Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po opravdu dlouhé době se objevují velmi levné zpáteční letenky z Prahy do irského hlavního města Dublin, a to i na prodloužené víkendy od čtvrtka do neděle či od pátku do pondělí. V termínu 8-11.10. je pak dostupný i čistokrevný víkendový termín s odletem v pátek večer a návratem v neděli večer. Koupit však samozřejmě můžete i delší termíny a vyrazit na cesty po Irsku. Letenky za parádních 718 Kč pořídíte zejména na říjnové termíny.

Ubytování je v Irsku poměrně drahé a určitě doporučujeme rezervovat co nejdříve po koupení letenky. Jednodušší hotel v širším centru města pořídíte okolo 1 500 Kč na noc pro 2, klasický 3* v centru pak od 2 000 Kč výš, stejně jako v ostatních turistických lokalitách Irska.

Inspiraci na cestování po Irsku načerpáte v našich průvodcích po IrskuDublinu, které se v následujících týdnech po mém včerejším návratu právě z cestování po Irsku chystám aktualizovat a upravit.

Podmínky cestování

Pro očkované cestovatele a osoby po prodělání nemoci je cestování tam i zpět bez omezení, ostatní se nevyhnou testování, viz detailní informace.

Opatření na místě jsou podobného charakteru jako v ČR, certifikát o očkování nebo negativní test za celý pobyt po mně nikdo nikde nechtěl. Při dálkové cestě vlakem nebo autobusem je nutné mít jízdenku zakoupenou online s předstihu kvůli omezené kapacitě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
DUB Dublin
Irsko
Noční most v Dublinu
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 71 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Dublin

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Malé příruční 40x25x20 cm a 5 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mikir

Navrat z Recka 3.8. PCR i PLF kontrola na Rhodosu na gate v Dublinu uz vubec nic jen pas

Na ten cestopis jsem mrknul ,ten okruh se da o hodne vylepsit a cena je zbytecne vysoka i kdyz Irsko nepatri k nejlevnejsim zemim

Rousky jen vevnitr na exponovanych mistech ,jinde uz to tak zhave neni

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 68 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-08-13T12:21:32+02:00)

Mám přesně opačnou zkušenost. Do vnitřních prostor restaurací mohou aktuálně jen očkovaní a covid pasy byly kontrolovány vždy načtením QR kódu a kontrolou IDčka. Restaurace zavírají 23:30, vevnitř není dovolená živá hudba a žádné irské obvyklé združování taky zatím neprobíhalo. Bez QR by nás též nepustili do Guiness Storehouse/Jamesona/Teelingu. Venku bez roušek, vevnitř buď chirurgické nebo FFP2.

Odpovědět
před 11 měs
TH

a nebo se inspirovat krátkým cestopisem https://www.cestujlevne.com/cest...-dnech-600 :)

letěl bych hned!

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To bude jízda!
Ragusa
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam chceš!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Noční most v Dublinu
Irsko Přílet na letiště Dublin

Zastávky hromadné dopravy najdete ve společném prostranství před terminály 1 a 2, přehledně značené.

Nejlevněji se do centra Dublinu dostanete autobusy linek 16 a 41. Cestu do centra zvládnou zhruba za 45 minut při ceně 3,30 EUR (bližší zastávky na severu Dublinu jen 3 €). Jezdí každých 10 až 20 minut od 5:00 do 23:30, v neděli pak cca od 6:40. 

Budete-li cestovat po Dublinu častěji, určitě se vyplatí koupě kartičky Leap CardNa letišti je k mání v supermarketu Spar v terminálu 2 nebo v trafice WHSmith na terminálu 1. Samotná karta stojí 5 EUR, dobijete si na ní libovolnou částku, ze které se následně strhává jízdné po přiložení ke čtečce v autobusu.

V případě pozdního příletu, kdy jsou supermarket i trafika zavřené, není možnost zakoupení Leap Card a je nutné cestovat na jednotlivé jízdné. To zakoupíte v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou.

Například jízdné do centra Dublinu autobusy 16 a 41 vyjde s Leap Card na 2,50 EUR.

Pohodlnější alternativou ke klasické Leap Card je turistická kartička Leap Visitor Cardkterá platí i na expresní letištní autobusy 747 a 757. Leap Visitor Card můžete použít v následujících hodnotách:

 • na 24 hodin za 10 EUR
 • na 72 hodin za 19,50 EUR
 • na 168 hodin za 40 EUR

Nejrychlejším prostředkem pro cesty do centra je autobusová linka Dublin Express, která jezdí od 4:45 do 23:30 každých zhruba 30 minut. Cesta do centra zabere necelou půlhodinu. Lístek koupíte on–line na Terravision.eu. Jednosměrná jízdenky vyjde na 8 EUR, zpáteční je s výraznou slevou za 10 EUR. Při nestihnutí spoje můžete využít každý další.

Z letiště odjíždí mnoho autobusových spojů do Dublinu i celého Irska.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1FhmE0sxuMpf6CMZ3M-GUTqDJLDc]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Irsko
Průvodce pro letiště Dublin