Terceira

Levné letenky z Norimberka přes Porto na Azorské ostrovy. Letenky od 2 195 Kč

3 komentáře
2017-09-18T15:04:41+02:00

O akci

Především cestovatelé ze západní poloviny republiky, pro které je letiště v Norimberku dobře dostupné autem, autobusem nebo vlakem, využijí kombinaci letenek Ryanairu pro zimní výlet za lepším počasím na nejzápadnější výspy Evropy. Postup bude jednoduchý. Nejprve koupíme zpáteční letenku s Ryanairem z Norimberka do Porta, kde na cestě tam i zpět zůstaneme jednu noc a dáme si pozor, abychom to nepřehnali s portským vínem. Je vynikající a pije se moc dobře.

Pak už stačí jen dokoupit levné letenky z Porta do Ponta Delgady, největšího města Azorských ostrovů, které najdeme také na největším ostrově Sao Miguel. Azorské ostrovy kromě početných turistických cestiček napříč vnitrozemím nabídnou i vhodné podmínky pro pozorování delfínů a při troše štěstí i velryb (jejich hlavní sezona je však spíše v jarních a letních měsících). Pro cestu z Porta na Azory opět poslouží Ryanair. 

To ale pořád nemusí být vše. Pokud vás lákají spíše menší ostrůvky takřka úplně bez turistů, využijete letenek zdarma z Ponta Delgady na jakýkoliv jiný Azorský ostrov (více informací). Podmínkou je, že mezi příletem do Ponta Delgady a odletem na jiný ostrov nesmí být více než 24 hodin (pokud takové spojení neexistuje, musíte letět nejbližším možným letem), stejně tak při zpáteční cestě. 

Co dále budete potřebovat?

Příklady nejlevnějších termínů:

 • 4.1., 9.1., 16.1. Norimberk – Porto: 22 €
 • 5.1., 10.1.,17.1. Porto – Ponta Delgada: 20 €
 • 14.1., 15.1., 26.1. Ponta Delgada – Porto: 20 €
 • 15.1., 16.1., 27.1. Porto – Norimberk: 22 €
 • Ušetříš až 37 % oproti obvyklé ceně 3 500 Kč
 • Hledej v období Nejlevněji v lednu 2018.
 • Čeká tě přestup na letišti Přestup na letišti Porto, klikněte na název pro info o dopravě do města.
 • Poletíš s aeroliniemi Komplet cestu zajistí Ryanair, v případě přeletu mezi azorskými ostrovy využijete služeb SATA Air Acores.
 • Čeká tě přímý let
 • V ceně je V ceně jsou zahrnuta dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.
 • Přečtěte si tipy a základní informace k zemi, kam jedete – Portugalsko.
NUE/Norimberk
OPO/Porto
Zpáteční letenky
3 hodin letu (přímý let)
1 150 Kč
OPO/Porto
PDL/Ponta Delgada
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
1 045 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Norimberk, letiště Porto, letiště Ponta Delgada.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-09-18T12:22:38+02:00

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr
před 6 lety

Ahoj, koupil jsem zpáteční letenky z Norimberka i z Porta pro dvě osoby, ale později jsem zjistil, že musím zkrátit termín. Jelikož oficiální změna letu by vyšla celkem draho (4 letenky, 4 změny), zakoupil jsem nové jednosměrné letenky z Norimberka a z Porta s tím, že využiji zpátečních letů z první letenky. Můj dotaz zní, zda mi tyto zpáteční lety nepropadnou, když nepoletím původním letem směrem tam. Děkuji předem za odpověď.

Avatar uživatele
Zdena Dolezilova
před 6 lety

Prosim o nezasilani informaci.Dekuji Dolezilova.

Avatar uživatele
Ivan
před 6 lety

Tak si to odhlaste, Dolezilova.

Další akce