Jak akci využít?

Prázdninovou cestu na fotogenické Faerské ostrovy můžete poskládat pomocí trojice akčních letenek: Jednosměrnou z Prahy do Kodaně přes Ryanair, zpáteční z Kodaně na Faery se SAS a jednosměrnou z Kodaně do Prahy s ČSA/SmartWings. Vše lze naplánovat dokonce i bez nocování v Kodani, kdo nechce riskovat negarantovaný přestup a rád by dánské hlavní město navštívil, fantazii se meze nekladou, takových variant je mnoho. 

Před nákupem letenek si nastudujte průvodce po Faerských ostrovech, který zodpoví především ožehavou otázku "Jak je na Faerech draho"...

Příklady termínů bez nocování v Kodani:

  • 8., 15., 16., 23.8.: Praha – Kodaň s Ryanair za 599 Kč
  • 8. - 13.8., 15./16. - 20.8., 23. - 28.8.: Kodaň – Faery a zpět se SAS za 3.776 Kč
  • 13., 20., 28.8.: Kodaň – Praha s ČSA za 984 Kč

V ceně všech letenek je pouze příruční zavazadlo. Zatímco SAS a ČSA mají klasické "velké", pozor si dejte u Ryanairu, kde je zdarma jen malý batůžek. Za větší příručák si připlatíte 150 Kč navíc prostřednictvím služby Priority.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Kodaň
Dánsko
Jednosměrná přímý let 1.5 hod letu Rezervace na ryanair.com
Kodaň
Dánsko
Vagar
Faerské ostrovy

od 3 776 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Kodaň
Dánsko
Praha
Česká republika
Jednosměrná přímý let 1.5 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 10. 03. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 8 000 Kč . Ušetříš přibližně 33 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Srpen

Jsou během letu přestupy?

Jeden negarantovaný přestup v Kodaň

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jen příruční zavazadla, viz výše.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ryanair mi ted opakovane zmenil jiz zakoupeny let (Pha-Marrakech), nejdrive o cely den a nyni o 6h. Je to sice uplne jiny let, ale stejen tu je urcite riziko..

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

A proc to pisete pod prispevek o Faerskych ostrovech?

Přidat odpověď
před 4 měs

Mám s KLM za 6490 z Prahy, s kufrem a na jedné letence.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 28%
A už tam budem?
ušetříš až 30%
To bude jízda!
To musíš vidět!
ušetříš až 50%
To budou fotky!
4380 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Dánsko Přílet na letiště Kodaň

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 DKK a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 DKK nebo 73hodinové za 200 DKK (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 91 DKK.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 DKK. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Kodaň

Zavřít boční panel
Faerské ostrovy Přílet na letiště Vagar

Letiště s hlavním městem Tórshavn spojuje autobusová linka číslo 300. Svoji cestu zvládne za 50 minut a zastavuje i v nácestných obcích. Autobusy jedou tak, aby obsloužily všechny odlety a přílety. První spoj z Tórshavnu vyjíždí v 5:50, dále pak jezdí zhruba v 60 až 120minutových intervalech až do 19:20.

Poslední spoj z letiště pak jede kolem 20:30, vždy čeká na přílet posledního letadla, a to i zpožděného. Během dne jezdí autobusy z letiště do města 8x denně tak, aby co nejlépe navazovaly na letový řád.

Jízdenku zaplatíte u řidiče za 95 DKK, tedy asi 335 Kč.

Průvodce pro Faerské ostrovy
Průvodce pro letiště Vagar