Cinqueterre
Itálie

Co dělat v Itálii

Městská turistika

Pokud existuje v Evropě země zaslíbená městské turistice, pak je to Itálie. Nemusíte vyrazit jen za historickými památkami, které jsou v Itálii naprosto všude, ale třeba jen za poklidnou jižanskou atmosférou, výborným jídlem a pitím nebo za nákupy do Milána. Většinu italských měst navíc pohodlně obsáhnete pěšky.

Outdoorové aktivity

V Itálii se nachází přes 500 ferrat, z nichž více než polovina leží v Dolomitech. Na internetu naleznete množství článků i v češtině, které z nich jsou ty nej. Kompletní přehled italských ferrat (v němčině). Pokud jsou na vás ferraty přliš náročné, vydejte se na túru.

Šnorchlování a potápění

Za potápěním a šnorchlováním se vydejte na jih Itálie (Lazio, Kalábrie, Kampánie) a na ostrovy Sicílie a Sardínie. Více informací.

Pláže

Většina českých turistů se v létě vydává na Jadran do letovisek jako Caorle, Bibione, Rimini, atp. Tyto destinace jsou oblíbené, protože se do nich dá pohodlně dojet autem a cestovní kanceláře je nabízejí relativně levně. Ovšem pláže jsou zde přeplněné a spíše než na Italy zde narazíte na krajany. Za nejhezčími plážemi se vydejte na jih Itálie (Kalábrie, Apulie) a na ostrovy Sardinie a Sicílie.

Parky a rezervace

V Itálii se nachází 25 národních parků a jejich rozloha pokrývá přibližně 6 % z území Itálie. Mezi nejznámější patří park Gran Sasso v regionu Marche, sopka Vesuv u Neapole, Gargano v Apulii nebo například Cinque Terre na italské riviéře v Ligurii. Kompletní seznam národních parků.

Zimní sporty a střediska

Italské Alpy jsou mezi milovníky zimních sportů velmi oblíbené pro své příznivé počasí (až 300 slunečných dní v roce). Z ČR se do nich navíc dostanete za 6–8 hodin jízdy. Lanovky zde jezdí do necelých dvou a půl tisíce metrů a sjezdovky jsou dobře upravené. Za lyžováním se do Itálie můžete vydat jak po vlastní ose, tak vybrat jeden z mnoha lyžařských zájezdů.

Pro děti

S dětmi si zajeďte do některého ze zábavních parků, které se v Itálii nachází. Mezi nejznámější parky patří Gardaland u jezera Garda, Mirablandia u města Ravenna, Aqualandia u města Jesolo, Etnaland na Sicílii nebo Leolandia u Milána.  Kompletní přehled zábavních parků rozdělený podle regionů.

Chystáš se do Itálie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Klára Nekvindová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.