Mexiko
Mexiko

Koronavirus v Mexiku

Aktuální cestovní opatření Covid-19

Podmínky pro cestu do Mexika 🟢

Mexiko v lednu 2022 zrušilo všechny covidová opatření a vrací se k životu před pandemií.

  • Otevřené hranice: ano, možné jsou i turistické cesty
  • Negativní test: ne (pozor však na podmínky jednotlivých aerolinek, které test můžou vyžadovat)
  • Karanténa: ne
  • Formulář: ne

Podmínky pro návrat do ČR ⚫🔴

  • Negativní test před odletem (tj. ještě v Mexiku): ano, PCR test max. 72 hodin starý
  • Negativní test po návratu do ČR: ano, PCR test nejdříve 5., nejpozději 14. den
  • Karanténa po návratu: ne
  • Očkovaní: bez testů a karantény s ukončeným očkováním (minimálně 14 dnů od poslední dávky) - certifikát stáhnete na ocko.uzis.cz
  • Po prodělání nemoci Covid-19: bez testů a karantény s certifikátem o prodělání Covidu v uplynulých 180 dnech - certifikát stáhnete na ocko.uzis.cz
  • Formulář: ano, na webu plf.uzis.cz

Kde se nechat testovat v Mexiku

Ceny PCR testů se pohybují mezi 2 500 MXN a 3 500 MXN, podívejte se na dostupné příklad laboratoří v Cancunu nebo Mexico City

Chystáš se do Mexika?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 06. 2022
Navrhni úpravu

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jana Kapla
před 10 měs

Zdravím. Letíme v únoru do Cancúnu z Berlína přes Madrid. Na cestu tam si raději děláme PCR (ja neočkovaná, partner očkovaný), ale co cesta zpět? Bude stačit antigen v Cancúnu na zpáteční cestu? Mate prosím někdo aktuální zkušenost? Tady se píše PCR, na stránkách mzv ale chápu, ze občane ČR mohou i jen antigen…a až po pěti dnech tady neočkovaní PCR. Moc díky.

Jana

Avatar uživatele
Jana Kapla
před 10 měs

...update - dovolala jsem se (dne 1. 2. 2022) na mzv (222 264 222) a tam mi pán potvrdil, že neočkovaným občanům ČR stačí pro návrat z Mexika antigenní test...nicméně kdyby měl někdo aktuální zkušenost, prosím o sdílení, moc díky!

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 10 měs

Já jsem si zjišťoval jen aktuální situaci s cestou přes Německo, kde začali považovat ty s 1dávkovým Janssenem bez prodělání covidu za neočkované. U antigenu je třeba mít provedení testu do 48 h. před plánovaným příletem do Německa. U PCR stačí 48 h. před odletem. Já letím zpět z Mexico City, takže stíhám antigen v pohodě.

Horší ale je využití veřejné dopravy v Německu pro neočkované. Tam by měl být test max. 24 h. starý, ale ani po dlouhém googlovani jsem nenašel relevantní info k PCR na německých webech (česky hlásí 72 h.), protože v tom mají Němci guláš s různými časy pro různé činnosti a většinou ty časy neuvádí. Nejjistější je provedení testu ještě cestou v Madridu za 30 eur při objednání (jinak 50) nebo za 42 eur na letišti v Berlíně, protože při případné kontrole by test z Mexika nestačil. Nejlepší je jet z letiště autem.

Avatar uživatele
Jana Kapla
před 10 měs

Díky moc za tento důležitý bod! Počítala jsem s tím, abych se raději všude vešla do 48 hodin po antigenu plus naštěstí z Německa jedeme autem. Cestování v této době je f akt vyšší dívčí...

Avatar uživatele
Jana Kapla
před 10 měs

Jen přidávám info po dovolené - test při cestě tam kontrolovali jen v Berlíně, pak už nikde. Pro vstup do Mexika nechtěli vidět nic (na MZV je info o tom, že občas nechtějí pouštět, že je lepší mít potvrzení o pojištění, výpisu z banky atd.). Při letu zpět - možnost testovat se je téměř všude (nejen v ulicích Cancúnu) bez objednání, antigen nejdražší kolem 700 pesos (i Kč), ale dá se sehnat i za 200 pesos. Test chtěli vidět až v Mexico City kvůli příletu do Španělska, v Cancúnu na vnitrostátním letu ne, jinde také ne.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 10 měs

Měl jsem podobné zkušenosti. Jen upřesním, že test je požadovaný na této trase (i kvůli Německu) jen u neočkovaných (nebo těch nepovažovaných za očkované). Ta další potvrzení jsou někdy třeba, pokud chce člověk zůstat v Mexiku výrazně déle, což byl případ holky, která seděla v letadle vedle mě.

Avatar uživatele janlanger76
janlanger76
před 12 měs

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat ohledně cesty do Cancunu. Máme QR Kod po prodělané nemoci jěště na několik měsíců. Musíme i tak mít PCR test do letadla nebo nám bude stačit tečka? Děkuji moc za odpověď.

Avatar uživatele Martin _72
Martin _72
před 12 měs

To záleží na podmínkách dopravce, některé aerolinky vyžadují pro vstup na palubu negativní test. Mexiko test nechtělo, ale vše muselo být vytištěné a bylo kontrolováno.

Avatar uživatele klija
klija
před 12 měs

Zdravím,

řeším podobnou otázku. Letím s KLM přes AMS a dle jejich požadavků stačí prodělání/očkování a přímo do Mexika není třeba nic. Sám si nejsem jist, zda pro "jistotu" podstoupit test, či nikoli...

MIGUELAS
před 12 měs

Mě by spíš zajímalo jak to bude s cestou zpět, Iberia přestup v Madridu a cílová destinace Berlín, jestli Španělé mají po novém nutnost nějaké formy testu i při tranzitu z vysoce rizikových zemí. Ještě to nechám uležet ale plavu v tom. Na cestu tam asi nějaký mexický příletový formulář a španělský PLF pro tranzit, kam se po novému nahrává očkovací certifikát, španělský formulář i pro cestu zpět.

Avatar uživatele klija
klija
před 12 měs

Mexiko je pro EU/ŠP "jen" riziková země, což znamená test/prodělání a PLF. High risk jsou prozatím jihofrické státy, takže to by neměl být problém.

MIGUELAS
před 12 měs

Dík za uklidnění, nerad bych v Cancunu platil zbytečné 3000 za test.

Avatar uživatele
Kristýna J
před rokem

Také se přidávám s dotazem. Letím 20.6. Praha-Frankfurt-Mexiko. Bude mi stačit důkaz o plném očkování, nebo i tak raději mít test?

Děkuji.

Avatar uživatele Kuleváloš z Brna
Kuleváloš z Brna
před rokem

Já se před pár týdny s Lufthansou vrátil a negativní test (PCR nebo Antigen) kontrolovali na letišti v Mexico city i ve Frankfurtu.

Avatar uživatele
Jana Horká
před rokem

Hezký den, přidávám se k Honzovi, letime 20.6. z Frankfurtu. Ofiko snad nic není potřeba, pouze na cestě zpět do DE je potřeba antigenní test. Díky.

Avatar uživatele
Jan Zouhar
před rokem

Zdravím, když bychom letěli z Vídně přes Frankfurt do Cancunu tak není nutné sebou mít test?

Předem děkuji za reakci Honza