Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Aerolinka Vueling spouští akci na zejména červnové termíny z Prahy do Barcelony. Zpáteční letenky jsou dostupné za 41 EUR na mnoho termínů, dostupnost je však omezená a na každý den jsou volná 3 až 4 místa, s případným nákupem tak neotálejte. Zlevněné letenky jsou k dispozici i v srpnu, září a říjnu, ale vzhledem k časům letů a cenám ubytování se v těchto měsících obvykle spíš vyplatí koupit dražší letenku v lepších časech.

Ačkoliv se cesta výrazně prodraží o tři testy (nejlevnější PCR v Praze za 770 Kč s nutným objednáním dopředu, nejlevnější antigen v Barceloně za 30 EUR), ušetřit můžete v těchto dobách na ubytování. V tradičně velmi drahé Barcelona nyní pořídíte i klasické hotely za cenu pod 1 800 Kč na noc pro 2, což je cca 2x méně než v běžných dobách.

Před cestou nezapomeňte načerpat inspiraci v našem průvodci po Barceloně.

Podmínky pro cesty

Do Španělska je nutné letět jen s negativním PCR testem ne starším než 72 hodin, při cestě zpět pak musíte absolvovat alespoň antigenní test (max. 24 hodin před odletem), nejlevnější testy v Barceloně poskytuje společnost Eurofins Megalab přímo na letišti BCN (terminál 1) za 30 EUR. Po návratu do ČR musíte do 5 dní absolvovat PCR test. Detailní podmínky na stránce Covid-19 ve Španělsku.

Letecká společnost Vueling umožňuje storno letu do 48 hodin před odletem. V takovém případě vám však bude vrácen pouze kredit, za který si můžete koupit další letenku s Vuelingem na libovolné datum i do libovolné destinace, ovšem nově pouze pro tarify vyšší než Basic.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BCN Barcelona
Španělsko
Barcelona
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 58 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejvýhodněji v červnu

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Barcelona El Prat

S kým poletím?

Vueling

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 2 příruční 55 x 40 x 20 cm + 35 x 20 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Napr Wizz - 25.6 odlet z VIE, navrat 28.6 do VIE - jedna osoba - krasnych 19.18 euro :)))

Odpovědět
před 12 dny

Ahoj, byl jste teď někdo teď v Barceloně? Jak je to s testováním antigenním testem? Přes aplikaci od Eurofins Megalab nemůžu najít jediný volný termín a nikde jsem nenašel ani bližší info o možnosti tohoto testu na terminálu 1. Předem díky :)

Odpovědět
před 17 dny

Ahoj, letím 6.5 z Alicante do Barcelony a z Barcelony do Prahy (2 hod přestup v Barceloně ) mám více otázek

1. Když letím v rámci Španělska , tak test není potřeba ? ( ALC-BCN)

2. Stačí udělat test až v Barceloně a stihnu ho za ty 2 hodiny přestupu nebo lepší už udělat v Alicante ? ( šel bych na test už 5.5 v 18 hod a přílet do Prahy má být 13:00 a nástup v Barceloně je 10:30, takže 24 hod by mělo být i s velkým zpoždění ok a když mě pustí do letadla, tak i kdyby čas vypršel během letu, tak je to ok ?)

před 17 dny

Ještě jedna otázka . Jak to má teď vueling s kufrem/batohem? Dlouho jsem neletel s nima. Pokud dobre čtu, tak buď batoh 40x20x30 na palubu v Basic zdarma nebo 50x20x40 ( kufrik ) v basic na palubu za poplatek ale u checkin překážky odbavit dolu zdarma ? Děkuji

před 17 dny
Martin Vícha

Na vnitrostátní linky (s vyjímkou Baleárských a Kanárských ostrovů ve směru pevnina-ostrov) nejsou potřeba žádné testy, ani nevyplňuješ QR kod.

S ostatním ti neporadím, protože do Prahy nelítám a vždy mi stačí jen malé zavazadlo...

Přidat odpověď
před 17 dny

Ahoj, díky za tip, koupeno.. Jen mám dotaz k tomu zrušení. Píšete "Letecká společnost Vueling umožňuje storno letu do 48 hodin před odletem" ale tohle info jsem na jejich webu našla jen pro rezervace vytvořené do 21.4., ale jinak že je třeba přikoupit Flex Pack či vyšší tarif. Odkud tedy ta výše uvedená informace o možnosti storna pochází? Díky.

Odpovědět
před 18 dny
Avatar uživatele
Jarda

Chci jenom upozornit, že to zrušení letu 48h před odletem neplatí pro Basic fare, kterou si koupí asi většina lidí. Chtěl jsem zrušit letenky do Barcelony na červenec za 1700Kč a koupit tyto za 1000Kč na červen a bohužel :D

před 18 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Uf, tak to je slušný fail, díky za opravdu. Už se v těch podmínkách začínám ztrácet, i když je studuju několikrát týdně :(

Přidat odpověď
před 18 dny

Letenky se mi podařilo koupit, pozor, je jich ale fakt málo, nicméně zpáteční letenka pro 2 za 80 EUR, parádička :)

Odpovědět
před 18 dny

Ahoj, bohužel se mi nedaří lety na jejich webu vyhledat :-(

před 18 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, aktuálně má web Vuelingu nějaké výpadky, termínů na červen (i květen) bylo ale mnoho, skoro na každý den, byť s omezenou dostupností, jak píšeme výše. Chce to asi zkoušet dál.

Přidat odpověď
před 18 dny
Avatar uživatele

Další akční letenky

Resort na Maledivách
ušetříš až 23%
Jedem!
Catania
A už tam budem?
Ibiza
ušetříš až 40%
Tam jsi ještě nebyl!
Euxinograd
ušetříš až 35%
A už tam budem?
4914 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Barcelona
Španělsko Přílet na letiště Barcelona El Prat

Barcelona

Nejrelevantnější dopravou přímo do centra zůstává i po zprovoznění metra autobus. Od obou terminálů do centra jezdí linka 46, cesta trvá asi 45 minut. Jízdenka platná pouze na autobus stojí 2,20 EUR a kupuje se u řidiče. Dále můžete využít tyto jízdenky:

  • Celodenní platná 24 hodin od označení na celou síť MHD po městě stojí 8,60 EUR,
  • Blok 10 jízdenek "T-10" za 10,20 EUR, jedna cesta tak vyjde na 1,02 EUR. Další informace o linkách a jízdních řádech nabídne web barcelonského dopravního podniku.
  • Celodenní lístek nebo jízdenka T-10 lze koupit pouze v automatu na zastávce, platí se kartou nebo hotovostí.

Metro linky L9 jezdí od obou terminálů na severozápadní okraj Barcelony do univerzitního městečka. Tuto linky můžete využít také pro cestu z letiště na Camp Nou, domov FC Barcelony. Jízdenka na metro stojí 4,60 EUR a je přestupní (pouze v rámci linek metra). V případě, že využijete metro pro cestu do centra, musíte přestoupit na červenou nebo modrou linku, celkem tak cesta zabere asi 50 minut. Při cestě metrem linky L9 lze využít celodenní jízdenku za 8,60 EUR, naopak zde neplatí jízdenky T-10 (resp. platí pro všechny jízdy metrem vyjma cesty z/na letiště).

Vlak linky R2 ve směru na hlavní nádraží, Passeig de Grácia, využijeme především pokud pokračujeme dále mimo Barcelonu dálkovými vlaky. Jezdí jen jednou za 30 minut a jízdenka stojí 4,10 €. Stejně jako na autobus číslo 46, i zde můžeme uplatnit celodenní jízdenku za 8,60 € nebo jízdenku T-10 na deset jízd celkem za 10,20 €. Vyplatí se více než jednotlivé jízdné, plánujeme-li se i dále přepravovat po Barceloně MHD.

Na letiště jezdí také speciální linka „Aerobus“ (A1 k terminálu 1, A2 k terminálu 2), vyjíždí zhruba každých 10 minut, není integrovaná do systému barcelonské MHD. Do centra jede expresně bez zastavování asi 35 minut a jednosměrná jízdenka stojí 5,90 €. Oproti výše zmíněné lince 46 však mnoho výhod nemá, cesta je rychlejší maximálně o 10 minut.

Mezi 23:00 a 5:00 využijte autobusovou linku N17 (terminál 1), resp. N16 (terminál 2), která s intervalem 20 minut objíždí celé centrum Barcelony. Jízdenka stojí 2,50 €.

Costa Brava

Pokud míříte na dovolenou k pobřeží Costa Brava, využijte přímých autobusů Terravision za 12 € jedoucích po trase Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella, Blanes a Lloret de Mar. Jízdenku koupíte on–line na Terravision.eu a odjíždí se dle vašeho příletu.

Costa Dorada

Obdobně jako u Costa Bravy můžete jet i přímým autobusem na Costa Doradu. Jízdenky stojí 17 € při koupi a rezervaci online. Jede se po trase La Pineda, Port Aventura, Salou a Cambrils.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1AJRFYeh81oLv-0gRQ4GabKeSxdk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Barcelona El Prat