Španělsko - Valencia
Španělsko

Koronavirus ve Španělsku

Aktuální cestovní opatření Covid-19

Španělsko 2.6.2022 zrušilo veškerá opatření na hranicích při cestách z Evropské unie.

Plánujete dovolenou? Podívejte se na akční zájezdy přes CK.

Podmínky pro cesty do Španělska

Od 2. června 2022 není nutné při cestách z EU předkládat potvrzení o očkování, negativní test ani vyplňovat formulář vzhledem k onemocnění Covid-19.

Podmínky pro cesty zpět do ČR 

Návrat do ČR se řídí podle nových pravidel, které rozdělují státy EU a mimo EU. Detailně je popisujeme v článku Pravidla pro návrat do ČR.

Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Chystáš se do Španělska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 06. 2022
Navrhni úpravu

75 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Eva
před 8 měs

Dobrý den,

letíme v červenci z Německa do Španělska společnosti Ryanair. Při check-in chtějí nahrát covid dokumenty. Je to nutné pro to abychom odletěli? Nebo jsou všechny covid podminky zrusene a dokumenty nemusim nikde předkládat.

Děkuji

divan
před 8 měs

Španělsko ani Německo nic covidového nechce, viz https://www.cestujlevne.com/mapa-covid19. Ryanair s nahráváním vytrvale prudí, ale stačí během check-in vybrat, že covid dokumenty nahrajete později (a samozřejmě nenahrajete).

bugr
před 8 měs

aktualizujte si ty přílety do čr, není už přes měsíc žádné omezení.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 měs

Aktualizujeme postupně s příletovými pravidly do zahraničí.

Avatar uživatele tymr
tymr
před 10 měs

Príjazdový formulár už netreba vypĺnať, stačí platný covid pas.

Avatar uživatele
Tomáš vit
před rokem

Zdravím, jsem očkovaný a v pátek letím do Španělska, ale mám problém. Při vyplnění jména do příjezdové formuláře nemůžu vyplnit š, protože to Španělé berou jako speciální znak a ty ve jméně přeci nejsou...

To mi nevadí Tomase nějak zkousnu. Ale když potom nahraju certifikát o očkování, tak mi ho neuznává, protože je na něm jiné jméno než jsem zadal. Už jsem vážně zoufalý. Prosím o radu

Avatar uživatele
Miki _3
před rokem

Má někdo čerstvou zkušenost při návratu z Tenerife South do Vídně a pak tranzit autem do ČR, jestli stačí test až po příjezdu do ČR a nebo musí být už před nástupem do letadla na Tenerife? Pro let s Wizzair a bez vakcíny.

Avatar uživatele
mlan
před rokem

DObrý den,

chtěl bych se zeptat co je pro nás, jakožto očkované potřeba na absolvování cesty ČR-Berlín autem a poté Berlín-Kanáry letecky a zpět. Pouze příjezdový formulář?

Děkuji.

Avatar uživatele
Veronika
před rokem

Ahoj, pokud letíme z Bratislavy na Mallorku, vztahují se na let na/z Mallorku vstupní podmínky ze Slovenska nebo z Česka? Nenašla jsem úplně souhrnné informace, ale předpokládám toto: Při cestě autem z Česka je potřeba se zaregistrovat na eHranici a vyplnit španělský formulář. A při cestě zpět je potřeba mít vyplněný příjezdový formulář Slovenska (kvůli Španělsku) i Česka (kvůli SK), je tomu tak? Očkovaní jsme. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele Jirka Č.
Jirka Č.
před rokem

Máte zkušenost za jak dlouho dostanete výsledek antigenního testu na letišti od Megalabs?

Avatar uživatele
Diana
před rokem

Ve Valencii výsledek přišel do 15 minut na e-mail

Avatar uživatele
Aleš Jehlář
před rokem

Zdravím, letíme 19.7. z Pardubic do Alicante, nově od pondělí jsou vyžadovány antigenní testy nebo PCR atp. při letu do Španělska. Tohle opatření se týká Česká a ostatních zemí od 12.7. do 18.7. Myslíte, že se to zrovna ještě ten den může změnit a mohou být vyžadovány třeba jen a pouze PCR? To by byl s prominutím průser, protože termíny na PCR jsou všechny zabrané... Právě mám strach, protože Španělsko ty aktuální opatření zveřejnilo až v neděli 10.7. večer, takže nevím, co lidi bez testů v pondělí dělali. Děkuji za pomoc.

Avatar uživatele
Ceena
před rokem

Ahoj,

nevíte jak to je teď když letím Drážďany - Mallorca - Drážďany? Co všechno je potřeba?

Díky moc.

Avatar uživatele
Bodidka
před rokem

Už mi jde z toho hlava kolem, na co jsme tedy očkování, když chtějí pitomé testy..Blázinec

Kryštof Hájek
před rokem

Nějak nerozumím? S očkováním je právě cestování bez testů, viz informace výše.

Avatar uživatele
Bodidka
před rokem

To jsem reagovala, když pána s očkováním vyvedli z letadla, že nemá testy..Bylo to i v Tv.

Avatar uživatele
Lenka
před rokem

Dobrý den, chtěla bych se podělit o průběh cesty Krakov-Barcelona a zpět, snad to některým z Vás v dnešní covidové době pomůže, jelikož i já jsem před odletem hledala spoustu informací, co je zapotřebí mít s sebou za dokumenty. Odlet směr Barcelona 1.7. – při checkinu a především po příletu kontrolovali QR kódy pro vstup na územní Španělska (vyplnění formuláře online), musí vyplnit i děti. Testy ani jiné covid dokumenty už nechtěli. Na cestě zpět 5.7. při checkinu španělské straně žádné dokumenty nebylo potřeba předkládat. V letadle ovšem chtěli vyplnění vstupního formuláře v papírové podobě do Polska (ten jsme již měli vyplněný). A po příletu do Krakova polská strana důkladně kontrolovala negativní test nebo doklad o očkování.(vyjma dětí do 12 let). Já jsem si nechala udělat antigenní test (40 euro) v centru Barcelony, lab.Duran Bellido. Fronta velmi dlouhá (v neděli cca 1,5hod), ale šla překvapivě rychle. Snad informace někomu pomohou. Přeji všem příjemné cestování….L

Avatar uživatele
Marie Kudláčková
před rokem

Dobrý den, můžu se zeptat. Jaký vstupní formulář byl potřeba při odletu ze Španělska? Vstupní formulář polska nebo vstupní formulář České republiky?

Avatar uživatele stepanstraka98
stepanstraka98
před rokem

Dobry den, co vše musím mít při letu Španělsko pevnina - Německo a potom bus Německo Česko? Jsem již měsíc naockovany....

Kryštof Hájek
před rokem

Dobrý den, pak bude stačit jen certifikát o očkování (= Covid pas = EU Digital Certificate) stažený z ocko.uzis.cz.

Avatar uživatele
Dominika
před rokem

Ahoj,

Má někdo zkušenost s antigenním testem na letišti v Barceloně, konkrétně megalab?

Avatar uživatele
Zuzka
před rokem

Taky bych potřebovala poradit.. sice jsem se zaregistrovala ale nikde nevidím čas jak dlouho budou trvat výsledky antigeniho testu.. a také kde se na letišti nachází..

Avatar uživatele
Michal Popelak
před rokem

Ahoj, už jsem z toho zmatenej...zitra se vracíme z Barcelony do Vídně, tam máme auto... A ladím kde si udělat antigen a dočetl jsem se, že teoreticky ho nepotřebuji... Letíme s Ryanair. Musí být Teda, nebo ne?

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před rokem

Ne.

Avatar uživatele romanaplacha
romanaplacha
před rokem

Dobrý den Michale, můžu se zeptat jak let probíhal? Udělali jste si nakonec testy v Barceloně/kontrolovali vás před nástupem do letadla? Letíme v pondělí ráno ze Santanderu do Vídně a jediná klinika otevřená přes víkend je v sobotu pouze hodinu a nedá se zarezervovat místo, tak by nám to celkem ušetřilo nervy, kdybysme test nepotřebovali... moc děkuju, Romana

Avatar uživatele aga.endy
aga.endy
před rokem

Ahoj, může prosím nějaká chytrá hlava potvrdit, že Španělé k 21.6. odebrali Rakousko, ČR, Polsko a další státy ze seznamu rizikových států a tedy bude možný vstup do Španělska bez testu i bez QR kodu?

Martin Vícha
před rokem
Avatar uživatele
Jakub
před rokem

Letím v pondělí z Vídně, myslím, že test opravdu potřeba nebude, ale QR by měl být pořád nutný, alespoň to jsem vyčetl na výše zmíněném odkazu. Celkem mě šokuje, že je to už více než 24 hodin, co se o tomhle ví a všechny zdroje v ČR, ať už jsou to velvyslanectví, cestovky nebo cestovatelské weby mlčí. Ve 21. století opravdu těžko uvěřitelná rychlost přenosu informací...

Avatar uživatele Aguero
Aguero
před rokem

V seznamu rizikových zemí opravdu nejsme, nicméně stále je v podmínkách vstupu bod, že pasažéři bez vakcíny musí podstoupit test. Takže bůhví jak to bude..

Mıchal
před rokem

Letím ve čtvrtek a taky by mě to zajímalo. Jinak aby to nebylo jako u nás - test pro vstup by nebyl potřeba, ale pro ubytování a restaurace pak už ano :D

Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů
před rokem

Ambasáda v Madridu:

Rádi bychom informovali, že díky vyřazení ČR ze španělského seznamu epidemiologicky rizikových zemí s platností od 21. 6. 2021 nepotřebují osoby cestující z ČR do Španělska letecky nebo po moři nic jiného, než QR kód získaný na webu spth.gob.es! Španělské úřady by neměly vyžadovat ani potvrzení o očkování, o prodělání covid-19 ani negativní výsledky testů. JE OVŠEM TŘEBA OVĚŘOVAT TUTO PODMÍNKY LETECKÝCH SPOLEČNOSTÍ, které mohou z vlastní vůle např. testy požadovat.

https://www.mscbs.gob.es/profesi...v/spth.htm

Avatar uživatele
Alena Vykoukalová
před rokem

Ahoj, v pátek večer letíme z Vídně do Valencie (z ČR do Vídně jedeme autem přímo na letiště). Ve čtvrtek ráno jdeme na PCR test. Také máme potvrzení o prodělaném covidu v posledních 180 dech. Zpět letíme v pondělí v noci. Co prosím budeme potřebovat k bezproblémové cestě zpět?

Máme se objednávat na PCR, nebo antigenní test někde ve Valencii?

Děkuji za pomoc.

Kryštof Hájek
před rokem

Dobrý den, s potvrzením o prodělaném Covidu nepotřebujete test ani pro cestu do Španělska, ani pro návrat zpět.

Avatar uživatele
Efox
před rokem

Ahojky,

a co PCR nebo antigen při cestě z Madridu? Máte někdo zkušenosti?

Avatar uživatele
Petr
před rokem

Přátelé řeší se při vstupu na malorcu o jakého výrobce antigenu jde... Nebo prostě stačí evropský certifikát

Kryštof Hájek
před rokem

Stačí evropský certifikát.

Načíst všechny komentáře