Jak je vidno, variabilita je dostatečná. Můžete letět jak přes Thajsko, tak i Filipíny, Malajsii či Indonésii. Záleží jen na vás a vašich časových možnostech. Vždy byste se měli vejít do hranice 25 tisíc za všechny letenky. Výhodou je taktéž fakt, že po celou dobu budete mít nárok 2 kusy zapsaných zavazadel (vyjma případných přeletů v rámci jihovýchodní Asie).

Jako příklad uvádíme alternativu s letem přes Thajsko, které procestujeme od Bangkoku po Phuket, třeba vlakem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Praha
Česká republika
New York
Spojené státy americké
Phuket
Thajsko
Frankfurt
Německo

od 12 265 Kč 

Vyhledej letenky
Open-jaw 1 přestup 11 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
New York
Spojené státy americké
San Francisco
Spojené státy americké
San Francisco
Spojené státy americké
Šanghaj
Čína
Šanghaj
Čína
Bangkok
Thajsko

od 8 214 Kč 

Vyhledej letenky
3x přímý let 6 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 29. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 25. března dál po celý rok, včetně prázdnin.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Detailní pravidla najdete u daných letenek – většinou 2 ks nebo 30 kg váhově.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, šlo by konfigurovat zastávka na DPS (cca 7 nocí) a potom zpět do CZ?

Díky

před 25 dny
David Eiselt

Ano, i tak lze letenky nastavit.

Přidat odpověď
před 25 dny

dle trasy se mi zda ze nepocitaji ze by se nekdo vratil z Bangkoku :)

Odpovědět
před 26 dny
Avatar uživatele re5pect
re5pect

Neni jednodusi koupit si s norwegian air letenku z Evropy do NY a potom ze SIN do LON? Tim by se to cele zlevnilo o nekolik tisic.

před 26 dny
David Eiselt

Určitě jo, lowcostem to poskládat vždy nějak jde. Většinou jen na pár termínů a bez bagáže.

Tady je relativně celý rok dostupnost, 2 kufry, jídlo. Je to prostě zábavnější a ne tak punkový.

před 26 dny
Avatar uživatele re5pect
re5pect

Myslim, ze i norwegian air s dokupenyma kuframa vyjde o nekolik tisic levneji.-) Ale oukej.

před 26 dny
Kryštof Hájek

No možná tak z Bergenu nebo Irska a jak už bylo řečeno, na jednotky termínů. Ve valné většině případů je DY dražší i bez kufrů.

Přidat odpověď
před 26 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Toto nelze považovat za cestu kolem světa, při té je potřeba také přeletět oba obratníky.

před 26 dny
David

Dokoupit si v Asii vhodný lowcost přes chybějící obratník už není takový problém.

před 26 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Pokud na cestu nemáš řádově měsíce, tak mi smysl podobných cest uniká.

před 26 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Tohle je taková cesta kolem světa pro chudé (jen severní polokoule, nic moc destinace, hlavní města). Úplně chybí exotika, Tichomoří, netradiční místa na jižní polokouli. Smysl to moc nedává.

před 26 dny

No když se chce někdo jen kvalitně proletět a strávit v letadlech pár dní a nakonec se všem pochlubit, že letos nebyl jen v Chorvatsku, tak to smysl dáva.. :-D

Jinak ale souhlasím s tím, že pokud tam není jižní polokoule nebo Pacifik, není to cesta kolem světa.

Přidat odpověď
před 25 dny

Prosim o detailní info o cestě kolem světa..MÁM VÁŽNÝ ZÁJEM..

Odpovědět
před 26 dny

Z NY do Phuketu si musím koupit samostatnou letenku? Nějak nevidím jak se dostanu tam )) děkuji

před 26 dny
David Eiselt

Z New Yorku přes San Francisco a Šanghaj do Bangkoku. Viz druhá letenka.

před 26 dny
Lukáš Horák

Maximálně si můžete dokoupit Bangkok - Phuket, nic víc nepotřebujete, druhá letenka je z New Yorku přes SF a Šanghaj do Bangkoku ;-)

Přidat odpověď
před 26 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 34%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 27%
To musíš vidět!
ušetříš až 19%
Honem, dokud jsou místa!
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy , San Francisco

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy
Průvodce pro letiště San Francisco

Zavřít boční panel
Thajsko Přílet na letiště Phuket , Bangkok Suvarnabhumi

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Phuket
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi

Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Frankfurt

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Frankfurt

Zavřít boční panel
Čína Přílet na letiště Šanghaj Pudong

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Šanghaj Pudong