Podzimní toulky napříč Francií. Letenky od 270 Kč

Jak akci využít?

Pro podzimní termíny vypustila aerolinie Volotea do svého rezervačního systému spoustu letů za 5 €. Vzhledem k tradici, zpáteční variantu nakombinujete jako open–jaw za 10 € (např. přílet do Marseille a odlet z Toulouse, a to i přes Silvestra!!!) nebo tentokrát typicky let tam+zpět za 5 € a 35 €, což je za zpáteční cestu do Francie stále pecka.

Letenky za 5 € ve směru (v opačném za 35 €):

  • Praha – Marseille
  • Toulouse – Praha
  • Nantes – Praha
  • Bordeaux – Praha

Akce platí pro všechny, není tedy nutné jakékoliv členství. K dispozici vždy bývají víkendové termíny od pátku do pondělí a mezi jednotlivými městy se levně přesunete autobusy Flixbus nebo Ouibus, viz náš průvodce Francií.

Z Prahy poletíte do Marseille, Toulouse, Bordeaux a Nantes a také do italských Benátek. Z Vídně pak do Marseille a Nantes.

Inspirovat se však můžete také k eurotripům – já například v červnu letím Praha–Marseille–Štrasburk–Nice–Rennes a Nantes–Praha. Kombinací jsou desítky a levně se podíváte třeba i na Korsiku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Praha
Česká republika
Marseille
Francie
Toulouse
Francie
Praha
Česká republika

od 270 Kč 

Vyhledej letenky
Open-jaw přímý let 2 hod letu Rezervace na volotea.com
Praha
Česká republika
Nantes
Francie

od 1 080 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na volotea.com
Letenky
Praha
Česká republika
Marseille
Francie
Bordeaux
Francie
Praha
Česká republika

od 270 Kč 

Vyhledej letenky
Open-jaw přímý let 2 hod letu Rezervace na volotea.com

  Ukázka letenek z 19. 05. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč. Ušetříš přibližně 89 %.

Do kdy akce platí?

Akce bývá omezena kapacitou míst a jejich vyprodáním – v řádu hodin dnešního dne.

Na jaké termíny jsou letenky?

Termíny lze hledat libovolně od teď až do března 2018, nejvíce na podzim a zimu.

S kým poletím?

Tipy a naše rady k zavazadlům a odbavení si přečtěte zde Volotea.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 kusy příručních zavazadel – první s max rozměry 55 x 40 x 20 cm a druhé 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, omlouvám se za otázku, ale může mi někdo prosím vysvětlit, jak funguje kupování open-jaw letenek a co to vlastně je? A jaký je rozdíl mezi open-jaw a multicity?

Díky, M.

před rokem
David Eiselt

Ahoj Míšo,

Rozdíl prakticky není, obě mají společně to, že se kombinuje více letišť a jsou to de facto synonyma.

Ve vyheldávači letenek je v horním řádku volba Multi–city, to ti nabídne dát rozdílné dva lety dohromady a koupíš si tak letenky najednou. Druhou variantou je koupě 2 jednosměrných letenek, ale v tomto případě to není nutné :)

Andrea_Pernik

Mne to prave terminovo minulu akciu vobec nevychadzalo :) Ja som to minuly rok trocha prekomplikovala lebo som do poslednej chvile nevedela ci pojdem, takze som letela z Blavy cez Edinburgh :D Ale predtym som cely cas sledovala letenky z Berlina s Ryanairom a tie boli za fajn cenu. Doporucem si nastavit psa na Azair na tvoj termin a z letisk, ktore su pre teba relevantne :)

před rokem
Patrik Černý

Na druhou půlku října mi to v minulé akci vyšlo přes Bordeaux pěkně s přestupem kde budeme mít 4 hodiny, tak snad Volotea nebude hýbat s lety. Na Azairu už to nastavné na hlídání mám, jen sem myslel jestli nemáš nějakou radu. :D Ale počítám že bude odlet buď Berlín nebo Wroclaw.

před rokem
David Eiselt

Díky oběma za tip, vzal jsem jednu Flexi do šuplíku na 22/23.10. :)

před rokem
David Eiselt

Ou, sotva jsem to sem dopsal došlo mi, že tam už mám kolizi s jinou cestou :D tak zase zrušeno.

před rokem
Patrik Černý

stane se :D, ale 22./23.10 máme přesně taky koupeno

Andrea_Pernik

Fuuuu. Bala som sa ze po publikovani tohto prispevku ich stranky budu zasa pretazene, ale stihla som Tenerife -> Bordeaux -> Praha za 10€. V tom istom termine ako minuly rok :)

před rokem
Patrik Černý

přesně takto jsem kupoval už v jedné z minulých akcí, jen bych se chtěl zeptat jak si minulý rok řešila letenku tam, nějaké tipy? :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 20%
Tam chceš!
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
3970 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Marseille Provence

Dopravu do Marseille i celé Provence obstarávají přímé autobusy i vlaky zastavující kousek od letiště.

Levnější vlak jezdí nepravidelně jednou za 15 až 75 minut a do centra Marseille vás bude cesta stát 5,10 €. K nádraží Vitrolles vás od terminálu asi za 5 minut doveze letištní autobus zdarma, cesta vlakem pak trvá 20 minut. Jízdní řády a koupi jízdenek nalezneme na webu SNCF

Do centra Marseille je frekventovanější autobusová doprava, rezervaci lze provést online. Letištní linka jezdí s intervalem 15 až 20 minut od 4:10 do 0:10, cesta do centra zabere asi 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8,30 €, zpáteční pak přijde na 13,40 €.

Přímé autobusy jezdí z letiště i do měst Aix-en-Provence nebo Martigues, frekvence je poměrně častá, déle než 30 minut čekat nebudete. Jízdenky do uvedených měst stojí 4,10 €. 

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Marseille Provence

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Toulouse Blagnac

Nejrychleji se z letiště do Toulouse dostanete pomocí autobusu Airport Shuttle. Jezdí každý den od 5:00 do 0:00 (z centra na letiště do 21 hod.) každých 20 minut. Staví na zastávkách v Jeanne d’Arc (přestup na metro B), Jean Jaurés (metro A) a vlakové nádraží Gare Matabiau. Jízda trvá 20 minut a stojí 8 €.

Nejlevněji se pak do Toulouse, konkrétně jižní části centra, dopravíte tramvajovou linkou číslo 2, která jezdí také od 5 do 0:00. Křižuje metro A ve stanici Arénes a metro B v Palais de Justice. Jednorázová jízdenka stojí 1,60 € a celodenní 5,50 €. Cesta trvá 32 minut.

V nočních hodinách je nutné využít taxi, případně levnější variantu v podobě aplikace UBER, kdy jízda do centra stojí 17 € za auto.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1dp_brVcv1lk3JcYxgrcXiH0Mips]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Toulouse Blagnac

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Nantes Atlantique

Do centra Nantes jezdí autobusová linka „la Navette Aéroport“, která je nejrychlejším spojením města a letiště. Autobusy jezdí od 5:30 do 23:00 každých 20 minut, cesta do centra trvá 18 minut a za jízdenku zaplatíte 8,50 €. Jízdenku koupíte u řidiče nebo v trafice Relay.

Naopak levnější je kombinovaná varianta při využití autobusové linky číslo 48 z letiště na konečnou zastávku "Neustrie", odkud do centra dojedete tramvají číslo 3. U řidiče nebo v automatu na zastávce si koupíte jízdenku za 2 €, která platí jednu hodinu a je přestupní (při cestě z centra si kupte jízdenku v automatu na tramvajové zastávce za 1,60 €). Celá cesta se protáhne na 25 minut. U tohoto způsobu jízdy je možné využít i celodenní jízdenku za 5,40 €, tu však na letišti neseženete, možné využít pouze při cestě z centra na letiště.

Upozornění! Dne 1. května MHD v Nantes nefunguje, a to ani v omezeném rozsahu.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Nantes Atlantique

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Bordeaux Merignac

Nejrychleji se z letiště do města na železniční stanici Gare Saint–Jean dopravíte autobusovou společností Navette, která jezdí každou celou hodinu od 6 do 21 hodin ve směru na letiště a od 8 do 23 hodin z letiště. Doba jízdy trvá 30 minut a cena jízdenky je 7,20 €, případně 12,30 € za zpáteční cestu. Informace naleznete na webu dopravce

Nejlevnější variantou je městský autobus linky číslo 1, který projíždí centrem Bordeaux až k nádraží Gare Saint–Jean. Cesta trvá 52 minut a autobusy vyjíždí každých 10 minut od 5:00 do 0:00. Jízdenka stojí 1,70 €, případně celodenní 4,70 €.

Doporučujeme zhruba po 10 stanicích přestoupit na zastávce Lycées de Mérignac na tramvaj linky A, která vás rychleji a bez vlivu na dopravní situaci ve městě dopraví do centra za 28 minut.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1TFhMYqn-MakeqDQR81eAL7wPlsY]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Bordeaux Merignac