Benátský karneval

Boloňa, Ferrara i Benátský karneval během jedné cesty. Letenky od 1 580 Kč

0 komentářů
2018-12-03T13:45:47+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Milovníci italské kultury a umění zaplesají nad možností podniknout 5denní výlet napříč několika historickými městy završený návštěvou Benátského karnevalu v době jedné z jeho největších atrakcí – letu anděla nad Náměstím sv. Marka, který se koná v neděli 24.2. v dopoledních hodinách. 

Výlet začne letem z Prahy do Boloni ve čtvrtek 21.2. ráno, kdy nás Ryanair na této trase dopraví za 486 Kč. Na prohlídku města budete mít prakticky celý den a ideální bude v Boloni i přenocovat, ceny v menších apartmánech začínají na 1.200 Kč za noc pro dva. 

V pátek se vydáte směrem k Benátkám a je jen na vás, kde se cestou zastavíte. Na hlavní železniční trati leží několik skvostů italské architektury v čele s městy Ferrara, Padova nebo Rovigo. Mezi všemi navzájem se dopravíte každou chvilku vlakem. Jízdenky na nejlevnější regionální spoje stačí řešit až těsně před odjezdem na nádraží, ceny a jízdní řády zkontrolujete na webu Trenitalia.com. Celkem za dopravu z Boloni do Benátek zaplatíte necelých 15 € / 390 Kč, cena je velmi podobná, ať už zvolíte zastávku kdekoliv po cestě (je nutné koupit vždy separátní lístek pro každý úsek cesty).

Benátky zastihnete během druhého karnevalového víkendu, kdy se ulice zaplní nejrůznějšími akcemi v maskách a vše vyvrcholí již zmíněným letem anděla - figuranta, který na laně v kostýmu anděla přeletí nad Piazza San Marco. Domů pak poletíte v pondělí 25.2. večerním letem easyJetu z Benátek přímo do Prahy za 27 € / 700 Kč (cena platná při cestě dvou osob). Ubytování během karnevalu zvolte v pevninské části Mestre, kde se stále dá pořídit levnější hotel kolem 1.500 Kč za noc pro dva – s rezervací ale neváhejte, ceny porostou závratným tempem!

Celkem za letenky a jízdenky zaplatíte kolem 1.580 Kč, ubytování pak vyjde na cca 2.800 až 3.500 Kč na osobu za všechny noci.

Kde koupit

PRG/Praha
BLQ/Boloňa
Jednosměrná letenky
1 hodin letu (přímý let)
VCE/Benátky
PRG/Praha
Jednosměrná letenky
1 hodin letu (přímý let)
  • Ušetříš až 37 % oproti obvyklé ceně 2 500 Kč
  • Hledej v období 21.2. - 25.2.
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z a do Prahy.
  • Poletíš s aeroliniemi Tam s Ryanair, zpět s easyJet.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je U Ryanairu jen malé příruční 40 x 25 x 20 cm, u easyJetu klasické: 56 x 45 x 25 cm.

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Boloňa, letiště Benátky.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-12-03T13:51:05+01:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce