Průvodce letištěm

Letiště Berlín Schonefeld

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Berlín Schonefeld

Berlínské letiště Schönefeld je v aktuální době základnou zejména pro nízkonákladové dopravce EasyJet, Ryanair a charterové společnosti. V blízké budoucnosti by mělo být rozšířeno o nové terminály i letištní plochy a proměnit se tak v nové letiště Brandenburg. Zahájení provozu se však několikrát odsunulo a každý nový termín zatím žádnou změnu nepřinesl.

Letiště se nachází 18 km jižně od Berlína a současně u sjezdu z německé dálnice A13, která spojuje město s Drážďany.

Otevřeno je 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
258 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
15:43
aktuální čas

Letenky

Letenky na Schönefeld v současné chvíli nabízí společnost Ryanair při odletu z Bratislavy za méně jak 30 € v jednom směru.

Letenky z Berlína do celé Evropy zakoupíte od 10 € za let. Jedná se však o dlouhodobě nejméně žádané destinace i období (zima). Sledujte stránky low-cost dopravců operující z tohoto letiště.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Letiště Schönefeld je obsluhováno železničními a autobusovými linkami. K cestě do centra města využijete pouze expresní vlaky RE7 a RB14, ostatní linky (vlaky S9, S45 a autobusy) obsluhují okolí centra.

Vlaky RE7 a RB14 jezdí ze stanice Berlin Schönefeld Flughafen na Ostbahnhof, Alexanderplatz, Friedrichstraße, Berlin Hauptbahnhof a Zoologischer Garten. Doba jízdy letiště – centrum trvá 25 minut. Přesný jízdní řád a konkrétní spoje vyhledáte na webu vbb.de.

Alternativou do jižního Berlína a ke stanici metra U7 Rudow je expresní autobus linky X7. Do východní a severní části města využijete vlak S9 jezdící na Pankow přes Schönhauser Allee a Ostkreuz.

Lístek je jednotný v rámci městské aglomerace a stojí 3,40 €. Platí pro tarifní zóny ABC a zakoupíte ho na kterémkoli nádraží či jiné zastávce veřejné dopravy.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Jak se sem dostat

Schönefeld bývá často využíván k levným letům po Evropě, proto se jistě hodí i informace, jak se nejlépe na letiště dopravit z České republiky.

Přímo k terminálu zajíždí dopravci Regiojet a Flixbus. Autobusem na letiště dojedete za 4 hodiny a zaplatíte okolo 650 Kč za jednu cestu. Spoje jezdí několikrát denně. Aktuálně nejlevnější cestu přímo na letiště Schönefeld nabízejí České dráhy za ceny od 386 Kč na první ranní spoj, přestoupit musíte ve stanici "Berlin-Südkreuz" na městskou železnici (S-Bahn) linky S45. Jízdenka přes e-shop ČD platí až na letiště a není nutné dokupovat separátní lístek na S-Bahn.

Problémem nebude ani využití spolujízdy – aktuální nabídka jízd do Berlína.

Nejlevnější variantou je pak jízda do centra Berlína, kde kromě výše uvedených společností využijete též nabídku Českých drah a dlouhodobě nejlevnějšího dopravce Eurolines. Jízdenky začínají na 250 Kč + 3,40 € za lístek na spoj centrum – letiště.

Kde parkovat

Schönefeld je vzdálený zhruba 330 km od Prahy, což činí letiště velmi snadno dostupné i pro osobní automobilovou dopravu. Jednoduše jeďte po dálnici D8 a napojte se na německou A13, po níž pojedete až do sjezdu na Flughafen Schönefeld. Doba jízdy z Prahy zabere okolo 3,5 hodiny.

Parkování u letiště lze pak zakoupit v oficiálním letištním parkovišti za 90 € na týden či dát přednost soukromým stáním v blízkém okolí, kde najdete ceny od 50 € za týden. Nabídku parkovišť najdete na parkvia.com.

Možné je taky zdarma parkovat v okrajových částech Berlína, odkud se na letiště dostanete buď autobusem X7 nebo vlakem.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je bezplatné s omezením na 60 minut.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu