Habana Vieja

Kuba otevírá brány turistům a ruší karanténu. Letenky od 12 571 Kč

12 komentářů
2021-10-29T12:01:08+02:00

O akci

Kuba dosáhla více než 90% proočkovanosti a připojuje se k seznamu mimoevropských zemí, které ruší karanténu. Obnovuje se i vnitrostátní doprava, takže cestování po  „ostrově svobody“ nic nebrání. Podmínky jsou navíc přívětivější než u jiných právě se otevírajících zemí:

  • Očkovaným stačí jen certifikát o očkování, nepotřebují test
  • Neočkovaným stačí PCR test 72 hodin před odletem

Detailní informace včetně podmínek návratu do ČR se dočtete na naší stránce Koronavirus na Kubě.

A rovnou přicházíme i s parádní nabídkou společnosti Air Canada, která nabízí zpáteční letenky z Vídně do Havany i s odbaveným zavazadlem za 12 571 Kč, přičemž na výběr jsou i lety s jediným přestupem v Torontu. Pro přestup v Kanadě navíc ohledně covidových pravidel stačí splnit podmínky cílové destinace.

  • Ušetříš až 26 % oproti obvyklé ceně 17 000 Kč
  • Hledej v období Leden a únor
  • Čeká tě přestup na letišti Toronto Pearson
  • Poletíš s aeroliniemi Air Canada
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + klasické příruční
VIE/Vídeň
HAV/Havana
Zpáteční letenky
17 hodin letu (1 přestup)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Havana.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2021-10-29T08:10:21+02:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jan.kulis
jan.kulis
před rokem

Ad komu tím pomůžu - podle mě ty "casa particular" už před x lety fungovaly, existuje to pořád? Co jsem viděl tak jejich majitelé se pak měli celkem dobře, barák se snažili opravit , na obsluhu někoho najmout, tady se nešlo bavit o tom že šoupnu dolar do kapsy rovnou Fidelům, to ani náhodou...

Avatar uživatele tmx
tmx
před rokem

Ti majitelé ale platí poplatky a daně státu. Plus navíc to nemůže dělat každý a samozřejmě to povolení dostane spíš nějaký soudruh, než někdo, kdo má jako na potvoru bratra v cizině, nedej bože je nějaký disident.

Takže jasně, podporuješ tím i běžné kubánce, jen jde z části o "přisluhovače" režimu. Takže až režim padne, stejně jako u nás třeba Babiš, to budou ty "staré kádry", kteří budou mít kapitál, kontakty a znalosti a budou se mít nejlíp i v novém režimu.

Petr Mach
před rokem

Paní Iveto, můžete mě prosím říct čím konkrétně pomohu hroutícímu se režimu pokud tam přijedu ?

Avatar uživatele
Druid
před rokem

Tak třeba tím, že jim přivezete dolary nebo eura, které si budete ochotný vyměnit za ten jejich fixní kurz na defakto bezcenné kubánské pesos? Aneb dodáváte jim valuty, které shrábne zcela napřímo vláda a které mohou (narozdíl od vlastní měny, jejíž hodnota na mezinárodním trhu je mizivá) používat při mezinárodním obchodu. A ano, je samořejmě otázkou, k čemu přesně ty finance vláda použije a zda to nebude alespoň z části i pro dobro lidu. Předpokládám, že se ale přeci jen shodneme na tom, že dodávání financí režimu mu nejspíš do určité míry pomáhá? :)

A ještě doplním, že tohle byla v první řadě odpověď na položenou otázku. Nesnažím se hodnotit, zda na Kubu jet nebo nejet. Ono pokud současná situace ke kolapsu vlády nakonec nepovede (a že toho už ustáli opravdu hodně), pak snížený přísun valut (společně se sníženým příjmem z daní a všemi dalšími efekty) pouze zhorší podmínky pro lidi na ostrově, protože nemalá část těch peněz získaných vládou bez pochyby slouží i k financování toho, co je opravdu třeba. O tom, že část na místě utracených peněz končí přímo v rukou obyvatel ani nemluvě.

Avatar uživatele
Ivan
před rokem

Naprosto přesně. Zda jet nebo nejet, ať si koneckonců rozhodne každý sám. Ale že tvrdá měna získaná přes konvertibilní peso jde přímo vládě, je snad tak jasné, že mi ta původní otázka připadá malinko prostoduchá.

Petr Mach
před rokem

Mohu li tedy poněkud prostoduše reagovat na Ivana - za valuty dostanu pesa ok, domů si je nevezmu a utratím je tam, utratím je za běžné věci za které tak cestovatel utrácí, nemyslíte pane chytrý, že tím pomohu spoustě prostých Kubánců kteří již pomalu nemají co jíst ? Není větším zlem sedět doma či letět utratit své peníze jinam a trpělivě čekat na pád režimu v Havaně ? Na turistech je tam, stejně jako jinde, závislá spousta prostých lidí a pokud je člověk jen trochu empatický, nepolitizuje, nečeká na pád režimu ale jede, jede jim dát aspoň něco málo vydělat. Za mě tedy na Kubu proč ne, pokud se rozhodnu tam jet, moje milovaná Indie totiž zatím neotevřela, pojedu s čistým svědomím.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před rokem

Petr Mach: Předpokládám správně, že pozdního bolševika u nás jste asi nezažil? PAk není divu, že vám některé souvislosti unikají. Pokud je soukromý sektor zcela minimální nebo prakticky neexistující, tak zahraniční turisté mohou utratit majlant, ale prospěch běžná populace má z toho jen minimální. Benfit z toho mají jen ti, kteří se ke tvrdé měně dostanou... veksláci, šlapky, pinglové a jiná podobná honorace. Vaše domnělá "empatie" je tudíž zcela mimo. Do ČSSR jezdili desetitisíce západních turistů, ale banální brufen (dnešní ibalgin) bylo něco co se pašovalo z Jugošky, lidé nad 50 let se nedialyzovali protože nebylo dost přístrojů, atd. atp. Bohužel toto nechápou ani takoví španělští socialisté, kteří na Kubě investují a nechápali to ani němečtí (překvapivě zase) socani, kteří se svou naivní "Ostpolitik" jen bolševickou agonii prodloužili možná o deset let.

PS: Podobnost Ostpolitik s podlézáním dnešního Německa Rusku je samozřejmě zcela náhodná

Petr Mach
před rokem

Předpokládáte špatně, zažil a déle než Vy... ale to je jedno. Jsme na cestovatelských stránkách a politika sem myslím pramálo patří, navrhuji tedy abychom si ponechali každý svůj názor a ukončili tuto zbytečnou diskuzi s tím, že si prostě budeme cestovat každý tam kam se mu chce.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před rokem

Pak je vaše otázka opravdu prostoduchá. A s cestováním souvisí i jistá odpovědnost. Tak jako nebudu v Thajsku podporovat týrání plazů, v Jordánsku koní, logicky nebudu podporovat ani kubánské komouše. Jak prosté, milý Watsone.

Petr Mach
před rokem

Pokud je to tak, milý Watsone, asi se tam nesetkáme...z čeho mám tedy upřímnou radost .-) A slibuji zde, před svými druhy, že se nedopustím trhání ocásků plazům v Thajsku a celou Petru přejdu pěšky tam i zpátky jen abych neunavil týrané koníky. Nevím sice co to má společného s původním tématem cesty na Kubu, ale budiž .-)

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před rokem

Evidentně jste, pane Machu, nepochopil vůbec nic.

Avatar uživatele
Danielova Iveta
před rokem

Prosím,nelette na Kubu, je to lež, žádná proockovanist 90 percent není a žadná vnitrostátní doprava na Kubě není. Kubánci umírají jak mouchy na Covid na Kubě a tohle je jen komunistická propaganda vlády aby měla peníze. Na Kubě lidí řekli dost komunismus a omezování lidských práv, odehrávají se různé manifestace a opozice dostává jako trest 8 i 10 let ve vězení. Kubánská diktatura umírá a nesmíme podporovat cestováním na Kubu její znovu probuzení. Prosím, pomocté Kubánskemu lidu se osvobodit diktatury tím že na Kubu nebudete cestovat, je to riziková země, nic tam nefunguje, ani nemocnice ani doprava, jsem Kubánka a vím o čem mluvím. Moje číslo pro více info +420 723 928 057. Iveta

Další akce