Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Každý cestovatel, který jednou navštívil Írán, vám potvrdí, že není krásnější, magičtější a pohostinnější země. Špatná pověst Íránu pramení přinejmenším z nelichotivých předsudků, kterým později sami nebudete moci uvěřit. Je také třeba vzít v potaz, že Írán není v žádném případě arabská země. Každého Íránce můžete snadno urazit, pokud jej budete pokládat za Araba. Íránci se hrdě hlásí k tisícileté kultuře a bohatství starověké Persie, která do dnešní dnů po sobě zanechala neskutečné architektonické skvosty, které budete obdivovat v celé zemi. Návštěva bazaru s ochutnávkou originální íránské nudlové zmrzliny Faloodeh či posezení v čajovně u vodní dýmky, to jsou téměř nevyhnutelné zážitky a rituály.

Využijte výhodné kombo first-minute letenek na příští rok a vyrazte v hlavní sezóně do Íránu na vlastní pěst. Skládačka dvou zpáteční letenek s Ukraine International Airlines vyjde na 3 493 hřiven, to jest po přepočtu 2 834 Kč. Lety nám pěkně navazují v jeden den a zároveň je mezi nimi dostatečná časová rezerva pro přestup, neboť zde máme oddělené rezervace, kde není garance přestupu – nárok na náhradní let v případě jeho zmeškání. Můžete si také prodloužit přestup jedním či dvěma dny pobytu v Kyjevě. Ten vás v žádném případě nezruinuje. Do Kyjeva se můžete za o něco málo vyšší cenu vydat také z vídeňského letiště Schwechat.

Příkladový itinerář na říjen 2018:

 • 5.10., Praha - Kyjev, 11:15 14:30
 • 5.10., Kyjev - Teherán, 20:00 01:25
 • 17.10., Teherán - Kyjev, 04:15 08:00
 • 17.10., Kyjev - Praha, 13:10 14:20

O tom, co byste měli nebo mohli v Íránu vidět, nevynechat, navštívit, ochutnat, jak je to s vízy či penězi, se dozvíte z průvodce Íránem. Snad jen doplním, že vnitrostátní letenky zakoupíte z domova pouze na některé lety a pouze přes prostředníky (prodejce), ti však maximálně profitují z toho, že letenky nelze pořídit standardní cestou, resp. zaplatit jinou než íránskou platební kartou, proto počítejte s nemalou přirážkou.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
KBP Kyjev
Ukrajina
Kyjev
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)
Kyjev
Kyjev KBP
Ukrajina
IKA Teherán
Írán
Teherán
Zpáteční 4.5 hod letu (přímý let)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
KBP Kyjev
Ukrajina
Kyjev
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 43 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání míst v tarifu "LOW-COST" (tarif je dostupný minimálně 10 měsíců předem)

Na jaké termíny jsou letenky?

září a říjen 2018

Jsou během letu přestupy?

Budete přestupovat na letišti Kyjev Boryspil

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Sestava dvou příručních zavazadel: standardní do 7 kg + menší (brašna s foťákem nebo notebookem, kabelka apod.)

Co podniknu v destinaci?

Írán

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

43 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Možná bych ještě doplnil, že lze smlouvat i autobusy, a to celkem výrazně. Shiraz - Yazd ze 260.00,- na osobu to šlo na 160.00,- na osobu což je 3,5 éčka za 455km.

Persepolis taxíkem ze Shirazu 4 osoby 20 euro celkem včetně daších dvou zastávek.

Yazd smlouvání s taxikářem-jeho původní návrh 8 dolarů na osobu, konečná cena 16 korun na osobu.

Ubytování v Yazdu Old city 84 euro na noc usmlouváno na 52 euro/4 osoby se snídaní, wifi, kafe , čaj zdarma celý den.

Srpen 2017

před 5 lety
Avatar uživatele Norvinka
Norvinka

Da se smlouvat i VIP busy? Normalne kdyz jste kupovali listky na stanici tak jste zkusili smlouvat nejdriv?

před 5 lety

Smlouvali jsme pouze VIP busy. Už před autobusakem si vás odchytnou nahaneči a zavedou vás do kanceláře. Tam můžete smlouvat bez zábran...

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobry den, mate zkusenosti s nakupem 4 a vice letenek? Zkousela jsem koupit 4x na srpen a ceny jsou strasne vysoky. Oproti tomu, kdyz zadam jen dve, tak je to v pohode. Myslite, ze jen to omezene pocetne na jeden nakup nebo uz nejsou akcni letenky? Trochu se bojim to koupit na 2x

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, určitě jsou za nízkou cenu dostupná jen poslední dvě místa, ta další dvě tak budou dražší.

Přidat odpověď
před 5 lety

Mám problém s načtením . Naprosto nejde načíst ani jeden z odkazů na rezervaci letenek. Pořád mi to hlásí chybu.

před 5 lety

Ahoj, jestli to je ještě aktuální, doporučuji rezervaci přes Explorer, v jiných prohlížečích nám to nefungovalo, případně zkus Explorer i na jiném PC, pokud by ti to nešlo ani tak. Včera jsme si koupili letenky na termín 5. 10. - 20. 10. za cca 3100 Kč/osobu a okolo tohoto data ještě pořád zbývají levné lety :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Coinneach
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 94 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-10-26T21:34:36+02:00)

Každopádně platí: Leťte TAM! Íránci jsou fantastičtí!!! Budete mít zážitek na celý život.

Odpovědět
před 5 lety

Ahoj, při postupu koupě jednosměrných letů Praha - Kiev, Kiev - Teherán a zpět nebyl problém, ale narazil jsem na podivnost se zavazadly. chtěl jsem si přidat extra zavazadlo. Na cestu tam to šlo za necelých 25 euro na každý let, ale při cestě zpět to nelze zadat ani k jednomu letu. Tušíte někdo proč a nebo co se s tím dá dělat?

Odpovědět
před 5 lety

poradíte mi někdo jak rychle se dá dostat z letiště Borispol na Zhulyany?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
Patrik _1

Ahoj všem, před měsícem jsem se vrátil z Íránu, kde jsme byli 10 dnů. Bylo to moc fajn - milí lidi, vše fungovalo a tak. Co se týče cen, tak vízum na letišti stojí 75 EUR/os a čekali jsme na něj skoro 3 hodiny, což ve 2 ráno bylo velmi nepříjemné. Pokud můžete, určitě doporučuji si udělat víza předem na ambasádě (prý stojí 30 EUR, nemám potvrzené). Vstupy do památek jsou asi to nejdražší na místě - cca. 6-10 EUR za vstup (mešity, historical houses). Persepolis je ještě dražší. Jídlo levné, lepší restaurace jak u nás (10-15 EUR/osoba). Busy levné, měli jsme i vnitrostátní let Shiraz-Tehrán za cca. 35 EUR. Pár fotek najdete zde: https://www.instagram.com/patrikkub/

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Proboha, kde jste přišel na částku 6-10 euro za vstup, nejdražší vstup stojí 200000 riálů, což je 5 euro. To bylo nějaké VIP vstupné?

http://prntscr.com/h26xv3

před 5 lety
Avatar uživatele
Patrik _1

Ze kdy to máte? I co jsme se bavili s místními, tak ceny narostly výrazně. Většina hlavních mešit stála 350.000 Riálů (Vakil a další v Esfahanu, Yazd), 3 histrorical houses v Kashanu na jedná vstupence 750.000, samostatně 300.000. ChakChak 150.000. Persepolis a Necropolis jsme měli zadarmo, protože byl National Turistic Day, ale třeba zahrada Eram Garden v Shirazu ten samý den normálně za 150.000.

Jinak, vstupenky byly jiné než ukazujete vy. Bez obrázků, jen s číslem...

Zápisník s přesnými cenami mám doma, takže ještě budu upřesňovat...

před 5 lety
Avatar uživatele
Patrik _1

Pro upřesnění jsme měnili v kurzu průměrně 1 EUR = 46300 Riálů. Měnili jsme ve třech různých městech a moc se to nelišilo.

před 5 lety
Coinneach

Jídlo mně teda levné v Íránu nepřipadalo. Nechápu, z čeho to místní vzhledem k jejím platům hradí.

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1699 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-10-26T13:07:25+02:00)

@Patrik: Červenec 2017, tehdy dávali všude 43000 za euro

Museli asi zvednout ceny, ale že by až o tolik, kurz riálu se za čtvrt roku moc nezměnil.

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

@Daniel Reichel: Do 100k riálů (2,5 €) se člověk najedl úplně v pohodě, kebab nebo kuře a rýže. Hambáč a hrancle za 80k apod. Samozřejmě, že byly i lepší restaurace, kde byly ceny 2-3x vyšší, ale tam jsme nechodili.

před 5 lety
Avatar uživatele lemming46
lemming46

Tak třeba u Persepole je třeba počítat s tím, že nejde jenom o vstupné do areálu (btw pořád dost nesmyslně nízké), ale i o cenu dopravy ze Shirazu, kde se většinou využije nějaké sdílené taxi s řidičem. Podobně výlety kolem Yazdu, Kashanu apod.

Doba čekání na vízum na letišti je asi dost individuální, ty 3 hodiny rozhodně nejsou pravidlem.

Co se týče "ochotných a milých" lidí v Íránu, ve většině to tak je a Evropan si tam může připadat občas jako filmová hvězda. ;) Ale s rozvojem turismu se čím dál ve větší míře objevují i různí vychcánci, co se člověka snaží jenom oškubat. Typicky různí vlezlí taxikáři už třeba na IKA v Teheránu, nebo trochu trapný dojem z místního průvodce v Persepoli, který si na konci řekl o víc peněz, než jsme se dohodli na začátku, atd. atd.

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1699 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-10-27T08:51:25+02:00)

@Navaja:

Vážená paní, prosím, řekněte mi, v čem konkrétně jsem se Vás dotknul v komentáři, kterým jsem reagoval na to, že jsem napsal, že Írán je stále jedna z nejlevnějších zemí, co se nákladů na vstupné či stravu týče. A ještě k té zmrzlině Faloodeh. Psala jste mi, že se nejedná o nudlovou zmrzlinu, že jste ji ochutnala a že se o nudlovou zmrzlinu nejednalo. Místo toho, abyste přiznala, že jste se mohla splést, smazala jste zbytečně svůj komentář.

Cituji:

"Průměrná cena za vstup je cca 4 €. Jestli utratíte v Íránu během pobytu nějakých 50-60 euro za vstupy, tak uvidíte vše podstatné. To vám přijde hodně? Vízum je nejdražší položka z celého rozpočtu, když pominu letenku. Írán je na naše poměry hodně levný i když se člověk trošku rozšoupne. Za sebe můžu říct, že to byla nejlevnější dovolená, co jsem kdy zažil."

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Mně osobně se nelíbil ten nepoměr částek za vstupy, třeba 200k riálů do Persepolisu, kde člověk stráví klidně 2-3 hodiny a naproti tomu stejná částka za vstup například do Lotfoláhovy mešity v Isfahánu, kterou člověk projde během 15 minut. Dnes už bych některé památky oželel.

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Cituji:

"ale pan Horák poslal takovou odpověď, že jsem to raději smazala. Jsem už starší člověk, tak mi některé poznámky až tak příjemné nejsou."

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1699 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-10-26T20:03:04+02:00)

Omluva skutečně nebyla potřeba. Sám jsem napsal jen svůj subjektivní názor na výši vstupného do památek v Íránu, která mně bude připadat i po zdražení stále nízká. Když si člověk uvědomí, jaké uvidí skvosty, tak není o čem diskutovat. Lidi platí na Západě klidně 30 euro za vstup do nějaké kýčovité atrakce, ale tady řeší, zda stojí vstup do 500 let staré mešity 4 nebo 6 euro.

před 5 lety
Avatar uživatele matej15
matej15

Tak Íránci jsou především dobří v tom držet turistu v bublině ohledně povědomí o místních cenách. Skoro nikde totiž nejsou napsaný ceny a prodejce si na férovku řekne třeba o desetinásobek normální ceny, samozřejmě můžete smlouvat, ale prodejce se spoléhá na to, že absolutně nemáte ponětí o tom kolik to má stát, takže vám velkoryse dá půlku ceny dolu a vy tak zaplatíte jenom pětinásobek. Nejhorší jsou v tomhle taxikáři, hlavně v Teheránu a Šírazu, běžný jsou ofuky typu, že si dohodnete cenu (už tak dost předraženou) a po příjezdu pak na vás zkouší buď podvod typu rial/toman, případně že cena která se dohodla byla za osobu a protože auto je pro 4 lidi tak mi zaplať 4krát tu částku i když jste jenom 2. Maximálně dopručuji hned na letišti koupit místní simku a rovnou používat místní verzi Uberu - Snapp. Sice pořád budou zkoušet nechat si zaplatit víc, ale platíte jenom co je v appce napsaný a čau. Různé dobré rady o tom že autobus neexistuje (ve skutečnosti existuje), jenom taxi a zrovna náhodou můj kamarád tady je taxikář a dá vám speciální cenu....

Íránci jsou super pokud se bavíte s obyčejnými lidmi, kteří se opravdu snaží nezištně pomoci a klidně by se pro vás rozdali. To však neplatí o lidech co něco prodávají nebo z vás chtějí vytáhnout peníze.

V červenci 2017 bylo vstupné tak jak píše Lukáš, pokud to od tý doby tak moc zdražili, tak to už je fakt moc. Například cena z Persepolis je férová, ale stejná nebo i vyšší cena je i do různých bezvýznamných domů a muzeí, kde už je to fakt přehnané. Problém je, že například Čínani to platí bez mrknutí oka a tak mají Íránci pocit, že je to v pohodě a můžou to ještě víc napálit. Bohužel i místní lidi jsou toho názoru, že jsme bohatí Evropani a tak bychom měli platit ceny obvyklé v západní Evropě.

Nejlepší zážitky jsme stejně měli z takzvaných Holy Shrines (svatyně), které jsou skoro v každém městě, ze zákona do nich neplatí vstup ani cizinci a vždycky v nich byl ochotný správce, který nás v nich provedl a nakonec jsme si pak ještě dlouho povídali.

před 5 lety
Avatar uživatele
Patrik _1

Ještě pár poznámek k tématům výše

Taxi

i normální taxi je superlevné (za normální jízdu 30 min třeba 60 Kč). Letiště IKA je hodně daleko (přes 50km), takže je to o dost dražší. Na letiště jezdí nově metro, odbočka z jedné trasy, ale dle místního přednosty stanice tam jezdí jen do 18 nebo 19h. Nejlepší pro cestování ve městech je aplikace Snapp, což je v podstatě místní UBER, ale platí se hotově. Doporučili nám to místní a funguje v Teheránu, Esfahanu a Shirazu. Nefunguje v Yazdu, Kashanu a nevím jak Mashhad. Ceny jsou třeba i ještě 5x menší než klasické taxi. Předem viditelnou cenu nikdo nezkoušel smlouvat na víc, také možná proto, že řidiči Snapp většinou neumí anglicky.

Vstupné - jsou tam oficiálně dvojí ceny pro místní a turisty. Rozdíl může být až desetinásobek. Nám to logicky přijde nepřípustné, ale tak to je.

Persepolis - určitě stojí za vidění. Osobně jsem to srovnával s Forum Romanum v Římě, které je oproti Persepolis halda rozvalin (nechci nikoho urazit). Zaplatili jsme si průvodkyni, která to s námi prošla asi za 1,5h. Měla naučenou takovou říkanku, ale bylo to pro nás přínosné.

Lidé - všichni milí, kdo umí anglicky (nebo německy, francouzsky!), chce vám pomoct nebo si jen tak povídat. S taxikářema je třeba smlouvat, stejně tak s prodejcema čehokoliv, ale jsou na to zvyklí a dělají to i s místníma.

Hostely - ty jsem ještě nezmínil, ale jsou super! Cena 10-20 EUR za noc, podle toho jestli chcete pokoj nebo dorm. Všude wifi, milí lidé, čisto (snad kromě Teheránu). Zkusili jsme i Couchsurfing (zdarma) a Guest Houses (15 EUR/noc) a bylo to super, protože kdo z místních provozuje, tak to jsou většinou fajn lidé.

Nejlepší zážitky (pro mě) - spaní v poušti u Varzaneh (včetně večeře a snídaně!) a Kharanaq

Nejlepší města - Esfahan, Yazd

před 5 lety
theo2 Pištěk
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 95 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-10-28T17:57:03+02:00)

Musím potvrdit, že ceny vstupnýho jsou tam vůči ostatnímu dost přemrštěný. Už v lednu 2016 v kterékoli destinaci (Teherán, Isfahán, Kašan...) hodně mešit, kostelů atd. i za

cca 20USD.

byl jsem sám a po městech se pohyboval městskou hromadnou - prakticky nikdy jsem neplatil, jen jsem řekl odkud jsem a kam se chci dostat. Většinou vám pak taky upozorní, když už máte vystupovat.

Taxi jsem zkusil to motorkový a borec byl asi poctivec, když jsem nechtěl, aby objížděl celej velikej blok kvůli systému jednosměrek, a vystoupil už v půlce cesty, nechtěl žádný peníze

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

A nebolo to tarofom? Ze najprv aspon 3krat odmietnu kym si tie peniaze vezmu? Akurat ty si sa im na to vykaslal? :D

Přidat odpověď
před 5 lety

Jak je to prosím s těmi "městskými legendami" ohledně razítek v pasu a vstupu do Íránu? A pokud je na tom něco pravdy, tak jsem byla v Indii a v Izraeli, ale na starý pas - je o tom někde záznam dohledatelný, když mi projedou pas tou čtečkou? A naopak - můžu mít někde problém získat vízum s íránským razítkem v pasu (typicky tyhle diskuze čtu u vstupu do USA, ale jsou to starší příspěvky a názory se tam různí). Díky

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Izrael kvůli potenciálním problémům nedává do pasu štempl. Záznamy se určitě taky nikde nevedou. Problém je pouze se vstupem do USA, po návštěvě Íránu nelze do USA vycestovat na povolení ESTA, musí se žádat standardní vízum bez ohledu na to, zda jde o starý nebo nový pas. V anketě se odpovídá na otázku, zda jste byl(a) v minulosti v Íránu... Pozitivní odpověď znamená automatické zamítnutí žádosti, negativní je lež, kterou mohou a nemusí imigrační orgány odhalit.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Nechapem kde ste tie ceny vybrabali. Na tu Prahu do Kyjeva sa este ako tak dostanem, ale z Kyjeva do Teheranu, ma nepusti vybrat let po datume 21.9.2018.

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Je třeba vybírat datum z formuláře na hlavní stránce, nikoliv v samotném rezervačním systému. Mají to bohužel docela nešťastně řešené

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

No je to moj najvacsi letenkovi porod. Ta stranka je tragicka a uz sa mi nedari nic nakombinovat na cca 3 tyzdne. Rozmyslam ze kupim len cestu spat a smer tam necham otvoreny. Je to dobry napad? Mam dojem ze tam lieta aj Pegasus a mava rozne akcie.

před 5 lety
voughne

Je tam este hodne terminov za dobru cenu (sep.\oct.) treba len vediet ako na tu ich posahanu stranku :D Hlavne treba kupovat jednosmerne (mne na spiatocne niekedy vymysla blbe ceny, ci zlte vykricniky), ak sa zasekne clovek na datume, tak treba vybrat posledny mozny a potom sa rucne preklikat +3 days a malo by sa dat dostat k letenkam na rok dopredu. UIA sa drzi pravidla najnizsiej ceny 12-8 mesiacov pred odletom, avsak napr. moj let KBP-ALA bol v promo fare (32€)vypredany uz mesiac po nahodeni do systemu, teraz po 2 mesiacoch uz stoji 60 € a predpokladam ,ze do odletu to uz menej nebude.

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Skusala som fakt vsetky moznosti vratane prehadzovania krajiny a jazyka stranky, preklikavala sa ako debil po troch dnoch ked zrazu to "spadlo" a ukazalo ze tam nic nie je :D Nakoniec mam kupene na 13.10. na cestu spat za 2918 UAH (2 osoby). S tymi cenami spiatocnych mas pravdu, kedze som sa potom rozhodla kupit len jednosmerne, tak mi ukazovalo nizsiu cenu nez ked som mala zvolene spiatocne. Teraz pozeram este samostatne tu cestu tam, ale potrebujem nieco medzi 21.-28.9. a to tam uz z Prahy vidim dost vysoke ceny (okolo 6000 UAH len do Kyjeva). Potom by sme tam museli byt este dlhsie (od 18.9.) alebo prilis kratko. Takze myslis ze UIA uz pojdu s cenou len hore?

před 5 lety
voughne

Co som si vsimol od nich akcie, tak to bolo mesiac pred odletom a max tak nejaky Dubai. Si preklikaj len tak rozne mesiace na ten Tehran a uvidis, lepsie ceny ako rok pred odletom nenajdes :) Moj let do Dubaia na februar ktory som kupoval za 37 USD teraz stoji 206 ;) Podla mna su hlavne letenky KBP-IKA, Kiev dokopes ci uz s UIA z Viedne alebo s Wizzom z BTS ci BUD, ceny tam zvyknu padat pod 20 €.

před 5 lety
voughne

25.09 PRG-KBP 36 USD (BTS-IEV 9,9 €), KBP-IKA 37 USD

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Ty asi pozeras ceny len pre 1, pre 2 je PRG-KBP low cost uz nedostupna. Sakra, teraz mam dilemu ci ukecat priatela, ze pojdeme uz 18.9. a kupit to rovno z PRG az do IKA, alebo pockat na akciu od Pegasus, alebo kupit KBP-IKA na toho 25.9. a k tomu pripoj z BA, lebo aj tak budeme musiet zaviest psa na Slovensko. Ale neviem ci 17 dni uz nebude na Iran malo. Ach tie problemy prveho sveta :D

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1699 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-10-25T21:00:48+02:00)

Průměrná cena za vstup je cca 4 €. Jestli utratíte v Íránu během pobytu nějakých 50-60 euro za vstupy, tak uvidíte vše podstatné. To vám přijde hodně? Vízum je nejdražší položka z celého rozpočtu, když pominu letenku. Írán je na naše poměry hodně levný i když se člověk trošku rozšoupne. Za sebe můžu říct, že to byla nejlevnější dovolená, co jsem kdy zažil.

před 5 lety
voughne

Ano ja len pre 1 osobu, ale zrovna toho 25.9 to z BTS neleti a aj keby letelo, tak neviem ci stihas presun na letisko Borispol. Radsej letiet o den skor a byt v klude. Tak vela stastia pri vybere tej spravnej kombinacie a leteckej spolocnosti :)

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

No ak idete do Iranu uz treti krat na 10 dni, tak 17 dni mi pride malo. Ja vzdy pocitam radsej s variantou, ze uz sa do danej krajiny nevratim, takze sa mi skor pozdava ten let 18. :) Voughne - myslela som z BA 23., to by sme mali dokonca 2 dni v Kyjeve. Ale asi vezmem toho 18., nudit sa tam asi nebudeme :)

Přidat odpověď
před 5 lety

Nevim, kde dělám chybu, v jejich systému mi na říjen 2018 ukazuje, že nejsou dostupné žádné lety.

před 5 lety

Mě také

Přidat odpověď
před 5 lety

Co to jako je na konci něco nabídnete a ještě to ani nejde otevřít

před 5 lety

No jsem hloupý já je to až za rok... Byli jsme v Iránu letos v březnu a chceme tam znova a tak jsem reagoval příliš ukvapeně,,, chci ty letenky,,,,,,,....

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Gambie
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Kyjev
Ukrajina Přílet na letiště Kyjev Boryspil

Do Kyjeva

Nejrychlejší i nejlevnější spojení s centrem obstarává železniční linka, která staví na hlavním nádraží (nástupiště 14) a ve stanici Darnitsa na druhém břehu Dněpru. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu 24 hodin denně, přičemž jízda na hlavní nádraží zabere necelých 40 minut. Jízdenku pořídíte na nádraží nebo v automatu při východu z terminálu D (vpravo) za 100 UAH, lze platit hotovostí i kartou. 

Alternativní dopravou s kratším intervalem je autobusová linka 322 „SkyBus“. Směrem na letiště se zastávka nachází přímo před terminálem, ve městě pak před hlavním nádražím a u zastávky metra „Charkovská“ na východním okraji Kyjeva. Autobus zastavuje u terminálů D i F.

 • na Hlavní nádraží: cca 40–70 minut, 100 UAH
 • na metro „Charkovská“: cca 20 minut, 60 UAH
 • Jízdní řád

Autobusy jezdí zhruba jednou za 20 minut 24 hodin denně.

Jízda Uberem vyjde na 350 až 400 UAH při cestě do centra Kyjeva.

Do města Boryspil

Blízké městečko Boryspil, po kterém je letiště pojmenováno, může sloužit jako oblíbené místo pro přespání mezi lety. Nejjednodušší dopravu představuje Uber, jízda vyjde cca na 115 UAH

Alternativou jsou maršrutky odjíždějící ze zastávek mezi terminálem D a terminálem F. Do Borispylu můžete jet maršrutkami linek 2, 3V, 16 a 17, jejich jízdní řád je však značně nepravidelný. Každá z linek jezdí cca jednou za hodinu a za jízdenku zaplatíte 6 UAH.

 

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Kyjev Boryspil

Zavřít boční panel
Teherán
Írán Přílet na letiště Teherán Imam Khomeini

Od srpna 2017 lze využít pro cesty do centra Teheránu metro. Nová linka číslo 8 sváží z letiště cestující na stanici metra linky 1 Shahed, kde přestoupíte směrem do centra (resp. z centra při cestě na letiště). Linka 8 je v provozu 24 hodin denně, linka číslo 1, která vás doveze do centra, však pouze od 5:30 do 22:30. Kupte si jízdenku "Two-trip", kterou můžete využít pro jeden přestup, stojí 8.000 riálů / cca 7 Kč.

Taxi do centra města stojí od 400.000 riálů výše / 320 Kč. Levnější možnost je jízda sdíleným taxíkem (minibusem) ke stanici metra červené linky „Shaded“ za asi 150.000 IRR. Tento způsob však není vhodný u nočních příletů nebo odletů, metro jezdí až od 6:00.

Pokud rovnou přestupujete na letiště Mehrabad, jistější bude taxi (250–400.000 riálů), určitě počítejte se 2 hodinami jízdy. Sice může být cesta i dvakrát rychlejší, ale především ve dne se vyskytují časté kolony.

Průvodce pro Írán
Průvodce pro letiště Teherán Imam Khomeini

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň