Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Chystáte-li se na Dálný východ do Číny či Hongkongu, vhod přijdou překvapivě zlevněné letenky společnosti Swiss ve spolupráci s Cathay Pacific z Prahy s rychlým přestupem na letišti v Curychu. V akci můžete využít lety do Pekingu, Šanghaje nebo Hongkongu, přičemž v ceně je i odbavené zavazadlo. Lety jsou dostupné prakticky na každý den od prosince až do června 2020 s výjimkou Vánoc, Nového roku.

Pamatujte, že při cestách do Číny potřebujete vyřídit vízum osobně ve vízovém centru v Praze za cenu 2 700 Kč. Naproti tomu cestování do Hongkongu je pro turistické cesty do 90 dní bezvízové. 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PEK Peking
Čína
Velká čínská zeď
Zpáteční 13 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PVG Šanghaj
Čína
Šanghaj
Zpáteční 13 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HKG Hongkong
Hong Kong
Victoria peak - výhled na Hongkong
Zpáteční 13 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 11 500 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Prosinec až červen

Jsou během letu přestupy?

Curych

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj všem, dokázal by mi někdo poradit?? Koupil jsem letenku do HKG, dále se pak potřebuji dostat do PPS na Palawan přes Cebu Pacific. Otázka je, zda-li budu stíhat přestup. Přílet do HKG je v 17:20 a odlet do PPS v 19:30. Oba lety nemám problém uskutečnit jen s příručním zavazadlem, tak by odpadlo případné zdržení s odbavením. Nicméně nevím z jakého terminálu je přílet a odlet. Další let do PPS je až následující den a trávit noc na letišti moc chuť namám...

Díky Dan

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Natrefil jsem na ještě jeden velmi zajímavý tarif, související s touhle akcí. Praha - Hong Kong s Air France v Premium Economy za 17 700 Kč, přímo na webu Air France. Termínů plno.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Jsou potreba nejaka viza do Ciny?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Viz výše v textu akce...

před 3 lety
Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Diky, sem slepej. :D

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, normalne si zvolim termin cena cca 4500 za cestu a pak to chce yvbrat misto. To musim taky vybrat,protoze to je za cca 900/misto a vys? N3bo nic neoznacit a pokracovat dal a oni mi pak nejake misto automaticky daji?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, nemusíte označovat nic. Zdarma si ho pak můžete vybrat při online odbavení 23 hodin před odletem.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele superweb .
superweb .

Za 20k Hongkong s cestou zpet v byznysu super. Ta levna economy byla v mnou pozadovanem navratovem terminu rozebrana, ale i tak v podstate bezna cena za economy s Emirates, takze si ten byznys taky jednou zkusim :)

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Já si myslim, že takhle je to lepší. Kdybys letěl tam v byznysu, nechtělo by se ti zpátky v economy. :-) Kromě toho na cestě tam bys mohl do salonku v Praze, na cestě zpátky můžeš do salonků v HKG, které jsou na úplně jiné úrovni.

před 3 lety
Avatar uživatele superweb .
superweb .
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 86 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-08T00:46:11+01:00)

Jj. Pro upresneni, litem do HK sluzebne 2x rocne uz asi 6 let v danych terminech. Obvykle Emirates Economy, kvuli 32kg kufru zpet - z podstaty naseho byznysu tahame zpet hodne tezkych veci - hlavne papir, katalogy atd. Ale oni to zprisnuji a uz je to jen u drazsich variant economy tech 32kg ted. Takze tato akce s 2x 32kg zpet prisla "jako na zavolanou" a 20k za cestu proslo nasim "travel budgetem" :). Nicmene mi to ted na jare akorat vychazelo na pouziti Emirates mili na upgrade jedne cesty a cast mi ted propadne, pokud nenajdu nejake vyuziti

Btw. nejaky tip co pouzit za lounge v Hongkongu pri byznys letu se Swiss? Jestli to chapu dobre muzu pouzit cokoliv co nabizi Star Alliance. v Zurichu nepouzijeme vzhledem ke kratkemu prestupu. Preferujeme pohodlne sezeni s 230V pro notebook a slusnou sprchu, obcerstveni samozrejme prijemny bonus. Podle programu ocekavam cekani na odlet cca od 19 do 23hod vecer na letisti.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

8.5k CZK z Prahy je bomba cena. Jako plus vidim i to, ze do HK se leti s Cathay.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Byznys funguje i do HKG, lze jednu cestu v economy a jednu v byznys za cenu kolem 21 tis.

Odpovědět
před 3 lety
Bič boží

rychlým pohedem byznys se dá kolem 33k do Šanghaje (třeba 15.-24.4.2020). Levněji to občas jde s Hainan, ale pokud stále používají tu A330 Prahy tak raději cokoliv jiného i za cenu přestupu.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Tam chceš!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam chceš!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To bude jízda!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Tam jsi vždycky chtěl!
5557 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína Přílet na letiště Peking Capital

Nejrychlejší dopravu do města obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Odtud dál do centra pokračujte metrem okružní linky číslo 2, ze které můžete na několika stanicích přestoupit na různé linky přímo do centra. Jízdné na metro se vypočítává podle ujeté vzdálenosti, nejnižší cena 3¥ je za méně než 6 km, naopak nejvyšší 10¥ za více než 100 km. Informace o pekingskému metru.

Stanice expresního vlaku je u terminálů 2 a 3. Vlaky jezdí každých 10 minut cca od 6:00 do 22:30 (z letiště cca od 6:30 do 22:50). Jízdní doby se liší dle terminálů a směru jízdy:

 • Terminál 2 -> Dongzhimen: 21 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 2: 35 minut
 • Terminál 3 -> Dongzhimen: 30 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 3: 16 minut

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Peking Capital

Zavřít boční panel
Šanghaj
Čína Přílet na letiště Šanghaj Pudong

Šanghajské letiště je známé nejrychlejší dopravou do města díky magnetické železnici Maglev, která dosahuje rychlosti až 430 km/h. Cesta na konečnou stanici „Longyang“ trvá 10 minut. Spoj jezdí jednou za 15 až 20 minut od 6:45 do 22:15. Jízdenka stojí 50 CNY (80 CNY zpáteční) a cesta na konečnou zabere 10 minut.

Letiště dále obsluhuje zelená linka metra číslo 2, která je nejlepším poměrem cena/výkon při cestě do centra. Cesta trvá 40 minut, vlaky jezdí jednou za 3 až 8 minut a jízdenka stojí 7 CNY.

Do různých míst Šanghaje jezdí i několik oficiálních letištních autobusových linek. První spoje obvykle vyjíždějí mezi 5 a 6 hodinou ranní, poslední pak ve 23:00. Jízdní doba závisí na dopravních zácpách a pohybuje se od 60 do 120 minut.

Na letiště Hongqiao

V případě přestupu na letiště Hongqiao bude nejrychlejší dopravou metro linky 2. Cesta zabere přes hodinu, zaplatíte 8 ¥ a určitě je tento způsob jistější než přímá autobusová linka číslo 1, která se může výrazně zdržet v kolonách.

V noci využijete noční linku autobusu. Poslední odjezd z letiště je 45 minut po příletu posledního letadla.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1RkY1o3GwNl0vgDAwV1e3q-AdgVI]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Šanghaj Pudong

Zavřít boční panel
Victoria peak - výhled na Hongkong
Hong Kong Přílet na letiště Hongkong

Pro nejlevnější ceny MHD si ve stanici Airport Express u informačního stánku nebo obchodech 7Eleven zakupte Ocotpus Card. Stojí 150 HKD z čehož je 50 HKD záloha na kartu a 100 HKD na jízdné, to je pak o 10% levnější.

Nejrychlejší cesta do centra vede vlaky „Airport Express“ (jízdní řády a další informace). Ty jezdí od 6:00 do 0:45 každých 10 minut, za jízdenku do centra zaplatíte 100 HKD / 308 Kč a jízdní doba potrvá asi 25 minut.

Asi o třetinu levnější jsou početné autobusové linky, které jezdí napříč celým městem. Cesta do centra města trvá obvykle mezi 60 a 90 minutami v závisloti na provozu. Jízdenky se kupují u řidiče přesným obnosem, u linek označených písmenem "A" můžete jízdenku zakoupit i v kancelářích u autobusových zastávek.

Nejlepší variantou s poměrem cena/výkon je cesta autobusem S1, S56 nebo S64 k blízké stanici metra "Tung Chung". Žlutá linka jede po stejné trase jako Airport Express, jen s více zastávkami. Jízdenka na autobus vyjde na 3,60 HKD, na metro do centra Hong Kongu pak na 25,50 HKD (Kowloon za 19,50 HKD).

V noci využijte autobusových linek s označením "NA" (expresní, ceny mezi 40 a 50 HKD), případně "N" (pomalejší spoje, ceny 20-30 HKD). Pro lepší přehled desítek autobusových spojů navštivte přehledné informace na webu letiště.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1V9sECcP8SThoFnBS-8IzxO2sxDA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Macaa

Zhruba půl kilometru pěší chůze po vyznačeném chodníku se nachází přístaviště lodí s přímým spojením do Macaa nebo pevninské Číny (Guangzhou, Shenzhen aj.). Průměrná cena jízdenky se pohybuje od 250 do 400 HKD / 770–1.230 Kč.

Jízdní řády a ceny lodí:

Užitečné dopravní odkazy

Průvodce pro Hong Kong
Průvodce pro letiště Hongkong