Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na nízké ceny směrem do mexického letoviska Cancun láká portugalský dopravce TAP z Vídně. Zpáteční letenky na červen a červenec pořídíte pouze za 7 854 Kč.

Při obou cestách budete mít navíc možnost navštívit i Lisabon. Jednou trvá přestup 19 hodin a podruhé 8,5 hodiny přes den.

Nevíte jak naplánovat dovolenou? Začtěte se do poutavých cestopisů z Mexika.

Vyhledejte si ubytování s možností storna pro případ, kdyby došlo ke změnám letů.

Omezení v závislosti na koronaviru

Mexiko nikdy neomezovalo vstup do země kvůli koronaviru a proto není důvod se obávat náhlých legislativních změn. Je potřeba pouze vyplnit příjezdový formulář, který najdete na aktualizované stránce koronavirus Mexiko.

Kvůli nutnému delšímu přestupu v Lisabonu budete vstupovat i na pevninskou část Portugalska, a proto musíte i tak mít PCR test před odletem. Aktuálně platí v Portugalsku povinnost karantény, kterou ale na výjimku nemusíte podstoupit, jelikož doba pobytu nepřesáhne 48 hodin.

Před návratem si budete muset zařídit PCR nebo antigenní test v místní laboratoři a dle dnes platných podmínek podstoupit po příletu 5 dní sebeizolaci a poté znovu na PCR test, který už lze např. v Praze sehnat za 770 Kč vč. potvrzení.

Toto jsou podmínky platné k dnešku. Očekáváme, že do června se situace citelně zlepší minimálně díky Zelenému Pasu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
CUN Cancun
Mexiko
Cancun
Zpáteční 33 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Do 26. dubna nebo vyprodání

Na jaké termíny jsou letenky?

Červen a první polovina července

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

mám 2 vouchery ze zrušeného loňského letu na Azorské ostrovy (2x180,61 USD) platnost voucheru končí 21. července, letos se s TAP nechystáme letět. Vouchery jsou přenositelné i na jinou osobu. Ráda je přenechám se slevou 10%.

Děkuji, třeba se někomu budou hodit :-).

před 27 dny
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 63 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-04-19T18:50:19+02:00)

Neco podobneho uz tu bylo... i za pulku je to hodne... je to risk... sam mam Cancun na leto.-)

před 27 dny
Avatar uživatele gg.bn
gg.bn

Dal bych 1000Kc

před 27 dny

Soňo,

nenechte se odradit. Vouchery jsem taky nabízela, 2 už mám pryč. Zbývá mi jeden. TAP při jejich uplatnění navíc odečetl ještě 20% (tedy v mém případě). Třeba se najde někdo, komu není líto udělat klik navíc, dostat slevu a pomoci vám k vrácení peněz. Myslím, že negativity máme všichni dost a už je načase nebát se udělat i něco pro druhé.

Blanka

Přidat odpověď
před 21 dny

Jak je to tedy s cestou zpet?

Dle pravidel Portugalska, musite mit i pri transitu PCR, ale plati to i pri ceste zpet z Mexika, pokud je prestup jen 8 hodin a neopustime letiste?

Dle clanku to zni, jakoby stacil jen antigen.. vubec se v tom neorientuju.

před 28 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pokud neopustíte letiště, pro tranzit PCR test třeba není a řídíte se jen podmínkami návratu do ČR.

před 28 dny
Avatar uživatele Michaela
Michaela

PCR test ale pravděpodobně bude vyžadovat i aerolinka

před 28 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nikoliv, TAP PCR test nevyžaduje, pouze pokud cestující končí svoji cestu v Portugalsku, což není tento případ.

před 28 dny

Na strankach aerolinky je ale napsane, ze to plati i pro tranzitujici a pokud se nepredlozi RTPCR test s negativnim vysledkem, tak nebude mozny boarding. Mate tu informaci o tom, ze neni test nutny nekde overenou? Dekuji

Přidat odpověď
před 25 dny

Zakoupeno na 24.6. - 10.7. Díky moc za tip ;)

Odpovědět
před 29 dny

Dobry den, je to 8 mesicu, co jsem naposled letel (z Australie domu a pak uz nic...). Nevim, jak to funguje ted, ale jak je na tom refundovaci politika aerolinek? Plati, ze pokud zrusi let oni, tak musi vratit penize? Nechci vouchery... A take druha vec, kdyby se stalo cokoliv- treba pokud CR zakaze vycestovat pres hranice, tak mi penize za letenku nikdo nevrati, rozumim tomu spravne? Dekuji.

před 29 dny
padrino11

Je to TAP, s nimi se nedomluvíš.

Přidat odpověď
před 29 dny
Avatar uživatele

Další akční letenky

Resort na Maledivách
ušetříš až 23%
To musíš vidět!
Catania
Hurá za zážitky!
Ibiza
ušetříš až 40%
Tam jsi vždycky chtěl!
Euxinograd
ušetříš až 35%
Honem, dokud jsou místa!
4914 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Cancun
Mexiko Přílet na letiště Cancun

Oficiální dopravu do Cancunu a Playa del Carmen obstarávají autobusy společnosti ADO. Rezervaci jízdenek můžete provést online na ado.com.mx.

Cancun: spoje vyjíždí od terminálu 1 každých 30 minut 8:00 do 0:30, v opačném směru jede první autobus ve 4:30 a následně v půlhodinovém intervalu od 7:00 do 23:00 s vloženými posilovými spoji. Cesta zabere půl hodiny a za jízdenku zaplatíte 86 pesos. Konečná stanice je na centrálním autobusovém nádraží v centru Cancunu.

Playa del Carmen: autobusy jezdí každých 20 až 30 minut od 8:30 do 23:50 ve směru z letiště a od 4:30 do 22:30 ve směru na letiště. Jízdenka stojí 208 pesos a cesta trvá hodinu.

Běžná cena taxi se pohybuje okolo 700 pesos.

Průvodce pro Mexiko
Průvodce pro letiště Cancun