Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Velmi zajímavou akci nabízí kvalitní společnost Turkish Airlines z Prahy na ostrov Mauricius v Indickém oceánu. Na mnoho termínů napříč zimou pořídíte zpáteční letenky za 12 602 Kč od října až do března 2023. Vezmeme-li v potaz, že v ceně jsou hned dvě odbavená zavazadla po 23 kg, jedná se o jednu z nejlepších akcí na Mauricius z Prahy.

Příklady termínů:

Aktuální informace o covidových opatřeních najdete na naší stránce koronvairus na Mauriciu.

Podívejte se také na:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
MRU Port Louis
Mauricius
Mauritius
Zpáteční 16 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 000 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen–březen

Jsou během letu přestupy?

Istanbul

S kým poletím?

Turkish Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

2 odbavená zavazadla po 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jaroslav C
Jaroslav C

Po výběru letu (10.3. - 22.3.2023), kde je u letu uvedeno odbavené zavazadlo 2 ks/os., se mi v dalším kroku po kliknutí na rezervace v informaci o zavazadlech ukazuje 1x příruční zavazadlo a po kliknutí na přidat služby se ukáže:

1× odbavené zavazadlo do 23 kg, 4 625 Kč a totéž i při zpáteční cestě. Letenka se tedy ve výsledku prodraží z 12 535 na 21 785. U Pelikána je to ok, a stejně tak přímo u Turkish Airlines. Chtěl bych to ale koupit vzhledem k dobrým zkušenostem přes vás. Můžete se podívat, kde je chyba? U mě nebo u vás?

před měs
Avatar uživatele fevlad
fevlad

Turkish ma v cene odb.batozinu, nemusíš nič dokupovať.

Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

Spíš jsem se chtě zeptat, na ten dlouhý přestup na cestě zpět. Je možné (smysluplné) v těch 11h navštívit Istanbul? Když jsem zadal cestu MHD z letiště někam do cestra, tak mi to přes MHD vycházelo na 2h. Pokud by to tak bylo, tak je to s reservou už skoro 6hodin na cestu.

před měs
Avatar uživatele
cali

Tak by měl fungovat Touristanbul https://www.turkishairlines.com/...-schedule/, pokud zase nebude covid...

Dobrý den,

Hledám na vašem webu, ale marně.. cena od 20.000 Kč. Co dělám blbě? Dva dospělí, jeden mladeznik, jedno dítě. Termín 21 - 30. Říjen. Plus mínus několik dnů. Můžete mi prosím poradit?

před měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Blbě děláš, že vybíráš termín, na který levné letenky nejsou. Jsou na ty termíny uvedené nahoře a pár dalších. Ne ale na každý týden, takže ani +-3 dny ti nic nenajde.

před měs

Dík za odpověď. Tak to je v háji, jiný termín nejde, potřebujeme využít podzimní prázdniny. Tak mi bohužel tato supr akce uteče

před měs
Avatar uživatele Pasty
Pasty

Když nebudou děti týden ve škole tak vadí jo? Za zážitek na celý život těch 20 hodin školy bych asi neřešil. Pokud teda vy nejste učitel a nemáte dovolenou :D

Avatar uživatele

Další akční letenky

Algarve
ušetříš až 46%
To musíš vidět!
Prázdninové Faro z Prahy
4 328 Kč
2022-06-27T20:04:26+02:00 0 komentářů
Imerovigli
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Nungwi Beach
ušetříš až 43%
Hurá za zážitky!
Punta Cana
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
5505 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Mauritius
Mauricius Přílet na letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Na letiště zajíždí tři autobusové linky. Jízdné obecně je velmi levné. Do 50 km vzdáleného hlavního města zaplatíte maximálně 32 rupií / 21 Kč, do blízkého Mahebourgu pak maximálně 22 rupií / 14,50 Kč. Platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Cesta do Port Louis trvá asi 90 minut, do Mahebourgu pak maximálně 15 minut. Autobusy jsou malé, staré a rozhrkané, ale jezdí poměrně přesně a přes den opravdu velice často. Jízda je navíc autentická, neboť dopravu využívají většinou jen místní.

  • Linka 9: jezdí z městečka Curepipe přes letiště do přístavu Mahebourg, kde můžete přestoupit na další linky směřující především na jih a západ ostrova. Autobusy jezdí ve špičce každých 3 až 10 minut, večer pak zhruba jednou za půl hodiny. Provozní doba je od 5:20 do 20:00,
  • Linka 10: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště po jižním pobřeží ostrova do městečka Riviere des Galets. Linka jezdí každých 20 minut od 5:30 do 18:00,
  • Linka 198: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště a centrální část ostrova do hlavního města Port Louis. Autobusy jezdí každých 5 až 20 minut od 5:15 do 18:30.

Jízdní řády všech autobusových linek na ostrově jsou k nalezení na nta.govmu.org.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hNe0D1gOOtXgBhlVOBbaufIKDIrwAJgy]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Mauricius
Průvodce pro letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam