Jak akci využít?

Peru je beze sporu jednou z nejvyhledávanější a turisticky nejpřívětivějších zemí v Jižní Americe. Vydejte se i vy za stovkami památek incké říše zasazených do spektakulární krajiny And, za tajemnými obrazce na planině Nazca, vysokohorskou turistikou po zasněžených vrcholcích nebo třeba k Amazonce do Iquitos, největšího města na světě, kam se nedá dostat po zemi. 

Nejdříve se ale musíme dostat do Limy, hlavního město. Zatímco v průběhu roku jen stěží letenky padnou pod 17.000 Kč, dnes v akci KLM a panamské aerolinky Copa seženeme na vybrané termíny napříč rokem 2018 z Vídně od 12.321 Kč. Cesta bude sice dlouhá, ale nikdy nemusíme trávit noc po letištích, což je velké plus. 

Lima určitě nebude vaší konečnou destinací, po Peru se pohybujte nejsnáze letadlem. Například do Cuzca se létá až 50x denně šesti různými aerolinkami (Latam, Avianca, Viva Air, Star Peru, Peruvian, LC Peru), nejlevnější obvykle bývá místní low-cost Viva Air, a to i po započtení odbaveného zavazadla. Zpáteční letenka Lima – Cuzco může vyjít kolem 2.500 Kč. 

Termíny

Letenek není moc, spolehlivý kalendář neexistuje, proto uvádíme příklady termínů, na které se dají letenky pořídit, většina z nich je v hlavní sezoně v Andách, tedy i na Machu Picchu:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Lima
Peru

od 12 321 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 21 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 08. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 500 Kč . Ušetříš přibližně 30 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Napříč rokem, detailně viz výše v příspěvku.

Jsou během letu přestupy?

Vždy 2 přestupy v Amsterdam Schiphol a Panama Tocumen.

S kým poletím?

KLM a Copa Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Peru

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, náhodou znovu něco v období leden - březen? :)

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele Kristýna
Kristýna

Super tip, akce jsem využila :) jen jsem se chtěla zeptat na zavazadla. Odbavim si je ve Vídni a vyzvednu v Limě nebo musím opakovat při každém přestupu, když se jedna o dvě letecké společnosti? Děkuji

před rokem
Kryštof Hájek

Zavazadla půjdou až do Limy, pokud tedy nemáte v Panamě celonoční přestup.

před rokem
Avatar uživatele Kristýna
Kristýna
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 2 komentáře
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-15T06:43:17+01:00)

V Panamě nemáme, pouze 2 hodiny, ale v Amsterdam ano.

Dobry den, kdyz zadam, ze chci letenku pro me a mansela plus dite do 2 let, vyhodi mi to uz Cent pres 17.000Kc. Poradite mi, jak to vykutit :)

Muzeme jet kdykoliv , ideal v zari...a co nejdelsi pobyt.Dekuji :)

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, dostupné jsou jen výše uvedené termíny, v září tedy jenom s odletem okolo 25.9. a návratem okolo 11. října. Pokud vám háže vyšší cenu, na daný termín už jsou prostě nejlevnější letenky vyprodány, chce to zkoušet jiné termíny.

Leoš Literák

U místních přeletů bacha na tarif. Abyste nekoupili levné letenky jen pro místní.

před rokem
Kryštof Hájek

Pravda. Týká se ale jen LATAMU a Aviancy a jen když rezervujete přes peruánskou mutaci webu.

před rokem
Lukáš Horák

Takové hacky provozuje kopecky, ne?

Ahoj, dá se přes ten vyhledávač nějak namačkat, aby byl v Panamě přestup přes noc? jakože z Limy se letí jeden den a z Panamy se letí až další... díky

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj, obecně se namačkat dá (přes "Jiný návrat"), ale v tomto konkrétním případě delší stopovery nejsou povoleny (cena pak násobně vzroste).

před rokem

Blbý. Děkuju.

Díky

Odpovědět
před rokem

Ahoj, nebyl by prosím termín tak na 14 dní v rozmezí 16.6. - 6.7. Díky moc R

před rokem
Lukáš Horák

Jsou k dispozici jen tyto termíny vč. okolních dnů, není nic jednoduššího, než to zkusit sám ;-)

před rokem
Kryštof Hájek

Tak tak, dostupné jen výše uvedené termíny +- 3 dny. Zrovna přelom června/července jen na délku kolem 3 týdnů.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 30%
To budou fotky!
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 50%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 25%
Tam chceš!
4379 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

  • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
  • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Peru Přílet na letiště Lima Jorge Chavez

Oficiální autobusový přepravce Airport Express Lima s moderními autobusy jezdí z letiště do centra (Miraflores) od 7:00 do půlnoci (v opačném směru od 6:00 do 22:00) každých 30 až 60 minut. Jízdenka stojí 8 USD (zpáteční 15 USD), nakoupit můžete buď online na webu dopravce, v kanceláři na letišti nebo u řidiče (pouze hotovost). Detailní informace a rezervace jízdenek na oficiálním webu. Na cestu si vyhraďte minimálně hodinu a půl.

Klasická MHD na letiště nejezdí. U terminálu sice zastavují lokální minibusy, ale pro cizince jsou absolutně nevhodné, řidiči nemluví anglicky, trasy nejsou nijak označené a jízdní řády neexistují vůbec.

Běžná cena taxi do centra města (Miraflores) se pohybuje mezi 40 a 50 soles (cca 270 Kč), Uber pak vyjde zhruba o 10 soles levněji.

Průvodce pro Peru
Průvodce pro letiště Lima Jorge Chavez