Malá cesta kolem světa z Prahy přes Japonsko, Havaj a Kalifornii. Letenky od 24 113 Kč

Open-jaw
Před 4 měs

Jak akci využít?

Sestavit itinerář pro cestu kolem světa je pro nejednoho letenkáře opravdovou výzvou. Pokud zrovna nejste věrným zákazníkem leteckých společností a nesbíráte míle, abyste si kýženou cestu mohli dovolit, můžete místo toho využít šikovné kombinace letenek a na jednu takovou malou sympatickou cestu kolem světa vyrazit.

Na internetu se to hemží všemožně složitými a krkolomnými itineráři, které často kombinují letenky několika dopravců s různými podmínkami. Takové plány jsou pak realizovatelné spíše teoreticky a jsou koneckonců jakýmsi obrazem bezmezné fantazie letenkářovy. My vám předkládáme zcela jednoduchý a hlavně realizovatelný plán cesty kolem světa, byť se spojnice mezi cíli nacházejí povětšinou jen na severní polokouli. Během tohoto putování navštívíte japonské metropole Tokio, Ósaku či Kjóto, pak havajský ostrov Oahu a nakonec západní pobřeží USA, konkrétně Kalifornii.

Příkladový itinerář:

 • 23.2. Praha - Varšava - Tokio, přílet 24.2.
 • 28.2. Tokio - Ósaka
 • 5.3. Ósaka - Honolulu
 • 10.3. Honolulu - San Francisco
 • 14.3. San Francisco - Los Angeles
 • 17.3. Los Angeles - Varšava - Praha, přílet 18.3.

K tomuto itineráři budete potřebovat celkem pět letenek. Celkově vydáte za letenky 24 113 Kč (dle aktuálního kurzu).

Tokio

Nejprve se octnete v hlavním městě Japonska, ve kterém se nebudete nudit ani na chvíli. Život v Tokiu pulzuje neuvěřitelným tempem, přesto v něm najdete klid v bezpočtu svatyní, na které narazíte po celém městě. Jako v celém Japonsku se v Tokiu snoubí tradiční japonská kultura, moderní architektura a technické výdobytky dnešní doby. Žádný návštěvník Tokia by si neměl nechat ujít výhled z druhé nejvyšší stavby na světě, tou je Tokyo Sky Tree neboli Tokijský nebeský strom.

Ósaka, Kjóto

Třetí největší město Japonska není zdaleka tak zajímavé jako Tokio, přesto nabídne mnoho zajímavých atraktivních cílů a aktivit. Ósaka je pro mnohé cestovatele víceméně výchozím bodem pro cesty do mnohem půvabnějšího a někdejšího hlavního města japonského císařství. Řeč je samozřejmě o Kjótu, jež je z historického a kulturního hlediska nejdůležitějším a nejzachovalejším centrem Japonska. V Kjótu se nachází tisíce chrámů, svatyní a zahrad. Mnohé z nich jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Havajské ostrovy, Oahu

Aloha, vítejte na Havajských ostrovech. Po osmi hodinách letu jste přistáli na Oahu, jehož hlavním městem je všem dobře známé Honolulu, ke kterému patří snad nejpopulárnější pláž světa Waikiki nebo přístav Pearl Harbor. Oahu svou rozmanitostí uspokojí jak milovníky přírody, tak i plážové povaleče či vln chtivé odvážlivce.

San Francisco

Na Havaji bylo báječně, ale teď už chci konečně do nejkopečkovitějšího města s nejklikatější ulicí na světě a nejpestřejší kulturou. Chci se projít a vyfotit u Golden Gate Bridge, chci se projet do kopečka historickou lanovou tramvají, chci navštívit Alcatraz, chci si dát pořádného hambáče na Pieru 39, chci prostě zažít neopakovatelnou a jedinečnou atmosféru San Francisca.

Los Angeles

Město andělů, tak se přezdívá neuvěřitelně rozlehlému a kontrastů plnému městu na pobřeží Pacifiku. Chodník slávy v Hollywoodu či prominentní Beverly Hills, to si žádný návštěvník Los Angeles nenechá ujít. Ale teď už zpátky do Evropy!

Nezapomeňte si spočítat náklady!

Itinerář zahrnuje poměrně exponované a finančně náročnější destinace, proto byste měli volit takovou délku pobytu, aby se tato cesta kolem světa nestala vaši noční můrou než zážitkem na celý život.

V Kalifornii si můžete půjčit auto

Pakliže vás příliš neláká představa pobytu ve městech, můžete si po příletu do San Francisca vypůjčit vůz a vzít to na jih do Los Angeles přes Národní parky, např. Yosemite, Sequoia, Death Valley. Jednosměrný pronájem je v Kalifornii bez poplatku, podmínky se řídí konkrétní půjčovnou aut.

Letenky

Běžná cena: 50 000 Kč
+2
 • Praha - Tokio
 • Los Angeles - Praha
Letenka 1
PRG - NRT
Letenka 2
LAX - PRG
 • Open-jaw letenka
 • Na
 • 1 přestup
 • 15 hodin letu

Cena od 12 815 Kč 

Vyhledej letenky od 12 815 Kč

cestujlevne.com

 • Tokio - Ósaka
Odkud Tokio Tokio Narita
Kam Ósaka Ósaka Kansai
 • Jednosměrná letenka
 • Na
 • 0 přestupů
 • 1.5 hodiny letu

Cena od 865 Kč 

Vyhledej letenky od 865 Kč

flypeach.com

 • Ósaka - Honolulu
Odkud Ósaka Ósaka Kansai
Kam Honolulu Honolulu
 • Jednosměrná letenka
 • Na
 • 0 přestupů
 • 7.5 hodin letu

Cena od 4 400 Kč 

Vyhledej letenky od 4 400 Kč

airasia.com

 • Honolulu - San Francisco
Odkud Honolulu Honolulu
Kam San Francisco San Francisco
 • Jednosměrná letenka
 • Na
 • 0 přestupů
 • 5 hodin letu

Cena od 4 880 Kč 

Vyhledej letenky od 4 880 Kč

cestujlevne.com

 • San Francisco - Los Angeles
Odkud San Francisco San Francisco
Kam Los Angeles Los Angeles
 • Jednosměrná letenka
 • Na
 • 0 přestupů
 • 1.5 hodiny letu

Cena od 1 153 Kč 

Vyhledej letenky od 1 153 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 07. 09. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 50 000 Kč. Ušetříš přibližně 52 %.

Platnost

Nabídka je omezená pouze dostupností open-jaw letenky, jejíž cena může být kdykoliv aktualizována

Termíny

Hlavní open-jaw letenku lze sestavit na termíny až do konce května 2018

Přestup

Je pohodlný a jednoduchý ve Varšava Chopin

Dopravce

Polský národní dopravce LOT, dálkové trasy jsou operovány moderními letouny Boeing 787 Dreamliner

Zavazadla

Na uvedenou kalkulaci musíte počítat s kombinací příručních zavazadel 55 x 40 x 20 cm a malým osobním předmětem (kabelka, brašna s notebookem či fotoaparátem apod.). Odbavená zavazadla jsou pouze u letenky s LOTem.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Prosím co znamená open- jaw letenka? Díky

Různá místa příletu a návratu, v tomto případě je přílet do Tokia, návrat pak z Los Angeles.

Co znamená to "Na" v "Jednosměrná letenka Na 0 přestupů 5 hodin letu"?

Je to prefix, za tím "Na" má být uveden měsíc a rok, např. Na listopad 2017, v tomto případě je to spíš jedno, každý si to naplánuje podle sebe :-)

Avatar uživatele

Tokio - Osaka je pohodlnější jet shinkansenem, +1 zážitek a bez čekání a kontrol na letišti mnohem rychlejší.

Šinkanzen je skvělý zážitek, jen pozor na cenu jízdenky cca 3000 Kč

Avatar uživatele

Klidně bych vynechal letenku mezi SF a LA a půjčil si tam třeba auto a přejel to po západním pobřeží se zastávkou v LV

Petře, pokud jsi příspěvek dočetl až do konce, patrně v něm objevíš i tuto informaci.

Avatar uživatele landqvist

No Las Vegas je trochu z cesty a uplne o nicem - pokud tedy nechcete stát u zpívající fontány a poslouchat God Bless the U.S.A. od Greenwooda a rikat si " I love this land" :D A škoda, že Pacific Coast Highway je kvůli sesuvu neprůjezdná: http://www.mercurynews.com/2017/...or-a-year/

Ale tak klasika v podobě Yosemite a Sequoia and Kings Canyon je take super.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

To budou fotky!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

To budou fotky!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To musíš vidět!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Japonsko Přílet na letiště Tokio Narita , Ósaka Kansai

Střet moderní kultury i staré tradice, to je země vycházejícího slunce

Země vycházejícího slunce se nachází na východním okraji asijského kontinentu. Japonsko je země plná tradic a nezaměnitelné kultury. Setkává se zde moderní popkultura i staré tradice.

Průvodce pro Japonsko
Průvodce pro letiště Tokio Narita
Průvodce pro letiště Ósaka Kansai

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké Přílet na letiště Los Angeles , Honolulu , San Francisco

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Los Angeles
Průvodce pro letiště Honolulu
Průvodce pro letiště San Francisco