Zavřít boční panel

Aktivity v Itálii

Městská turistika

Pokud existuje v Evropě země zaslíbená městské turistice, pak je to Itálie. Nemusíte vyrazit jen za historickými památkami, které jsou v Itálii naprosto všude, ale třeba jen za poklidnou jižanskou atmosférou, výborným jídlem a pitím nebo za nákupy do Milána. Většinu italských měst navíc pohodlně obsáhnete pěšky.

Outdoorové aktivity

V Itálii se nachází přes 500 ferrat, z nichž více než polovina leží v Dolomitech. Na internetu naleznete množství článků i v češtině, které z nich jsou ty nej. Kompletní přehled italských ferrat (v němčině). Pokud jsou na vás ferraty přliš náročné, vydejte se na túru.

Šnorchlování a potápění

Za potápěním a šnorchlováním se vydejte na jih Itálie (Lazio, Kalábrie, Kampánie) a na ostrovy Sicílie a Sardínie. Více informací.

Pláže

Většina českých turistů se v létě vydává na Jadran do letovisek jako Caorle, Bibione, Rimini, atp. Tyto destinace jsou oblíbené, protože se do nich dá pohodlně dojet autem a cestovní kanceláře je nabízejí relativně levně. Ovšem pláže jsou zde přeplněné a spíše než na Italy zde narazíte na krajany. Za nejhezčími plážemi se vydejte na jih Itálie (Kalábrie, Apulie) a na ostrovy Sardinie a Sicílie.

Alghero

Parky a rezervace

V Itálii se nachází 25 národních parků a jejich rozloha pokrývá přibližně 6 % z území Itálie. Mezi nejznámější patří park Gran Sasso v regionu Marche, sopka Vesuv u Neapole, Gargano v Apulii nebo například Cinque Terre na italské riviéře v Ligurii. Kompletní seznam národních parků.

Zimní sporty a střediska

Italské Alpy jsou mezi milovníky zimních sportů velmi oblíbené pro své příznivé počasí (až 300 slunečných dní v roce). Z ČR se do nich navíc dostanete za 6–8 hodin jízdy. Lanovky zde jezdí do necelých dvou a půl tisíce metrů a sjezdovky jsou dobře upravené. Za lyžováním se do Itálie můžete vydat jak po vlastní ose, tak vybrat jeden z mnoha lyžařských zájezdů.

Pro děti

S dětmi si zajeďte do některého ze zábavních parků, které se v Itálii nachází. Mezi nejznámější parky patří Gardaland u jezera Garda, Mirablandia u města Ravenna, Aqualandia u města Jesolo, Etnaland na Sicílii nebo Leolandia u Milána.  Kompletní přehled zábavních parků rozdělený podle regionů.

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro tebe napsal Klára Nekvindová
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Itálie zabaví po celý rok. Lyžaře, koupáky i milovníky památek.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 14x za měsíc a ušetříš cca 55 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu