Jak akci využít?

Za dobrodružnou výpravou do útrob tropických ostrovů v Indickém oceánu, pohodovou plážovou dovolenou nebo třeba na svatební cestu lákají akční tarify Turkish Airlines z milánského letiště Malpensa. Zvýhodněnou cenovkou se chlubí hned tři ostrovní státy – Seychely, Mauricius a Madagaskar.  Cestovat můžeme od září do prosince 2018, tj. v jednom z nejvhodnějších období. Času na plánování navíc budeme mít dostatek, což je výhoda. Při výběru letenek můžete místy bojovat s offline tarify, kdy se zobrazená nabídka ukáže jako nedostupná, nicméně dostupných termínů je stále hodně. Bude-li první nedostupná, druhou a další už v pohodě koupíte.

Nad výhodností letenek se nemusíme dlouze rozmýšlet. Odlet z Milána jdou vždy vybrat ve večerních hodinách, naopak návraty zpět jsou nejpozději po poledni. To znamená, že se nemusíme stresovat s žádným nocováním v Miláně, z Prahy sem létají hned dvě aerolinky – easyJet a ČSA – obě dvakrát denně za ceny kolem 1.200 až 1.400 Kč za zpáteční let, na kupování přípojů je ale času dost.

Započítáme-li všechny přípoje a vystačíme-li si s příručním zavazadlem (vzhledem k přískokům z Prahy), třeba v případě Seychel se dostaneme na cenu kolem 11.500 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Milán
Itálie
Mahé
Seychely

od 9 995 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 15 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Milán
Itálie
Port Louis
Mauricius

od 11 295 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Milán
Itálie
Antananarivo
Madagaskar

od 11 541 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 19 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 17. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 500 Kč . Ušetříš přibližně 43 %.

Do kdy akce platí?

Platí do 7. února nebo vyprodání míst ve třídě U.

Na jaké termíny jsou letenky?

Září – prosinec 2018, odlety nejpozději 11.12., návraty nejpozději 31.12.

Jsou během letu přestupy?

Rychlé přestupy na letišti Istanbul.

S kým poletím?

Do Indického oceánu se přiblížíte s Turkish Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou hned dvě odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg, počítejte však s low-cost přískoky z Prahy, kde je zdarma jen příručák.

Co podniknu v destinaci?

Seychely, Mauricius, Madagaskar

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den , prosím dají se sehnat nějaké open -jaw letenky milán réunion , mauricius - Milán ? :) díky za tip kde hledat :)

Odpovědět
před rokem
Petr Zoubek

Koupeno, Mauricius na přelom listopad-prosinec za 11.273,-. Jestli máte někdo nějaké tipy, co určitě nevynechat, prosím napište. Jedeme s přítelkyní ve dvou "alá romantika" :-)...diky

před rokem

Rhumerie Chamarel, Le Sept Cascades, Šnorchlování v Blue Bay a Trou aux Biches, západ slunce ve Flic en Flacu a restaurace Zub Express ve Flic en Flacu. Doporučuji půjčit si auto a projet ostrov - především Flic en Flac + Tamarin, severozápad pod Grand Baie a pak východ okolo Poste Lafayette. Každá část ostrova má svá specifika.

před rokem
Avatar uživatele Petr Zagora
Petr Zagora

Čest Petře, taky to sleduješ :-).My jsme teď na Filipínách, před vánoci v USA ...tak teď zase musím trochu makat ;-) uvidím co bude v polovině roku kluci to hlídají :-) :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 28%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 31%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 44%
To bude jízda!
ušetříš až 32%
To budou fotky!
4426 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Milán Malpensa

Do Milána

Nejrychlejší dopravu obstarávají vlaky (jízdní řád a rezervace jízdenek). Z centra Milána vás dovezou na letiště za 35–45 minut při ceně 12 € a intervalu 15 až 30 minut. Vlaky jezdí jak na hlavní nádraží, tak na stanici Cadorna, zastavují ale i v obcích mezi letištěm a Milánem. Zastávka vlaků je před oběma terminály: 1 i 2.

Levnější způsob cesty do Milána jsou autobusy, které zastavují u obou terminálů. Do centra města jedou asi 60–75 minut a stojí 8 €. Jízdenky kupujete v příletovém terminálu, online nebo přímo u řidiče. Všechny společnosti mají konečnou zastávku u milánského hlavního nádraží.

  • Jízdní řády nebo online rezervaci jízdenek nalezneme na webech jednotlivých společností: Stie, Terravision a Malpensa Shuttle nebo easyBus. Na svůj spoj většinou nebudete čekat déle než 15 minut.

Při koupi jízdenky on–line na webu Terravision máte možnost zdarma využít jakýkoliv spoj, pokud byste nestihli váš rezervovaný. Lístek nemusíte tisknout, stačí jej ukázat v e–mailu na mobilu. Zpáteční je pak zvýhodněný s cenou 14 €.

Na letiště Bergamo a Linate

Přímé spojení na letiště v Bergamu zajišťuje autobusová společnost Orio Shuttle (jízdní řády a jízdenky). Autobusy zastavují u obou terminálů Malpensy, ale jezdí jen 6x denně ve zhruba 120minutovém intervalu.

Alternativou je velmi frekventované spojení s přestupem v Miláně u hlavního nádraží.

Obdobná situace panuje při dopravě na letiště Linate. Autobusy Malpensa Shuttle jezdí 5x denně, ale opět existuje varianta frekventovaného spojení s přestupem u hlavního nádraží v centru Milána.

Celkové přestupní časy

  • Malpensa -> Bergamo ideálně 4 hodiny
  • Malpensa -> Linate ideálně 4 hodiny

Ostatní destinace

Z letiště Malpensa odjíždí přímé autobusy i do okolních měst:

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Malpensa

Zavřít boční panel
Seychely Přílet na letiště Seychely

Nejlevnější cesta z letiště do míst po celém ostrově směřuje přes autobusové nádraží ve Victorii. Z letiště odjíždí autobus ze zastávky po levé straně budovy u hlavní silnice, doba jízdy zabere 25 minut a lístek stojí nezávisle na místě výstupu vždy 5 rupií (10 Kč). Na autobusovém nádraží přesednete na spoje mířící do Beau Vallon, přístavu a dalších míst ostrova Mahé.

Řidič vás nemusí přijmout, pokud s sebou budete mít velká zavazadla. Příruční projdou bez problémů.

Alternativou je taxi, které však patří k velmi drahým způsobům dopravy. Za jízdu z letiště na Beau Vallon zaplatíte i 50 € a více. Doporučujeme si dohodnout cenu předem, ideálně jet dle taxametru.

Průvodce pro Seychely
Průvodce pro letiště Seychely

Zavřít boční panel
Mauricius Přílet na letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Na letiště zajíždí tři autobusové linky. Jízdné obecně je velmi levné. Do 50 km vzdáleného hlavního města zaplatíte maximálně 32 rupií / 21 Kč, do blízkého Mahebourgu pak maximálně 22 rupií / 14,50 Kč. Platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Cesta do Port Louis trvá asi 90 minut, do Mahebourgu pak maximálně 15 minut. Autobusy jsou malé, staré a rozhrkané, ale jezdí poměrně přesně a přes den opravdu velice často. Jízda je navíc autentická, neboť dopravu využívají většinou jen místní.

  • Linka 9: jezdí z městečka Curepipe přes letiště do přístavu Mahebourg, kde můžete přestoupit na další linky směřující především na jih a západ ostrova. Autobusy jezdí ve špičce každých 3 až 10 minut, večer pak zhruba jednou za půl hodiny. Provozní doba je od 5:20 do 20:00,
  • Linka 10: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště po jižním pobřeží ostrova do městečka Riviere des Galets. Linka jezdí každých 20 minut od 5:30 do 18:00,
  • Linka 198: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště a centrální část ostrova do hlavního města Port Louis. Autobusy jezdí každých 5 až 20 minut od 5:15 do 18:30.

Jízdní řády všech autobusových linek na ostrově jsou k nalezení na nta.govmu.org.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hNe0D1gOOtXgBhlVOBbaufIKDIrwAJgy]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Mauricius
Průvodce pro letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Zavřít boční panel
Madagaskar Přílet na letiště Antananarivo Ivato

Podle posledních informací z března 2017 oblíbená autobusová linka ADEMA, která spojovala Anatananarivo s letištěm, ukončila provoz. Zbývá tak pouze možnost taxi za 50.000 ariary (cca 400 Kč) nebo zajištění dopravy z vašeho hotelu (cca 20–30 €).

Alternativou pro dobrodružnější povahy je využití Taxi-Brousse, místního způsobu dopravy trochu podobnému maršrutkám z východní Evropy, tj. sdílené taxi s pevně danou trasou. Jízdné stojí okolo 800 ariary (cca 7 Kč).

Průvodce pro Madagaskar
Průvodce pro letiště Antananarivo Ivato