Cestuj

Malá cesta kolem světa z Prahy přes Japonsko, Havaj a Kalifornii. Letenky od 24 113 Kč

9 komentářů
2017-09-07T09:27:39+02:00

O akci

Sestavit itinerář pro cestu kolem světa je pro nejednoho letenkáře opravdovou výzvou. Pokud zrovna nejste věrným zákazníkem leteckých společností a nesbíráte míle, abyste si kýženou cestu mohli dovolit, můžete místo toho využít šikovné kombinace letenek a na jednu takovou malou sympatickou cestu kolem světa vyrazit.

Na internetu se to hemží všemožně složitými a krkolomnými itineráři, které často kombinují letenky několika dopravců s různými podmínkami. Takové plány jsou pak realizovatelné spíše teoreticky a jsou koneckonců jakýmsi obrazem bezmezné fantazie letenkářovy. My vám předkládáme zcela jednoduchý a hlavně realizovatelný plán cesty kolem světa, byť se spojnice mezi cíli nacházejí povětšinou jen na severní polokouli. Během tohoto putování navštívíte japonské metropole Tokio, Ósaku či Kjóto, pak havajský ostrov Oahu a nakonec západní pobřeží USA, konkrétně Kalifornii.

Příkladový itinerář: 

 • 23.2. Praha - Varšava - Tokio, přílet 24.2.
 • 28.2. Tokio - Ósaka
 • 5.3. Ósaka - Honolulu
 • 10.3. Honolulu - San Francisco
 • 14.3. San Francisco - Los Angeles
 • 17.3. Los Angeles - Varšava - Praha, přílet 18.3. 

K tomuto itineráři budete potřebovat celkem pět letenek. Celkově vydáte za letenky 24 113 Kč (dle aktuálního kurzu).

Tokio

Nejprve se octnete v hlavním městě Japonska, ve kterém se nebudete nudit ani na chvíli. Život v Tokiu pulzuje neuvěřitelným tempem, přesto v něm najdete klid v bezpočtu svatyní, na které narazíte po celém městě. Jako v celém Japonsku se v Tokiu snoubí tradiční japonská kultura, moderní architektura a technické výdobytky dnešní doby. Žádný návštěvník Tokia by si neměl nechat ujít výhled z druhé nejvyšší stavby na světě, tou je Tokyo Sky Tree neboli Tokijský nebeský strom.

Ósaka, Kjóto

Třetí největší město Japonska není zdaleka tak zajímavé jako Tokio, přesto nabídne mnoho zajímavých atraktivních cílů a aktivit. Ósaka je pro mnohé cestovatele víceméně výchozím bodem pro cesty do mnohem půvabnějšího a někdejšího hlavního města japonského císařství. Řeč je samozřejmě o Kjótu, jež je z historického a kulturního hlediska nejdůležitějším a nejzachovalejším centrem Japonska. V Kjótu se nachází tisíce chrámů, svatyní a zahrad. Mnohé z nich jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Havajské ostrovy, Oahu

Aloha, vítejte na Havajských ostrovech. Po osmi hodinách letu jste přistáli na Oahu, jehož hlavním městem je všem dobře známé Honolulu, ke kterému patří snad nejpopulárnější pláž světa Waikiki nebo přístav Pearl Harbor. Oahu svou rozmanitostí uspokojí jak milovníky přírody, tak i plážové povaleče či vln chtivé odvážlivce.

San Francisco

Na Havaji bylo báječně, ale teď už chci konečně do nejkopečkovitějšího města s nejklikatější ulicí na světě a nejpestřejší kulturou. Chci se projít a vyfotit u Golden Gate Bridge, chci se projet do kopečka historickou lanovou tramvají, chci navštívit Alcatraz, chci si dát pořádného hambáče na Pieru 39, chci prostě zažít neopakovatelnou a jedinečnou atmosféru San Francisca.

Los Angeles

Město andělů, tak se přezdívá neuvěřitelně rozlehlému a kontrastů plnému městu na pobřeží Pacifiku. Chodník slávy v Hollywoodu či prominentní Beverly Hills, to si žádný návštěvník Los Angeles nenechá ujít. Ale teď už zpátky do Evropy!

Nezapomeňte si spočítat náklady!

Itinerář zahrnuje poměrně exponované a finančně náročnější destinace, proto byste měli volit takovou délku pobytu, aby se tato cesta kolem světa nestala vaši noční můrou než zážitkem na celý život. 

V Kalifornii si můžete půjčit auto

Pakliže vás příliš neláká představa pobytu ve městech, můžete si po příletu do San Francisca vypůjčit vůz a vzít to na jih do Los Angeles přes Národní parky, např. Yosemite, Sequoia, Death Valley. Jednosměrný pronájem je v Kalifornii bez poplatku, podmínky se řídí konkrétní půjčovnou aut. 

 • Ušetříš až 52 % oproti obvyklé ceně 50 000 Kč
 • Hledej v období Hlavní open-jaw letenku lze sestavit na termíny až do konce května 2018
 • Čeká tě přestup na letišti Je pohodlný a jednoduchý ve Varšava
 • Poletíš s aeroliniemi Polský národní dopravce LOT, dálkové trasy jsou operovány moderními letouny Boeing 787 Dreamliner
 • Čeká tě přímý let
 • V ceně je Na uvedenou kalkulaci musíte počítat s kombinací příručních zavazadel 55 x 40 x 20 cm a malým osobním předmětem (kabelka, brašna s notebookem či fotoaparátem apod.). Odbavená zavazadla jsou pouze u letenky s LOTem.
PRG/Praha
NRT/Tokio LAX/Los Angeles
PRG/Praha
Open-jaw letenky
15 hodin letu (1 přestup)
NRT/Tokio
KIX/Ósaka
Jednosměrná letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
KIX/Ósaka
HNL/Honolulu
Jednosměrná letenky
7.5 hodin letu (přímý let)
4 400 Kč
HNL/Honolulu
SFO/San Francisco
Jednosměrná letenky
5 hodin letu (přímý let)
SFO/San Francisco
LAX/Los Angeles
Jednosměrná letenky
1.5 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Tokio Narita, letiště Los Angeles, letiště Ósaka Kansai, letiště Honolulu, letiště San Francisco.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2017-09-07T07:09:14+02:00

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
boticak
před 6 lety

Prosím co znamená open- jaw letenka? Díky

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

Různá místa příletu a návratu, v tomto případě je přílet do Tokia, návrat pak z Los Angeles.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 6 lety

Co znamená to "Na" v "Jednosměrná letenka Na 0 přestupů 5 hodin letu"?

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

Je to prefix, za tím "Na" má být uveden měsíc a rok, např. Na listopad 2017, v tomto případě je to spíš jedno, každý si to naplánuje podle sebe :-)

Avatar uživatele
Ivo
před 6 lety

Tokio - Osaka je pohodlnější jet shinkansenem, +1 zážitek a bez čekání a kontrol na letišti mnohem rychlejší.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

Šinkanzen je skvělý zážitek, jen pozor na cenu jízdenky cca 3000 Kč

Avatar uživatele
Petr
před 6 lety

Klidně bych vynechal letenku mezi SF a LA a půjčil si tam třeba auto a přejel to po západním pobřeží se zastávkou v LV

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

Petře, pokud jsi příspěvek dočetl až do konce, patrně v něm objevíš i tuto informaci.

Avatar uživatele landqvist
landqvist
před 6 lety

No Las Vegas je trochu z cesty a uplne o nicem - pokud tedy nechcete stát u zpívající fontány a poslouchat God Bless the U.S.A. od Greenwooda a rikat si " I love this land" :D A škoda, že Pacific Coast Highway je kvůli sesuvu neprůjezdná: http://www.mercurynews.com/2017/...or-a-year/

Ale tak klasika v podobě Yosemite a Sequoia and Kings Canyon je take super.

Další akce